Skocz do zawartości
Workout Athletes

Śniadanie


KrzySiek8128
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

moje ulubione śniadanko: płatki owsiane, jogurt naturalny, orzechy włoskie, banan, kakao , pycha  a druga opcja: płatki owsiane, mleko migdałowe, wiórki kokosowe, migdały, ananas  dodaję też czasem suszoną żurawinę. robię tyle fajnych kombinacji, że muszę zapisywać, żeby o nich nie zapomnieć  uwielbiam owsiankę na śniadanie  a ile kalorii przewidujesz na śniadanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omlet na słodko i słono:

Na słodko:

*4 jaja

*50gr płatków owsianych górskich

*łyżeczka kakao naturalnego

*olej do usmażenia (u mnie 3ml)

*słodzik do smaku lub cukier

*dżem 50g

Jaja ubić i niech sobie stoją i czekają xD. płatki owsiane zblendować na mąkę (można od razu ze słodzikiem), wsypać łyżeczkę kakao, zalać wodą (zimną) tak aby zrobiła się papka nie za rzadka i dodać do jaj, wymieszać i wlać całość na rozgrzaną patelnię. Smażyć najlepiej pod przykryciem na małej patelni z obu stron. Po wierzchu można posmarować dżemem dla smaku. Płatki owsiane można oczywiście dać w całości po uprzednim namoczeniu, ale w tej wersji bardziej pasują zblendowane. Kcal: 602 Białko: 38 Tłuszcz: 29 Węglowodany: 52

 

Na słono:

*4 jaja

*50gr płatków owsianych

*olej do smażenia

*przyprawy

Płatki owsiane zalać wrzątkiem do napuchnięcia, ubić jaja, dodać płatki (odsączyć z reszty wody!), dodać przyprawy (ja daję curry, sól, pieprz, zioła prowansalskie, papryka słodka). Smażyć z dwóch stron. Kcal: 535 W:32 T:30 B:35 Smacznego!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Na śniadanie. Jajecznica z 3 jaj na oliwie z oliwek(+dodać szynki dobrej jakościowo). Do tego 3 bułki grahamki. Lub 100g chleba żytniego razowego. Ewentualnie można dodać jeszcze 20-25 ml ketchup'u. Na deser można zjeść dwa wafle ryżowe po 5ml miodu naturalnego na każdym. Do picia polecam kawę inkę lub kompot, jednakże ten drugi ma dużo cukru, a inkę można wypić bez niego. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Dynloth
      Siema, poniżej podsyłam Wam 3 przepisy na wartościowe śniadanie wraz z wyliczonymi makroskładnikami.
       
      1. Omlet.
      Składniki:
      - 3 jajka 
      - 3 łyżki mąki 
      - 1 łyżka cukru 
      - 80g płatków owsianych 
      - mleko ok 20ml 
      Wszystko dodajemy do miseczki i mieszamy lub miksujemy. Zawartość wylewamy na rozgrzaną patelnię z oliwą lub masłem, smażymy tak aby omlet nabrał złocistych kolorów z dwóch stron. Gotowe.
      Makroskładniki: Kalorie: 750; Białko: 36; Węglowodany: 103; Tłuszcze: 23 (wartości przybliżone)
       
      2. Jajecznica.
      - 4 jajka
      - 2 bułki grahamki
      - masło 
      - szczypta soli 
      Rozgrzewamy patelnię i dodajemy troszkę masła, wbijamy jajka i dodajemy szczyptę soli, smażymy według uznania i preferencji. Bułki można jeśc bez masła lub posmarować małą ilością masła. 
      Makroskładniki: Kalorie: 775; Białko: 43; Węglowodany: 91; Tłuszcze: 28 (wartości przybliżone)
       
      3. Owsianka.
      szklanka płatków owsianych łyżeczka brązowego cukru 2 szklanki mleka (max 2%) łyżeczka syropu klonowego lub miodu (opcjonalnie) Wszystkie składniki wsyp do rondla. Zagotuj, a następnie zmniejsz ogień. Kontroluj i mieszaj co jakiś czas, aby nie doprowadzić do przypalenia.
      Owsianka jest gotowa, gdy płatki dostatecznie nasiąkną mlekiem. Zdejmij z ognia i zostaw do ostygnięcia.
      Makroskładniki: Kalorie: 693; Białko: 29; Węglowodany: 109; Tłuszcze: 17 (wartości przybliżone)
       
      Oto moje 3 propozycje na śniadanie. Wiadomo że jak ktoś potrzebuje mniej kaloryczne śniadanie to wszystko może zrobić dzieląc na 2
      Jeżeli chcesz się podzielić swoim patentem na śniadanie to śmiało, tylko proszę zachowaj mój schemat opisywania posiłków, a jeżeli nie znasz ich makroskładników to dodaj bez nich a ja uzupełnię.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...