Skocz do zawartości
Workout Athletes

Wskazówki do redukcji


Angela
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co polecacie żeby szybko zrzucić tłuszczyk wiadomo że bieganie i brzuszki co jeszcze? Jakieś konkretne plany treningowe? Jakieś spalacze? Jakaś specjalna dieta wypróbowana przez kogoś?

Miałam kontuzje barku i bardzo długą przerwę Teraz chce zacząć ale troszkę się zapuściłam. I nie wiem od czego najlepiej zacząć. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz zdrowo, pilnuj snu i wypoczynku, unikaj stresu, ruszaj się systematycznie (nawet zwykłe spacery robią robotę). Unikaj cudownych diet, spalaczy itp. Co do jedzenia bo to podstawa - w miarę możliwości jedz naturalne produkty a dieta niech będzie zróżnicowana. Zachowuj odstępy między posiłkami i w tym czasie nie podjadaj (nawet kęs jabłka organizm potraktuje jako posiłek i odpali procesy trawienne). Pilnuj śniadania i nie jedz tuż przed snem żeby organizm w nocy odpoczywał. Chcesz spalić tłuszcz to tak jak wyżej jest napisane - deficyt kaloryczny - czyli jesz troszkę mniej, odczuwasz początkowo lekki głód - obserwujesz jak reagujesz na zmiany. Ważna jest konsekwencja. Unikaj dróg na skróty w postaci jakiś chemicznych preparatów chyba że chcesz sobie rozstroić organizm. Na krótką metę spoko - zadziała ale później będziesz płakała. Ogranicz też alkohol o ile spożywasz. Wytrwałości życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Żeby schudnąć nie wystarczy chodzić na siłownię czy aerobik. Siłownia wzmocni Twoje mięśnie, co jest bardzo istotne, ale nie zredukuje tkanki tłuszczowej. Z kolei aerobik świetnie poprawi Twoją kondycję i koordynację oraz pomoże Ci stracić wagę, jednak wysiłek włożony w trening nie jest współmierny do rezultatu.

Do spalania tkanki tłuszczowej w dużym stopniu przyczynia się umiejętność liczenia tętna. Utrzymanie podwyższonego tętna przy wysiłku pomaga naszemu organizmowi pobierać energię z zasobów tłuszczu, a nie z zasobów węglowodanów.


Tętno maksymalne możesz zmierzyć już po kilku minutach. Zaledwie 4 minuty wystarczą, żeby organizm był na maksymalnych obrotach. Zazwyczaj zakłada się, że tętno maksymalne to 220,następnie odejmujemy od tego nasz wiek i mnożymy przez 65%. (tętno maksymalne – wiek) x 65% = wynik

Przykład dla 30-latka: (220 – 30) x 65% = 123,5

  • Jest moc! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...