Jump to content

Jak walczyć z nałogami?


Michal
 Share

Recommended Posts

Papierosy, alkohol, nadmiar kawy to czynniki, które mają niekorzystny wpływ na Twój trening. Zanim rozpoczniesz z nimi walkę, licz się z tym, że zmiana może być bardzo trudna.
 

Jak odstawić używki?

Brian Tracy pisze o tym, że każdego nawyku można pozbyć się w miesiąc, szczególnie wtedy, gdy zobaczymy, jak może być on groźny. Czasem działa to szybciej - gdy jako dziecko dotkniesz gorącego żelazka, oduczysz się tego w ciągu ułamka sekundy. Zapytaj trenera albo lekarza, jak groźne jest picie alkoholu lub palenie i jak wpływa to na palenie. Dzięki temu będziesz miał motywację, by podjąć wyzwanie.

 

Nie walcz z więcej, niż jednym nawykiem naraz - jeśli wypijasz morze kawy i jednocześnie palisz, znacznie groźniejszy jest ten drugi nawyk. Zacznij od niego. Warto także zrobić klasyfikację nałogów - jeśli lubisz zagrać partię szachów lub w grę komputerową raz na kilka dni, nie jest to Twój nałóg. Niektóre osoby grają od razu po wejściu do domu i zabiera im to czas na sen, co świadczy o tym, że nałóg jest szkodliwy.

 

Zastosuj motywację - pierwsze dni walki z nałogiem są najważniejsze, dlatego warto się zmotywować. Po kilku dniach takiego wspomagania, nawyk przestanie być problemem. Stosuj motywację zawsze, gdy poczujesz, że problem powraca. W tym celu polecam motywujące nagrania.

 

Zmień otoczenie - jeśli otaczają Cię osoby, które palą lub namawiają Cię na alkohol, ogranicz z nimi kontakty. Nie zawsze jest to proste, ale pamiętaj, że to Ty, a nie Twoi znajomi, decydują o Twojej przyszłości.

 

Użyj metody „Cold Turkey”

Polega na całkowitym odcięciu się od naszego nałogu, bez żadnych faz pośrednich. Gdy na przykład palisz papierosy, rzuć je od razu, bez zmniejszania ilości. Jeśli jesteś uzależniony od gier lub oglądania filmów na YouTube, możesz wspomagać się odpowiednim programem.

Życzę powodzenia w walce z nałogami.

  • Lubię to 3
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Indywidualne Plany Treningowe

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...