Skocz do zawartości
Workout Athletes

"Piękno ciała" Pokrywka-Čabrić


mcfinn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na poczatek oficjalny opis... Piękno ciała Temat piękna ciała nie jest błahy! Czy jestem atrakcyjny/atrakcyjna? Czemu podobają mi się te osoby, a nie inne? Jakie zagrożenia niesie za sobą bezkrytyczna pogo? za medialnym ideałem piękna? Dlaczego różnimy się w ocenie piękna ciała? Jak atrakcyjność naszego ciała wpływa na nasze codzienne życie? Jak wygląda piękne ciało? Autorzy próbują odpowiedzieć na te i inne podobne pytania, wykorzystując najnowsze wyniki bada? naukowych z różnych dziedzin zajmujących się atrakcyjnością ciała ludzkiego, m.in. antropologii, medycyny, psychologii ewolucyjnej czy historii sztuki. Choć na większość z tych pyta? można szukać odpowiedzi w popularnych magazynach, to jednak ich poziom pozostawia wiele do życzenia. Tymczasem atrakcyjność ciała to „problem” dotyczący każdego z nas i mający bardzo duży wpływ na nasze życie. Informacje na ten temat zasługują więc na jak najstaranniejsze, oparte na wiedzy naukowej, przedstawienie. W książce można znale?ć m.in.: analizę antropometryczną osób uznawanych za piękne, sporządzoną na podstawie unikatowych i bardzo precyzyjnych danych zgromadzonych przez autorów, wskazujących jakie cechy budowy ciała wyróżniają bardzo atrakcyjne kobiety od przeciętnej; analizę starożytnego wzorca piękna „boskiej proporcji” w odniesieniu również do współczesnych piękności; opis powodów decydujących o różnicach oceny atrakcyjności ciała występujących pomiędzy lud?mi. Publikacja przeznaczona jest dla osób poszukujących rzetelnej wiedzy pomagającej im lepiej zrozumieć własne odczucia związane z atrakcyjnością budowy ciała. Zawiera również praktyczne wska?niki pozwalające kobietom ocenić, czy ich budowa ciała daje im szansę na wygranie konkursu piękności. a teraz cos z mojej strony znam jednego z autorow osobiscie,mialem przyjemnosc byc jego studentem i facet jest naprawde legenda.i to nie jest jakies tam pitu pitu.prof Milan Cabric byl jedyn z rozkrecajacych ruch kulturystyczny,organizowal konferencje kulturystyczna w Belgradzie w czasach ktore dla mnie sa zamierzchle .robil pomiary antropometryczne najwiekszym slawom min. Arnoldowi:)a czemu sie obrazil na cale towarzystwo?bo ruch ktory zaczal promowac zaczal odchodzic od greckich idealow i faktycznego piekna ludzkiego ciala.a zaczal isc w strone sterydow(niestety prawda) i "proporcjonalnego rozrostu" http://kwejk.pl/obrazek/1372147/mudzyn-koksu.html ksiazka w dosc rzeczowy sposob opisuje czemu np Siwa woli model sylwetki mlodzienczy,Pow3r pilnuje sily a ja wole wzorzec Laookona z rzezby:) w jaki sposob nasze dazenie do naszego wizerunku piekna naszego oddzialywuje na nasze zycie prywatne i zawodowe. dlaczego szukamy takich a nie innych partnerow i jakimi kryteriami sie kierujemy. reasumujac jesli ktos ma rest day i chwile wolnego czasu warto poczytac czemu akurat podwiadomosc pchnela nas w kierunku sw a nie koksowania i dlaczego w naszych oczach ta szara mysza z klatki obok jest super a nie ta wylaszczona za ktora oglada sie pol osiedla:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...