Skocz do zawartości
Workout Athletes

A6W, warto?


Banan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Ja ćwiczyłem, więc mogę się wypowiedzieć.  Post u góry jest sensowny. A6W redukuję tkankę tłuszczową i trochę powiększa tkankę mięśniową. Siła i masa, to raczej odpada. Co do całego treningu, to moje zdanie - nuuuuuuda. Ja skończyłem na 22 dniu. Nie dlatego, że nie dawałem rady, ale dla tego, że to mnie już nudziło. W dalszych etapach trening masz do 1h. A gdzie czas na inne partie mięśniowe? Ja raczej polecam zwykły trening kalisteniczny na brzuch, co drugi dzień, 3 ćwiczenia na ABS, podstawy diety i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

temat widze ze juz po czasie, ale dodam cos jeszcze ...znam osobiscie przypadek mlodej osoby ktora ukonczyla a6w, miesnie brzucha sie zarysowaly ale powstaly bolesne problemy z plecami ...powodem tego bylo zwykle zaniedbanie przeciwleglych miesni, a skoro jedynie brzuch zostal wzmocniony, to odbilo sie to negatywnie na plecach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a6w jest jedynie dodatkiem do ćwicze?, ale wiele osób (głownie młodych i tych z nadwaga) traktują a6w jako wystarczające minimum ...to jak ćwiczyć bicepsa tylko prawa ręka. Gdzie logika? Ok, biceps większy ale co z druga ręką? A6w według mnie ładnie pasuje do FBW dla osób chcących pozbyć sie nadwagi. W moim przypadku jak i osób nieposiadających problemów z nadwaga (a raczej brakiem wagi) należy budować mięśnie brzucha traktując je tak samo i na tych samych zasadach jak ćwiczenia siłowe na masę przy pozostałych partiach. Ja np po trzecim treningu już zauważyłem efekty wizualne, a trening wygląda tak: - skłony boczne - 4 serie, z obciążeniem pozwalającym zrobić max 12 powtórze? - unoszenie nóg w leżeniu na ławce skośnej - 4 serie, z obciążeniem pozwalającym zrobić max 12 powtórze? - skłony w leżeniu głowa w dol - 4 serie, z obciążeniem pozwalającym zrobić max 12 powtórze? Min 48h przerwy. wcześniej jak robiłem same typowe brzuszki w 4 seriach (50,40,30,20 - powtórze?) efektem jedynie było przemęczenie mięśni, a wizualnie prawie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Bardzo ładny i przykłady post. Popieram wszystko co tłumaczysz.  Z treningu mięśni brzucha na pewno ktoś skorzysta. Dzięki temu treningowi pojawią się skośne mięśnie brzucha i kratka. Tylko szkoda, że trzeba używać obciążenia, bo w SW będzie ciężko o takowe. Ale w domu w ramach kalisteniki i kulturystyki jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...