Skocz do zawartości
Workout Athletes

Aro400 DT - od zera do bohatera :)


aro400
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie coś o mnie: Jestem Arek, mam 16 lat, mieszkam 25 km od Rzeszowa. ćwiczyć zacząłem pod koniec listopada, najpierw miesiąc przeładowanym planem, który nic dobrego nie przyniósł, potem miesiąc lafay-a, potem już własny FBW i teraz przerzucam się na splita. Wymiary (26.02.14r): wzrost: 181cm waga: 67kg klatka: 86,5cm ramię: 31cm udo: 54cm Postanowiłem spróbować coś takiego: Poniedziałek(klata i triceps): - 3-4 serie - pompki diamentowe (10 - 18) - 40X1 tempo - 3-4 serie - dipsy (8 - 15)- 30X1 tempo - 1 seria lub 3 minutowy test- pompki szerokie (max) - 31X0 tempo - 2-3 serie - pompki odwrotne (12 - 15) - 3021 tempo --> 1 seria - pompki z klaśnięciem (max) - najszybciej jak możliwe --> 1 seria - dipsy (max) - regularne tempo Wtorek (plecy i biceps): - 2-4 serie - podciąganie nachwytem (5 - 12) - 40X2 tempo - 3 serie - handstand przy ścianie (45s - 60s) - 3 serie - commando pull-ups (8 - 12) - 20X0 tempo - 3-4 serie - elevated pike pushups (12 - 18) - 21X1 tempo - 2 serie - podciąganie szeroko (5 - 12) - 30X1 tempo --> 1 seria - handstand pompki (max) - 20X1 tempo --> 1 seria - podciąganie nachwytem (max) - regularne tempo ¦roda(nogi): - 3-4 serie - przysiady z podskokiem (10 - 20) - najszybciej jak to możliwe - 3-4 serie - pistolety z siadaniem na coś (7 - 12) - 31X1 tempo - 4-5 serie - wpięcia na palce (12 - 15) - 4141 tempo - 3-4 serie - wykroki (8 - 12) - 3231 tempo - 2-3 serie - żuraw (5 - 12) - 30X1 tempo --> 1-2 serie - przysiady (max) - 10X0 tempo --> 1 seria - horse stand (max) Czwartek(biceps i triceps): - 3-4 serie - podciąganie podchwytem (3 - 9) - 51X5 tempo - 3-4 serie - dipsy (8 - 12) - 31X1 tempo - 3 serie - incline pull ups (8 - 12) - 3021 tempo - 3 serie- pompki tygryski - (4 - 10) - 21X0 tempo - 3 minutowy test - headbangers chinup grip (max) - regularne tempo - 3 minutowy test - pompki diamentowe (max) - regularne tempo --> 1-2 serie - odwrotne pompki (12 - 15) - 40X2 tempo --> 1-2 serie - podciąganie podchwytem zamkniętym (5 - 10) - 20X1 tempo Piątek ( techniki): Tutaj będę ćwiczył techniki Sobota(ogólny): - 3 minutowy test - przysiady (max) - najszybciej jak to możliwe - 3 minutowy test - pompki z nogami wyżej (max) - 21X1 tempo - 2-3 serie - poodciąganie nachwytem(8 - 12) - 31X1 tempo - 2-3 serie - wykroki (8 - 12) - 3231 tempo - 2-3 serie - handstand (45s - 60s) - 3 serie - plank (45s - 90s) Niedziela: Wolne Brzuch ( Poniedziałek- środa - piątek): - 3-4 serie - przyciąganie nóg do klatki - 21X0 tempo - 3-4 serie - unoszenie prostych nóg do kąta prostego - 21X0 tempo - 3-4 serie - knee raises side to side - 21X0 tempo --> 1-2 serie - L-sit (max) Dzisiaj pierwszy trening. Zobaczymy jak wyjdzie. Co myślicie o czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No więc już po pierwszym treningu. łapy dostały porządnie, jak od dawna nie było. Aż mi się ciężko pisze. :-) Co prawda nie udało mi się dobić tylu powtórze? ile sobie zamierzyłem ale małymi kroczkami dojdę do celu. Na koniec dodałem sobie zwis na drążku żeby się jeszcze dobić. :D Jutro zrobię nogi bo nie mam jeszcze planu technik. Muszę pomyśleć o jakimś drążku bo teraz ćwiczę na kiju który do niczego nie jest przymocowany co jest nie wygodne, zwłaszcza, że ćwiczenia stają się bardziej wymagające no i lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj próbowałem pierwszy raz robić muscle up i wychodzi mi na jedną rękę. Niby nie wiele a satysfakcja ogromna. U mnie w klasie są już 4 osoby które ćwiczą SW, co prawda tylko jedna już na trochę większym poziomie no ale jakoś i nam to pójdzie. Dzisiaj będą nogi i brzuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj klata+triceps. ładnie poszło, powtórze? oczywiście zrobiłem mniej niż założyłem ale to nic. Będzie tylko lepiej. Zamieniłem pompki z klasnieciem na pompki z dotknięciem klatki jedną ręką, bo dopóki ćwiczę w domu to nie będę się tłuk. W poniedziałki treningi pó?no, a rodzice chodzą spać wcześnie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak_ wczoraj były plecy i bic. Miałem problemy z commando pull ups bo nie mogłem się zmieścić między szafą a drzwiami ale ogólnie poszło spoko. Dzisiaj obudziłem się z zakwasami. Dzisiaj rano zrobiłem brzuch, a przed chwilą nogi. Dało w kość. Teraz dużą uwagę przywiązuje do nauki handstand. Próbuje utrzymać równowagę. ćwiczę tak praktycznie codziennie i mam nadzieję l, że niedługo już chwilkę ustoję. Ile wam zajęła nauka żeby ustać tak z 20s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że jak się zmienia ćwiczenia, żeby nie było monotonnie to będą zakwasy. Co myślicie o ćwiczeniu bl i fl na moim poziomie? Bo nie wiem jakie techniki robić w piątek. MU nie mam jak, ćwiczę w szkole tylko praktycznie codziennie jakieś tam próby. Myślę żeby robić L-sit, handstand i nie wiem co jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, właśnie myślałem żeby zapisywać to od razu na forum w dzienniku, ale na chwilę obecną nie działa mi komputer a z telefonem ciężko. W tym tygodniu są pierwsze treningi tym planem, więc jeszcze nie zapisuje. Jak w następnym nie będę miał jeszcze komputera to zacznę prowadzić zeszyt. Wieczorem najprawdopodobniej wrzucę plan beta technik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trening ciężki, zrobiłem mniej powtórze? niż tydzie? temu ale to pewnie dlatego, że miałem ciężki dzie?. W szkole drążek, po szkole nauka stania na rękach i potem jeszcze układanie planu technik więc próbowałem na ile mnie stać. No i te odciski. :( No nic, ważne że trening zrobiony. Btw. Kilka ćwicze? w tym planie muszę zmienić dopóki ćwiczę w domu. Potem się zobaczy. Plan technik. Zdaję sobie sprawę ze może być kompletnie do niczego więc proszę o ocenę. Najbardziej zależy mi teraz na opanowaniu handstand więc jest pierwszy. 1. Handstand - pompki przy ścianie 3s - tak nisko jak potrafię -Probowanie HS bez ściany - stanie brzuchem do ściany 3s - Wchodzenie i schodzenie nogami po ścianie stojąc na rękach 3s 2. Dragon flag: - powolne opuszczenie DF 3s - DF opuszczając się tyle ile potrafię - side to side w pozycji DF (tzn plecy uniesione a nogi pionowo do góry i tak raz w lewo raz w prawo) - tucked DR 3. Front lever: -tucked front lever -negatywy FL - scapula pull ups 4. Clutch lever: Tu muszę jutro proponować i zobaczymy wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dosyć sporo czasu poświęciłem na HS. Progres widać. Daję sobie max 2 tygodnie na free handstand 20s. :D Przed chwilą trening ogólny. Bardzo przyjemy. Trzymałem się planu ale też go trochę nagiąłem, niewiele no ale.. Na początku dodałem jedną serie pistoletów, lewa 4 a prawa 4 ale z wybiciem rękoma. :D Odstaje. Między seriami HS zrobiłem sobie max nachwytem. Ogólnie zadowolony jestem. Jutro rest day ale pewnie będą jakieś próby HS i jakieś pompeczki. Chyba się uzależniłem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...