Skocz do zawartości
Workout Athletes

Ile kcal dostarczać przy budowaniu?


Majchrzal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Siemanko, myślę że temat dyskusyjny bo tu pojawi się wiele opinii. 

Zanim zaczniemy się wywodzić w tym temacie, powiedz jeszcze proszę jaki jest Twój cel. Jeżeli chcesz budować siłę na deficycie, to rozumiem że cel to siła i dodatkowo chciałbyś redukcję. Dobrze rozumiem? ?

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W Twoim przypadku, jako że wracasz do formy po przerwie, to nawet przy treningu siłowym i zerowym deficycie kalorycznym osiągniesz zamierzony aktualnie cel, ponieważ zbudujesz i siłę i tkanka tłuszczowa będzie się redukować. 

Natomiast nie będzie to trwało długo, dokładnie to do momentu w którym organizm się zaadoptuje już do systematycznych treningów i przejdzie z treningów jako początkujący (w tym przypadku wracający do formy) do normalnych treningów ustawionych pod konkretne cele. 

 

Ja bym proponował zacząć na zerowym deficycie i zobaczyć (porównać fotki i wagę) po miesiącu treningów siłowych. 

Następnie jak to zawsze bywa sprawdzić na sobie jak organizm będzie reagował na budowanie siły przy ujemnym deficycie. 

 

Każdy organizm jest inny i razem możemy odnosić różne efekty.

Ja np postawiłem od miesiąca swój cel głównie na siłę, dipsy, podciąganie nachwytem, martwy ciąg i wyciskanie na płaskiej.

Na pewno jestem na bilansie dodatnim bo masa rośnie, niestety tłuszczowa w okolicach brzucha też, ale jako że cel to tylko siła to po prostu się tym nie przejmuje. ? 

  • Lubię to 2
  • Jest moc! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat poruszyłeś. Z logicznego punktu widzenia wydaje się to sprzeczne, ponieważ żeby budować siłę trzeba dostarczyć organizmowi makrosów, aby miał na czym pracować. 

Tutaj słusznie Dynloth zauważył że u osoby początkującej czy zaczynającej efekt ten będzie się realizował bez problemowo. 

Zastanawiam się tylko czy na dłuższą metę ma to sens, czy może jednak lepiej najpierw zająć się budowaniem siły, a na przyszłe wakacje zacząć rzeźbić. :) 

  • Lubię to 2
  • Jest moc! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak najbardziej  ? wrócę tylko na chatę to zakładam wątek, wrzucę zdjęcia kiedy wyglądałem jeszcze znośnie, zdjęcie aktualne ??, a po około 2 miesiącach czy miesiącu następna fotę ? pora wziąć się za siebie, bo moja aktualna sylwetka jest okropna. Niech to będzie przestroga dla innych co lenistwo potrafi zdziałać 

  • Lubię to 1
  • Jest moc! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Taka automotywacja jest najlepsza, bo wiesz dlaczego chcesz ćwiczyć i nie przeminie dzięki temu po miesiącu czy dwóch. ? Jak już się wkręcisz w systematyczne treningi to będzie Ci szkoda opuścić treningu gdy będzie taka okoliczność ? 

  • Lubię to 1
  • Jest moc! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dynloth napisał:

Taka automotywacja jest najlepsza, bo wiesz dlaczego chcesz ćwiczyć i nie przeminie dzięki temu po miesiącu czy dwóch. ? Jak już się wkręcisz w systematyczne treningi to będzie Ci szkoda opuścić treningu gdy będzie taka okoliczność ? 

Oj zebys wiedział, chyba każdy wkręcony w treningi czuję się źle jak ma być jakiś odpuszczony ? myślę, że półtora miesiąca max i wróci mi takie myślenie  ?

  • Lubię to 1
  • Jest moc! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...