Skocz do zawartości
Workout Athletes

"Skazany na trening" - Wade Paul


Damis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O tej książce z pewnego ogromnego forum: Dlaczego tak wiele osób poleca książkę "Skazany na trening" P.Wade'a? Istnieje wiele powodów dla których również my (ekipa forum) gorąco polecamy tę książkę. Nie tylko ze względu na świetny styl i ciekawą formę, lecz przede wszystkim na kompleksowe podejście do ćwicze? kalistenicznych. Ta forma treningu posiada specyficzną metodykę i w związku z tym wymaga odmiennego podejścia, niż inne dyscypliny sportów siłowych. Pomimo tego nie doczekała się wielu opracowa? biorących pod uwagę jej charakter. Paul Wade wypełnia tę lukę w sposób kompleksowy. Z jego książki dowiesz się jakie ćwiczenia wykonywać, jak dbać o ich czystość techniczną, w jaki sposób ułożyć swój program treningowy, jak kontrolować postępy i wiele innych rzeczy które sprawią, że będziesz przygotowany do roli swojego prywatnego trenera. Jeśli więc chcesz ćwiczyć w sposób świadomy i profesjonalny, unikać kontuzji i osiągać postępy gorąco zachęcamy Cię do sięgnięcia po tę pozycję. Po jej lekturze jakość Twojego treningu ulegnie znaczącej poprawie. Zapewniamy Cię o tym na podstawie naszych własnych doświadcze?. Wielu z nas zajmowało się sportem przez długie lata, jednak lektura tej książki była "kamieniem milowym", na zawsze zmieniającym podejście do treningu. Wiele osób książka przekonuje prostym i przejrzystym systemem ćwicze? czym wyróżnia się na tle innych pozycji. Nie ma tu zagmatwanych, wielowymiarowych systemów treningowych. Jest 6 prostych ćwicze?, z których każde ma 10 coraz trudniejszych kroków. Każdy ćwiczenie jest dokładnie opisane, a każdy krok przedstawiony wg tego samego schematu i opatrzony 2 zdjęciami. To sprawia, że książkę łatwo się czyta i równie łatwo odszukuje pó?niej potrzebne informacje. Osobiście juz zakupilem 2 częsci. Czytam i jest bardzo mądrze napisana, ćwiczenia dobrze opisane itp. Kilka stron mi zostało do konca wiec niedlugo zaczne ćwiczyc na tym planie i zrobie 100 pompek na 1 ręce w seri hehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja polecam. Genialnie napisana. Po lekturze technika i koncentracja na ćwiczeniach +10. Autor "Nagiego Wojownika", Pavel T. także rekomendował tę książkę, więc ... :-) Nie jest prawdą, że wg. autora do przysiadu na jednej nodze dochodzisz kilka lat. Cała książka opisuje 6 podstawowych ćwicze?, które doskonale rozwijają poszczególne grupy mięśniowe, a także wzmacniają stawy i ścięgna. Każde z tych ćwicze? jest przedstawione w 10 wariantach (od łatwego do mistrzowskiego). Dodatkowo każdy z wariantów ma 3 progi (podstawowy, średni i zaawansowany). Jest to po prostu kalistenika progresywna dla każdego. Nie jest to poradnik w stylu jak zrobić jeden przysiad na jednej nodze. (Co w ogóle nie jest wyczynem.) Zdecydowanie Wade'owi chodzi o coś więcej, jak dojść do poziomu na którym wykonanie 100 powtórze? przysiadu na lewej i 100 na prawej bez najmniejszej kontuzji, bez zadyszki i z perfekcyjną techniką. A to może zająć każdemu sporo czasu, niezależnie od tego jak szybko doszedł do wykonania kilku mało dokładnych, a do tego rwanych i "bujanych" przysiadów na jednej nodze. Tu nie liczy się nic poza perfekcyjną techniką i super zdrowiem na resztę życia. Warto kupić i mieć na własność :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się przekonam i zakupie obie książki. Ogólnie nie lubie książek sportowych i powielanie tematu, ponieważ z biegiem czasu sam wiem co i jak robić aby było dobrze wykonane technicznie oraz jak ćwiczyć by budować sylwetkę. Ale przekonują mnie te poziomy trudności co dostarczy mega motywacji i determinacji @edit kupiłem dzisiaj 1 część i po przeczytaniu pierwszych 20dziestu stron wiem, że ta książka to strzał w 10. Zobacze jaka dalej treść będzie niosła. Wiem, że 45 zł wydałem na coś, co mi się przyda a nie sko?czy w żołądku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...