Skocz do zawartości
Workout Athletes

" Zeszyt koksa", czyli mój pierwszy zeszyt treningowy, by Szklanek:)


szklanek23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Daj sobie czas i będziesz biegał nawet więcej niż 15km:-). Szacun nie dla mnie, a dla Ciebie... Nie sztuką jest grać będąc w najwyższej formie, raczej w niższej lub normie". Dlatego teraz doceniam Twe zaangażowanie w biegi i zarazem uprzedzam przed popadnieciem w samozachwyt. Ciesz się bieganiem jakby miał, to być ostatni bieg, ale miej też z tego frajde:-). Lecz nie zapomnij, że czasami musisz zacisnac zęby i szybciej pobiec, mimo odcisków, zakwaszenia i ciężkiego oddechu. Ale potem urośnie Ci poziom dopaminy i endorfin, jakbyś wyszedł z burdla:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To pozostaje mi tylko pogratulować:D. A wracając do treningu, to trenuje dalej, choć nie mam czasu notować z powodu pracy i nauki jazdy... Lecz mogę powiedzieć, że dobiłem do 20 idealnie wykonywanych pompek, 40 przysiadów i 13 podciągnięć . Już prawię nauczyłem się stania na rękach bez podpory i kontuzja kolana już mi tak nie doskwiera. Gdy zacznę się znowu rozciągać powinna przejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanio trenowalem tak jak zwykle. W niedzielę i poniedzialek bieglem po 8km. Z tym, że podczas wczorajszego biegania wprowadziłem mała innowacje... Robiłem chwilowe postoje podczas których, robiłem pompki i pociągnięciem ( musiałem nawet wisieć na znaku miejscowości:-)). Ciężko jednak potem złapać dobrą koordynacje góry( może z powodu napietych mięśni). Ale zakwaszenie i ból " powysilkowy" był czyli gra:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo:-). Dzisiaj jestem już po jednym treningu i właśnie wcinam pierwszy posiłek:-). Podciaganie nachwyt normalny rozstaw ramion 10/10-9-8 podciaganie wąskie normalny rozstaw 5-5-5-6pow podciaganie podchwyt normalny rozstaw 7-8 pompki normalne 20-20-18 pompki wąskie 4-5-6-6 Dipy ( na szafce z oparciem nóg na podłodze) 10-6-10-10 zwis z drążka 3x65sek zwis nierówny 20-25-25sek na każdą rękę. Można powiedzieć, że dzisiejszy dzie? jest być może kamieniem milowym w moim treningu;-). W ko?cu pierwszy raz podciagalem się na trzy sposoby i dobrze technicznie wykonywalem dipy ( moje trice:-)). Ostatnio spotykam się również z bardzo dobrymi rzeczami. Coraz więcej osób z okolicy docenia, to co robię. Nawet w sąsiedniej wiosce rośnie mój następca w bieganiu, a koleżanka ze szkoły chce abym z nią biegał:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszło mi przez myśl, aby wykonać interwały... Ale nie chce jej zniechęcać, tylko pokazać jak wyczenase może być bieganie:-D. A wracając do " zeszytu", to dzisiaj byłem tak zestresowany egzaminami semestralnymi, że musiałem wyjść na stadion pobiegać:-). Rozgrzewka: -1km truchtem -skipy - przeplatanka -krok dosadny -wyskok z wymachem - jedna seria pompek, podciagniec, bumpee( udało się zrobić 8 powtorzen), przysiadow A po rozgrzewce wykonałem: - sprinty na 60m+ 60m powrotu truchtem i gaz bez żadnych przerw ( 10 powtorzen) - sprinty na 40m i to samo co wyżej 10 powtórze? - interwaly 100m i 300 truchtem 7 sprinty i 6 truchtow - skoki po schodach pod górę w dolnej pozycji przysiadu (4 serie po 40 schodkow) - przysiady 3x40 pow - lu?ny bieg normalnym tempem ok 4km i ostatnia seta sprintem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo:-). Wczoraj odpoczywalem. A dzisiaj zrobiłem już podczas biegania z 10km ( zmieniłem trasę i od razu inaczej się biegalo:-)). Właśnie zjadłem pierwszy posiłek ( golabki). Planuje w najblizszych miesiącach trochę schudnac... Chyba 65-68kg będzie dla mnie najlepszą wagą do biegania i ćwicze? siłowych:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymyśliłem plan na ten i być może następne tygodnie;). Jako, że nie mam go przy sobie podam bardzo ubogą wersje: 1 dzie?: Smarowanie gwintów ( 2 serie, 6 razy w ciągu dnia, ćw. pompki wąskie, dipy i podciągnięcia wąskie) Dwa treningi główne ( rano równego rodzaju pompki, podciągnięcia,dipy, chwyt. Wieczór brzuch, mostki, stanie na rękach i półpompki w staniu na rękach) 2 dzie?: Bieganie sprintem pod strome zbocza, przysiady i różnego typu skoki smarowanie gwintów ( półmostki, półpompki na rękach i jeszcze coś ale nie pamiętam) 3 dzie?; to samo co pierwszy 4 dzie?: interwały 800m i 400m pod górę i sprinty na 40m i 100m pod góre + skoki i przysiady smarowanie gwintów( to samo co drugi dzie?) 5 dzie?: to samo co 1 i 3 6 dzie?: vieg swobodny i sprinty i skoki, a smarowanie gwintów takie samo jak w 2 i4 dniu. Dokładną rozpiskę, powtórzenia serie i ćwiczenia będę podawał po treningu:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby jeszcze okazał się skuteczny:-D. Dzięki:-). Dzisiaj zrobiłem mała korekte. W gwintowac będę tylko pompki, podciagniecia i dipy. Smarowanie gwintów 3 razy( 9, 11, 16) Trening poranny ( 12:10): pompki zwykłe 4x20pow pompki wąskie 6-7-8-7 pompki na jednej ręce przy ścianie 10lp-12lp-14lp Dipy z podparciem nóg 12-14-16-17 podciagniecia nachwyt 8-9-9-9 podchwyt 3x5pow wąskie 5-5-5-6 zwis z drążka 50-55-45 sek zwis nierówny 3x20lp sek trening wieczorny (19:20) wznosy prostych nóg na lezaco 3x20pow wznosy kolan w zwisie 5-6-7-7 brzuszki 20-22-24 ( nigdy tak łatwo mi się ich nie wykonywalo. Czułem, że mógłbym zrobić drugie tyle, jeśli nie więcej czysto technicznie. Bless Paul:-)) pompki w stanie na rękach przy ścianie 5-5-5-6 mostek na głowie 20-14 polmostek 7-8-7 Na mostki zapasnicze i przodem zabrakło sił i motywacji. Już nigdy nie będę oglądał meczów, bo szkodzą mojemu treningowi:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby jeszcze okazał się skuteczny:-D. Dzięki:-). Dzisiaj zrobiłem mała korekte. W gwintowac będę tylko pompki, podciagniecia i dipy. Smarowanie gwintów 3 razy( 9, 11, 16) Trening poranny ( 12:10): pompki zwykłe 4x20pow pompki wąskie 6-7-8-7 pompki na jednej ręce przy ścianie 10lp-12lp-14lp Dipy z podparciem nóg 12-14-16-17 podciagniecia nachwyt 8-9-9-9 podchwyt 3x5pow wąskie 5-5-5-6 zwis z drążka 50-55-45 sek zwis nierówny 3x20lp sek trening wieczorny (19:20) wznosy prostych nóg na lezaco 3x20pow wznosy kolan w zwisie 5-6-7-7 brzuszki 20-22-24 ( nigdy tak łatwo mi się ich nie wykonywalo. Czułem, że mógłbym zrobić drugie tyle, jeśli nie więcej czysto technicznie. Bless Paul:-)) pompki w stanie na rękach przy ścianie 5-5-5-6 mostek na głowie 20-14 polmostek 7-8-7 Na mostki zapasnicze i przodem zabrakło sił i motywacji. Już nigdy nie będę oglądał meczów, bo szkodzą mojemu treningowi:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby jeszcze okazał się skuteczny:-D. Dzięki:-). Dzisiaj zrobiłem mała korekte. W gwintowac będę tylko pompki, podciagniecia i dipy. Smarowanie gwintów 3 razy( 9, 11, 16) Trening poranny ( 12:10): pompki zwykłe 4x20pow pompki wąskie 6-7-8-7 pompki na jednej ręce przy ścianie 10lp-12lp-14lp Dipy z podparciem nóg 12-14-16-17 podciagniecia nachwyt 8-9-9-9 podchwyt 3x5pow wąskie 5-5-5-6 zwis z drążka 50-55-45 sek zwis nierówny 3x20lp sek trening wieczorny (19:20) wznosy prostych nóg na lezaco 3x20pow wznosy kolan w zwisie 5-6-7-7 brzuszki 20-22-24 ( nigdy tak łatwo mi się ich nie wykonywalo. Czułem, że mógłbym zrobić drugie tyle, jeśli nie więcej czysto technicznie. Bless Paul:-)) pompki w stanie na rękach przy ścianie 5-5-5-6 mostek na głowie 20-14 polmostek 7-8-7 Na mostki zapasnicze i przodem zabrakło sił i motywacji. Już nigdy nie będę oglądał meczów, bo szkodzą mojemu treningowi:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo:). Musiałem zmienić trening z powodu pogody i kijowego zdrowia we wtorek. 28.05 - pompki zwykłe 20/20/20pow. - pompki wąskie 6/7/8pow. - pompki na jedenj ręce przy ścianie 12/14/16pow. - dipy 12/14/16 - podciągnięcia normalne nachwytem 8/9/10 - podciągnięcia wąskie 5/6/6 - podciągnięcia podchwytem 5/6/7 29.05 - półpompki w staniu na rękach przy ścianie 5/6/7 - stanie na rękach przy ścianie 65/70sek. - wznosy prostych nóg na leżąco 20/20/20 - wznosy kolan w zwisie 6/7/8 - brzuszki 22/24/26 - półmostki 8/9/10 - mostek na głowie 16/18/18 - mostek przodem 8/8pow ( 1 powtórzenie to cały zakres ruchu) - mostek zapaśniczy 8/8 Pominąłem smarowanie gwintów. Miałem również dwudniową głodówkę i dzisiaj świetnie się czuje:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój trening w porównaniu z niektórymi, to żart:-D. Ciągle idę do przodu, nawet gdy mam opór, ale wtedy zazwyczaj wolniej i mam nadzieję, że jeszcze w tym roku w moim treningu będą inne, wyższe liczby i będę " pachniał siłą":-D. Mimo wszystko dzięki:-). No, a na razie przedstawię, co mi się dzisiaj udało nawywijać;-). godz.13:00 pompki zwykłe 3x22( w ostatniej serii trochę oszukalem, ponieważ przy 16 powtórzeniu odpoczywalem z 10sek) pompki wąskie 3x7 pompki na jednej ręce przy ścianie 14-16-18 dipy z nogami na ziemi 16-18-20 podciagniecia nachwyt 9-10-9 podciaganie wąskie 6-7-7 podciaganie podchwyt 5-5-5 podciaganie nachwyt bardzo powolne 4-5-4 pompki zwykłe bardzo powolne 5-7-8 zwis z drążka 2x65sek zwis nierówny 20-25-25sek lp Próbowałem polpompek w stanie na rękach przy ścianie, ale byłem tak " roztrenowany", że mógłbym,co najwyżej krzywdę sobie zrobić;-) Potem zrobiłem bardzo zaniedbane nogi w tym tygodniu( aż się uginaly i skurcz łydki miałem, takie były dzwieczne:-)) godz.16:00 sprinty: 12x40metrów 10x60m 8x100m bieg swobodny jakieś 4-5km bumpee 8-9-10 skoki po schodach w dolnej pozycji przysiadu 4x40schodkow ( pierwsze trzy serie zrobiłem bez żadnych przerw, dopiero przy ostatniej odpoczywalem) cwiercskoki 3x20pow skoki na lydkach 3x12pow przysiady zwykle i wąskie 3x 40Z i po nich 10W wznosy lydek 3x55 i jednej serii nie sko?czyłem z powodu skurczu wykroki w przód 50m i 100m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,Jak się będę obijał, tak jak w tym tygodniu, to zostane mistrzem świata... W lenistwie:-D. We wtorek był robiony brzuch i mostki, środa to bieg na 8km ( około 36 min). Cieszy mnie to, że chwilę sobie uspokajalem oddech i czułem taką energię i siłę, że mógłbym dodatkowy trening zrobić:-). Czwartek również spędziłem na bieganiu. Jednak tak się kierowałem, by przebiec 16km ( już nie 15:-)). Było dobrze, zrobiłem ten dystans poniżej 1 godz i 10 min. Dodam, że podobne rezultaty miałem jakiś czas temu, ale gdy biegalem na 15km. Czyli forma wraca:-). Gorzej z hormanami... Po biegu byłem bardzo pobudzony i nie mogłem spać do 3... I wydaje mi się, że nawet rzadna pomoc kobiet by mi nie pomogłaXD. A wracając do poważnych spraw dzisiaj już jestem po jednym treningu: podciaganie nachwyt 8-9-8 -"- podchwyt 5-6-7 -"- wąskie 5-6-7 podciaganie bardzo powolne 3-4-4 pompki: zwykłe 18-20-20 wąskie 6-7-9 polpompki 18-20-22 bardzo powolne pełne zwykle 6-8-9 na jednej ręce przy ścianie 10l:10p-12:12-14:14 dipy z podparciem nóg 16-18-20. Zastanawiam się nad dodaniem ćwiczeñ ze sztanga i hantlami, ale boje się o zwinnosc i szybkość, a do tego lekkość, którą czuje i posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...