Skocz do zawartości
Workout Athletes

Jak ułożyć swój plan treningowy ?


Drzymek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio borykam się z problemem ponieważ nie potrafię ułożyć swojego własnego planu treningowego i z tym pytaniem zwracam się do was, od czego zacząć, na co najbardziej zwracać uwagę itp... ? Przede wszystkim chciałbym zbić aktualną wagę która wynosi 104 kg przy wzroście 179 cm. i poprawić przy tym swoją sylwetkę taki jest głównie mój cel. Ale jaki typ treningu najlepiej zastosować i czy robić trening i do tego cardio i jak to połączyć w całość tego nie wiem. Obczytałem już różne posty na różnych forach i można powiedzieć że głupieje i robi mi się mętlik w głowie. Pozdrawiam !

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jako Admin forum, jestem zmuszony do zareklamowania swoich usług w pierwszej kolejności. ? 

Indywidualny Plan Treningowy, Indywidualny Program Żywieniowy.

Koniec reklamy. ?

 

A teraz czas na odpowiedzi. 

4 minuty temu, Drzymek napisał:

nie potrafię ułożyć swojego własnego planu treningowego i z tym pytaniem zwracam się do was, od czego zacząć, na co najbardziej zwracać uwagę itp... ?

Jeżeli zdecydujesz się na mój plan, to problem masz rozwiązany, jeżeli wolisz samemu to razem damy radę ogarnąć temat.

Zarys planu treningowego możemy stworzyć, ale do niego potrzeba więcej szczegółów. ? 

Przede wszystkim podstawa, należy zwrócić uwagę na poprawnie wykonywaną rozgrzewkę i na poprawne wykonywanie ćwiczeń, aby nie załatwić sobie niepotrzebnych kontuzji. 

Należy rozpocząć treningi od bazy, aby zrobić siłę, która pomoże szybciej wskoczyć w zabawy z "figurami". 

9 minut temu, Drzymek napisał:

104 kg przy wzroście 179 cm

Sylwetka ubita, czy bardziej nieładnie mówiąc "ulana"? Bo to też różnica. ?

10 minut temu, Drzymek napisał:

i poprawić przy tym swoją sylwetkę taki jest głównie mój cel.

Na lajcie zrobimy ?

11 minut temu, Drzymek napisał:

Ale jaki typ treningu najlepiej zastosować i czy robić trening i do tego cardio i jak to połączyć w całość tego nie wiem.

Jeżeli dopiero zaczynasz to ja bym poszedł w FBW, np 3-4 razy w tygodniu. ? Cardio też bym dodał, ale z tym ostrożnie bo przy takiej wadze kolana szybko można kontuzjować.  

12 minut temu, Drzymek napisał:

Obczytałem już różne posty na różnych forach i można powiedzieć że głupieje i robi mi się mętlik w głowie. Pozdrawiam !

Ile ludzi tyle opinii, a i każdy przypadek jest inny. U nas na pewno otrzymasz pomoc. Czekam na dalsze pytania ?

  • Lubię to 3
  • Jest moc! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dynloth napisał:

Jako Admin forum, jestem zmuszony do zareklamowania swoich usług w pierwszej kolejności. ? 

Indywidualny Plan Treningowy, Indywidualny Program Żywieniowy.

Koniec reklamy. ?

 

A teraz czas na odpowiedzi. 

Jeżeli zdecydujesz się na mój plan, to problem masz rozwiązany, jeżeli wolisz samemu to razem damy radę ogarnąć temat.

Wolałbym właśnie samemu ułożyć głównie z powodów finansowych ale jeszcze to przemyślę ?
 

1 godzinę temu, Dynloth napisał:

Sylwetka ubita, czy bardziej nieładnie mówiąc "ulana"? Bo to też różnica. ?

Trudno mi samemu to określić, wydaje mi się że nie jestem "ulany", nie mam także brzucha "piwnego", mam trochę duże "boczki", może lepiej będzie jeżeli wstawię tu zdjęcie ? ? 

 

1 godzinę temu, Dynloth napisał:

Cardio też bym dodał, ale z tym ostrożnie bo przy takiej wadze kolana szybko można kontuzjować.  

Ostatnio zmieniłem trochę swój sposób jedzenia i od niedawna  staram się jeść zdrowo i trzymać się 5 posiłków dziennie i myślę że jak do tego dojdą treningi to waga będzie szła w dół ale dobra uwaga ?

 

1 godzinę temu, Dynloth napisał:

Jeżeli dopiero zaczynasz to ja bym poszedł w FBW, np 3-4 razy w tygodniu. ?

Co prawda miałem już styczność z ćwiczeniami z własną masą ciała bo w domu mam poręcze do dipów i drążek bo razem z kolegą dawno dawno coś tam ćwiczyliśmy tyle że nie mieliśmy planu i ćwiczyliśmy tak dla zabicia czasu i nudy.  Ale jak mówię to było dawno jeszcze za czasów jak w gimnazjum byłem czyli może jakieś 4 lata temu. 

1 godzinę temu, Trip napisał:

Jak początki to też polecam prowadzić swój dziennik treningowy, ponieważ analiza treningów i progresów dużo daje. ? 

Jak zakładałem konto na tym forum to dobrze się przyjrzałem każdemu działowi i bardzo mi się to spodobało że macie coś takiego na tym forum jak właśnie dziennik treningowy, także jak zacznę ćwiczyć napewno założę taki dziennik ?

1 godzinę temu, Quake napisał:

Siemanko podstawą to solidna baza No i możliwości treningowe typu drążek i poręcze ?

Tak jak napisałem wyżej drążek i poręcze mam ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie na pewno dużo pomoże do oceny i wniosków, niektórzy się wstydzą dodawać fotki dlatego pewnie nikt tego nie zaproponował ?

48 minut temu, Drzymek napisał:

Wolałbym właśnie samemu ułożyć głównie z powodów finansowych ale jeszcze to przemyślę ?

Wiadomo że pod czyjąś opieką byłoby z górki, ale samemu też się da dobrze podejść do tematu a jestem pewien że tutaj chłopaki dobrze wszystko wytłumaczą. 

49 minut temu, Drzymek napisał:

Jak zakładałem konto na tym forum to dobrze się przyjrzałem każdemu działowi i bardzo mi się to spodobało że macie coś takiego na tym forum jak właśnie dziennik treningowy, także jak zacznę ćwiczyć napewno założę taki dziennik ?

Liczę na to, lubię czytać dzienniki ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mekso napisał:

Jak zakładałem konto na tym forum to dobrze się przyjrzałem każdemu działowi i bardzo mi się to spodobało że macie coś takiego na tym forum jak właśnie dziennik treningowy, także jak zacznę ćwiczyć napewno założę taki dziennik

Polecam założyć taki dziennik, fajnie po jakimś czasie wracać do początków takiego dziennika i sprawdzać swoje początki oraz progres jaki się osiąga, zawsze to dodatkowa motywacja (wiem po sobie).

  • Lubię to 2
  • Jest moc! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mekso napisał:

Zdjęcie na pewno dużo pomoże do oceny i wniosków, niektórzy się wstydzą dodawać fotki dlatego pewnie nikt tego nie zaproponował ?

Ja akurat nie wstydzę się bo chce w sobie coś zmienić ? Poza tym jak to było napisane na tym forum "Na naszym forum panuje miła i rodzinna atmosfera..." ? Mniej więcej tak to wygląda...

 

20210119_185207.jpg

20210119_185243.jpg

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Drzymek napisał:

Ja akurat nie wstydzę się bo chce w sobie coś zmienić ? Poza tym jak to było napisane na tym forum "Na naszym forum panuje miła i rodzinna atmosfera..." ? Mniej więcej tak to wygląda...

Ja od siebie polecam skakankę, sam skakałem 3-4x w tygodniu po około 25 min i waga mi spadła z 84kg do 75kg w jakieś dwa miesiące, spoko opcja na cardio w domu jak się nie ma rowerka czy jakiś innych bajerów.

  • Jest moc! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...