Jump to content

Dziennik Deryll

Deryll
 Share

Recommended Posts

Indywidualne Plany Treningowe

• 2 weeks later...
  • Administrator

Siemanko ?

Za poślizg plan będzie za darmo, a jeżeli przelałeś pieniążki to zostaną zwrócone na Twoje konto ?

Potrzebuję Twoich informacji na poszczególne zagadnienia: 

Moje parametry:
Wzrost: 
Waga:
Max podciągnięć:
Max pompek:
Max dipów:
Max przysiadów:

Max brzuszków:
Wypełnij formularz swoimi parametrami.

Plan Treningowy: 

- Początkujący - plan dla osób, które mają problemy z wykonaniem jednego podciągnięcia lub dipsa. 
- Kalistenika - plan z wykorzystaniem elementów czysto kalistenicznych, sprawdzi się jako baza do SW.
Street Workout  - plan z ćwiczeniami pod elementy Street Workoutu.
Pełny plan treningowy - zawiera trening kalisteniczny i Street Workout.
Wybierz plan treningowy, na którym Ci zależy.

Metoda Treningowa: 
- FBW - metoda głównie przeznaczona dla osób początkujących, lub osób które mogą maksymalnie trenować 3 razy w tygodniu. Polega na wykonywaniu ćwiczeń na wybrane partie mięśniowe podczas jednego treningu
SPLIT  - metoda dla osób z większym stażem treningowym, lub dla osób które mogą trenować więcej niż 3 razy w tygodniu. Polega na rozłożeniu trenowanych partii mięśniowych na poszczególne dni, dzięki czemu mięśnie można mocniej zaangażować na treningu. 
Wybierz metodę treningową, na której Ci zależy.

Partie mięśniowe:
-Klatka+Triceps
-ABS
-Plecy+Biceps
-Barki+Przedramię
-Uda+łydki
-Ogólny
Wybierz partie mięśniowe, które chcesz umieścić w planie. 

Dni treningowe: 
-Poniedziałek
-Wtorek
-Środa
-Czwartek
-Piątek
-Sobota
-Niedziela
Wybierz dni, w których możesz ćwiczyć

• Lubię to 1

Siemanko siemanko

Za robote trzeba brać pieniądze, bo się człowiek bardziej stara.

Moje parametry

Moje parametry:
Wzrost: 172
Waga:67
Max podciągnięć:5
Max pompek:14
Max dipów:5
Max przysiadów:20

Max brzuszków:20

Plan Treningowy: 

- Kalistenika 

Metoda Treningowa: 
- FBW

Partie mięśniowe:
-Ogólny
Dni treningowe: 
trenuje co 3 dni

Uwagi:

chciałbym by w treningu były pompki w staniu na rękach (może być raz w tygodniu).Mój max to 9 półpmpek

Mam taki problem czy raczej zastanawiam się nad pewną rzeczą. Chodzi o moją regeneracje teraz mam 30 lat a wieku 20 lat mogłem trenować 5 razy w tygodniu. Natomiast teraz  trenuje co 3-ci dzień  czyli 3-2 razy w tygodniu ponieważ po tym czasie się regeneruje. Wiem że z wiekiem spada regeneracja ale w tym wieku można spokojnie trenować 3-4 razy na tydzień. Odżywiam się normalnie(dieta na masę), śpię normalnie (7-8h) nie mam używek dobrze się prowadzę. Proszę o jaką wskazówkę 

• Lubię to 1
  • Jest moc! 1

• Administrator
Cytat

Za robote trzeba brać pieniądze, bo się człowiek bardziej stara.

Masz rację. :) 

Wykonuj trening A i B na zmianę. Jeżeli gdzieś nie jesteś w stanie dokończyć to rób negatywy. W razie pytań to pisz/pytaj na wszystko odpowiem :) 

TRENING A

TRENING B

Wskazówki dotyczące treningów: 

1. Najważniejsze 2 zasady dotyczące treningu: przed treningiem wykonaj rozgrzewkę ok. 15 minut, a po treningu się porozciągaj. 
  2. Serie i powtórzenia są rozpisane w taki sposób: 6/8/8 - oznacza to że masz do wykonania 3 serie po wyznaczonej ilości powtórzeń w tym przypadku 6, 8 i 8.
  3. Odpoczynek pomiędzy ćwiczeniami wynosi 2-3 minuty, im krócej tym lepiej. Odpoczynek pomiędzy seriami 1-2 minut, w tym przypadku również im krócej tym lepiej.
  4. Zalecam zrobienie całego programu treningowego i opisanie go ile powtórzeń byłeś/aś w stanie wykonać - czy więcej czy mniej. To jest ważne żeby zweryfikować czy powtórzenia są dobrze dobrane. Po opisaniu treningów poprawiamy plan gdy jest taka konieczność i ewentualnie wymieniamy ćwiczenia, które Ci nie pasują. 
  5. Jeżeli nie wiesz jak wygląda dane ćwiczenie z planu, to kliknij jego nazwę - zostaniesz przekierowany na nasz kanał YouTube gdzie zobaczysz jak wygląda. 
  6. Jeżeli masz jakieś pytania co do planu treningowego, to śmiało możesz pisać w postach poniżej. 
  7. Jeżeli masz pytania dotyczące treningów to zadaj je tu:  Zadaj Pytanie. Jeżeli masz pytanie dotyczące odżywiania, to zadaj je tu: Zadaj Pytanie.
  8. Polecam Ci założyć Dziennik Treningowy, aby kontrolować swoje postępy, a dodatkowo otrzymasz darmową pomoc i wsparcie przy treningach.
  9. Chcesz zdobyć wiedzę na temat treningów i żywienia? Zapraszam do Kompendium Wiedzy
  10. Nie odpowiadam za ewentualne powstałe kontuzje spowodowane niepoprawnym wykonywaniem ćwiczeń.  
  11. Jeżeli nie jesteś pewny/a czy dobrze wykonujesz dane ćwiczenie to zajrzyj tu: Okiem Trenera
  12. Dieta to 70% sukcesu, niezależnie od tego czy zależy Ci na masie, czy na redukcji to warto o nią zadbać - Indywidualny Program Żywieniowy
  13. Mój plan treningowy zalecam Ci stosować przez 2 miesiące, po tym czasie należy zmodyfikować plan, aby ponownie przynosił progresy.

Dziękuję za zaufanie i danie mi możliwości współpracy z Tobą nad Twoimi efektami. Życzę Ci samych progresów i mocnych treningów!

Ze sportowymi pozdrowieniami,

Dynloth - Dominik Kwiatkowski 

Trener i właściciel społeczności WorkoutAthletes.com 

• Lubię to 1

Widzę że trening dopracowany każdy mięsień jest dopieszczony. Dla mnie za dużo serii i za dużo powtórzeń w poszczególnych ćwiczeniach. 

Na razie trening jest fazie testów wiedz nie konsultuje jeszcze co poprawić. 

Nogi- tu strzeliłem samobója i nie rozgrzałem dobrze nóg zwłaszcza dwugłowy uda, dałem rade tylko 2 serie

Pompki- diamentowe chyba zamienię na zwykłe bo robię je 6-5 pow i technika słaba

Podciąganie- muszę kupić sobie te kółka do ćwiczeń.

• Lubię to 3

6 godzin temu, Endriu napisał:

Ładnie lecisz i tak ? Zakwasy były? 

Zakwasy są , chodź  trochę mniejsze, biorę teraz ZMA na noc chodź jest to produkt na regenerację ogólną a nie mięśniową i tak fajnie daje rade, mogą go polecić.  Poza tym jeśli rozmawiamy o regeneracji to rozciąganie w dni nie treningowe tak 40 minut może nie działa cuda ale jest temu bliskie.

A Ty jaki masz staż i jak lecisz z treningiem?

6 godzin temu, Dynloth napisał:

Powodzenia w treningach i w razie coś to pisz pozmieniamy ?

Tak jak pisałem na razie "badam " nowy trening. Ogólnie to muszę obniżyć ilość serii i trudność  niektórych ćwiczeń ale z treningu jestem zadowolony. Zwłaszcza mój kot , gdy robiłem kaczy kaczy chód i zacząłem chodzić, biedaczek się przestraszył zjeżył ogon i zaczął spieprzać.

Kolejny trening

• Lubię to 1

Odbyłem już 3 treningi a mam wrażenie że już coś ruszyło

Dzisiejszy trening:

Przysiady wąskie 8/8/8/8

Wspięcia na palce  20/22/24/22

Półpompki w staniu na rękach 9/8/6/4

Dipsy      5/5/5/5     Negatywy

Półpodciąganie   6/5/5/4

Podciąganie   Nachwyt  4/5/4 negatywy

Wniosy nóg  13/13/10/9

Crunch Kicks 8/8

• Lubię to 1

MAM JUŻ SWÓJ TRENING  

PROPOZYCJA:

TRENING A

TRENING B

PO PRZERÓBKACH 

TRENING A

TRENING B

Nogi - tu zmieniłem Przysiady na jednej nodze   na przysiady wąskie bo to jeszcze nie pora na to ćwiczenie u mnie

Klata - tu zmieniłem pompki wąskie na pompki zwykłe ponieważ na to ćwiczenie również nie pora

plecy-  za dużo tych podciągnięć dałem swoją propozycję 

brzuch - Wzniosy nóg dałem w dwóch treningach bo lubię to ćwiczenie i dodałem Crunch Kicks 

Tak wygląda trening po moich przeróbkach, jak to widzi trener?

• Jest moc! 2

KALI, KALI, KAŻDY CHWALI. Tak sobie zawsze śpiewam przed treningiem i gotowaniem

Tak sobie radze

2.10

Koci chód                40/40/40

Wykrok                     18/18/16/16

Pompki szeroko     10/10/8/8

Pompki zwykłe        8/7

Podciąganie             5/4/4

Pod. nachwyt szeroko     5/4                   negatywy

Wzniosy nóg            13/13/10/10

Podciąganie barki   8/8/8

5.10

Przysiad wąsko        9/9/9/9

Wspięcia                    24/22/22/20

Pół pompki na rękach  9/8/6                

Dipy                              6/6/6/6                  negatywy

pół podciąganie         7/5/5/4

pod. podchwyt           5/5/4                      negatywy

Wzniosy nóg               13/13/10

Chunch Kich                10/10/10

Pompki z rękoma przy biodrach  7/6

• Haha 1

Spróbuj w dipach, zamiast dodawać powt. negatywów, w pierwszej serii robić normalne ?  Ja robiłem tak, że w 1 serii maks normalnych, w drugiej też i zazwyczaj w 3-ej nie miałem siły na zwykłe to robiłem negatywy. Siła poszła efektywnie, więc polecam spróbować ?

• Jest moc! 1