Strona główna Odżywianie Suplementacja Bezsenność spowodowana stresem? Sprawdź jak sobie z tym poradzić!

Bezsenność spowodowana stresem? Sprawdź jak sobie z tym poradzić!

653
0

Bezsenność spowodowana stresem? Sprawdź jak sobie z tym poradzić!

Stres w pracy jest coraz częściej spotykanym problemem w naszym życiu. Przekłada się to na słaby sen, a ten z kolei przekłada się na złe wybory żywieniowe w ciągu dnia. W tym artykule przedstawię Ci sposoby jak sobie z tym poradzić.

 Możemy wyróżnić kilka skutków i przyczyn, które powoduje brak wystarczającej ilości snu:

  1. Pierwszym i znaczącym powodem braku wystarczającej ilości snu jest to, że możesz przytyć. Wiele badań wskazuje na to, że słaby sen jest związany z przyrostem tkanki tłuszczowej z wielu przyczyn fizjologicznych i psychologicznych. Według innych badań dłuższy sen może zniwelować pragnienie cukru.
  2. Drugą przyczyną jest to, że brak snu wpływa na nasz umysł. Z powodu braku wystarczającej ilości snu możemy mieć trudności z koncentracją, może występować uczucie depresji i lęku, a to wszystko wpływa na podejmowanie słusznych decyzji.
  3. Najczęstsze przyczyny bezsenności to: zaburzenia psychiczne (depresje, psychozy, zaburzenia lękowe), zespół niespokojnych nóg, stosowanie różnych leków,bezdechy w czasie snu,okresowe ruchy kończyn,zaburzenia rytmu snu i czuwania,choroby somatyczne, np. przerost prostaty, który zmusza do częstego oddawania moczu, nawet w nocy.

Lekarze przepisują leki na receptę, które nie rozwiązują głównego problemu naszych problemów ze snem, jakim jest stres. Czyli leki te są nieskuteczne, a często dodatkowo mają niepożądane efekty uboczne.

Stres, sen i siła woli

Wykonano szereg badań, w których naukowcy przyjrzeli się stresowi w pracy, jak i pracą w trybie nocnym. Powszechnym problemem jest wybór niezdrowej żywności i przejadanie się w nocy. Czynności te wiążą się z dwiema rzeczami:

  1. Dużo osób radzi sobie ze stresem poprzez sięgnięcie po niezdrową żywność w tym oczywiście słodycze, które mogą załagodzić uczucie stresu, lub przynajmniej je zamaskować.
  2. Z powodu złego snu tracimy motywację i siłę woli do trwania w naszych programach żywieniowych jak i planach treningowych.

 


Ale stres w naszym życiu może nas szybko zdemotywowac i nakierowac na złą drogę.

Ale stres w pracy i stres życiowy mogą szybko odparować kieliszek siły woli. Do czasu, gdy wracasz do domu, nie masz ochoty na sok z siły woli, dzięki czemu możesz łatwiej jeść na tucz. A jeśli poprzedniej nocy miałeś kiepską noc, to zacząłeś dzień od pustej szklanki.

W badaniu naukowcy przyjrzeli się osobom z wysokimi obciążeniami: pracownikami technologii informatycznych o dużym obciążeniu pracą oraz pracownikami call-center, którzy przez cały dzień musieli radzić sobie z telefonem z zagorzałymi ludźmi.

Rzeczywiście, ten wkurzający nastrój sprawił, że wróciły do ​​domu na siedzeniu pasażera, a wieczorem się ścielą. Jednak, gdy pracownicy dobrze spali poprzedniej nocy, odczuli mniej stresu w pracy i nie przejadali się wieczorem.

Lepszy sen prowadzi więc do mniejszego stresu, a mniejszy stres prowadzi do większej siły woli, a większa siła woli prowadzi do lepszych wyborów żywieniowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here