Skocz do zawartości
Workout Athletes

EKTOMORFIK-JAK JE¦Ć ŻEBY WYGLˇDAĆ


Owner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, postaram się wam w tym temacie rozpisać jak powinien jeść ektomorfik któremu zależy nie tylko na sile, ale i na wyglądzie. Zacznijmy od obliczenia zapotrzebowania kalorycznego. Zamieszczam link do strony z kalkulatorem zapotrzebowania kalorycznego http://potreningu.pl/kalkulatory/bmr. Płeć,masa ciała,wzrost i wiek wpisujecie swój. Aktywność fizyczna powinna być zaznaczona na: bardzo duża aktywność. Wpisałem pewne dane i otrzymałem taki oto wynik. Współczynnik BMR 1552.8 Aby utrzymać wagę Kalorie 2950.32 Węglowodany 55% 1622.68kcal = 405.67gram Białko 15%% 442.55kcal = 110.64gram Tluszcz 30% 885.1kcal = 98.34gram Poziom kalorii potrzebny do utrzymania wagi w moim przypadku wynosi: 2950 kcal. Pamiętajcie! 1g węglowodanów to 4 kcal 1g białka to 4 kcal 1g tłuszczu to 9 kcal Teraz do naszej puli kalorii 2950 dodajemy 300 kcal pochodzących z węglowodanów, będzie to 75g węglowodanów. Czyli abym nabierał masy muszę spożywać: Kalorie 3250 Węglowodany 55% 1622.68kcal = 480g Białko 15%% 442.55kcal = 110g Tluszcz 30% 885.1kcal = 98g Teraz ważne jest to aby co tydzie? się ważyć i sprawdzać czy waga idzie w górę jeśli waga w którymś tygodniu poszła mało do przodu(zazwyczaj 2 tygodnie) to dodajemy kolejne 100kcal pochodzące z węglowodanów. Teraz to do czego stosuję się ja i na mnie działa to bardzo dobrze. Nie patrzę czy węglowodany które spożywam są proste czy złożone, to nie ma aż takiego znaczenia, bo paliwo to paliwo, oczywiście węglowodany złożone dostarczam również, ale nie w dużych ilościach. Oznacza to, że możesz jeść słodycze i wliczać je w zapotrzebowanie kaloryczne. Zamiast ryżu mogę sobie zjeść czipsy i jeśli wszystko będzie policzone i będzie się zgadzać to bezproblemowo zbudujecie masę mięśniową. Tłuszcze nabijam zazwyczaj wszystkim co jem. Staram się codziennie wrzucać trochę orzeszków ponieważ zdrowe tłuszcze też muszą się znale?ć chociażby w małych ilościach. Jem na przykład czekoladę która ma węglowodany i tłuszcz. Białko staram się dostarczać z kebaba, bułki firmowej z piersią, nuggetsami w mc, WPC, serki wiejskie, jaja itp. Podsumowując, nie musisz się ograniczać, możesz zjeść na mieście, zjeść paczkę czipsów czy czekoladę i będziesz rósł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

ladnie wylozone ale jako zwolennik zdrowego stylu zycia az sie skrzywilem na mysl o nuggetsach, mc i podobnych:/ robienie masy u ekto to i tak obciazanie ukladu pokarmowego kupa zarcia to moze lepiej obciazyc go czyms zdrowszym np zamiast chipsow(zle tluszcze) suszone owoce-buum wegli:))ale ja sie nie znam bo ja na drugim biegunie jestem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadam w taki sposób. Moi znajomi którzy chodzą na siłownię też Wyglądają b.dobrze, wyciskają duże ciężary Są to moje poglądy. Nikomu nie karzę się do nich stosować. Oczywiście, nie jem 24/7 w mc,kfc ale to nie znaczy, że czasem tam nie zajdę Bułka firmowa to nie fast-food, a jeśli ktoś chce to zrobię zdjęcie, jest to tak samo zwykły obiad jak i w domu. Jest tam bardzo dużo warzyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...