Skocz do zawartości
Workout Athletes

Jak je¶ć, żeby chudn±ć ?


Keidran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 169 cm wzrostu 60kg wagi. Wiem, że to brzmi śmiesznie, bo pomyślicie pewnie co tu redukować ? Ale jestem ekto z bardzo drobnymi kościami. W efekcie mam 16% BF, gdzie chciałbym mieć około 7%, na prawdę zależy mi na tym, żeby spaść do takiego wyniku, a potem budować a w miarę czystą masę mięśniową. Pomożecie ? Jestem w tym temacie zupełnie zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli malutko ćwiczysz to tak xD Ja mam podobny wzrost i wagę, a mój bilans zerowy to 2300 kcal. Teraz też zaczęłam redukcję i mam 2000 do 2100. Nie wiem jakim wzorem liczyłeś zapotrzebowanie ale to dużo za mało jak na początek redukcji. Wyobra? sobie, że waga już nie będzie spadać i będziesz musiał odjąć kolejne kalorie, a tu nie będzie z czego ;P Zacznij sobie też od 2000 i poobserwuj 2 tygodnie, jjeśli będzie waga leciała w dół to nic nie zmieniaj. Jeśli nic to odejmij kolejne 100 i tak musisz obserwować. Na początku trzeba dobrze poznać organizm i zobaczyć jak reaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, rozumiem ! :P Zaczynam dietę na poważnie, więc uwaga sterta pyta? :D 1. Dziś spożyłem 5 parówek, kotlet z mięsa drobiowego, 2 ziemniaki ugotowane, blisko 100g mizerii, banana i omlet + ponad 2l wody ile to może mieć kalorii ? 2. Mimo ujemnego bilansu kalorii w 5 dni nie schudłem ani 1 kg. 3. Czy to prawda, że można chudnąć bez diety ? Samym treningiem siłowym i aerobowym ? 4. Czy są w białym ryżu są te "dobre" czy te "złe" węglowodany i czym dokładnie się one różnią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz parówki!!!! Ale tylko te najdroższe i najwyższej jakości xDDD A sprawd? na opakowaniach ile to może mieć kalorii, poszukaj w necie, bo zależy jaki omlet, jakie parówki. Poczekaj jeszcze trochę, jak dalej nic nie będzie schodziło to zmniejsz o 100. Bez diety tzn.? Dieta to jest co jemy, kiedy i ile. Jeżeli jesteś bez diety to nic nie jesz xDD. Prawdopodobnie chodzi Ci o brak zbilansowanej diety. Tak można, ale to zależy ile jesz kiedy i co . Wielu ludzi nie oblicza co i ile zjadło i chudną. Dobrze jest taki proces chudnięcia kontrolować, bo może się okazać, że jeż tak dużo, że tyjesz, lub tak mało, że niezdrowo chudniesz. Treningi pomagają spalić tłuszcz. 4. W ryżu są węglowodany proste, nazywa się je dobrymi, bo szybko się trawią i szybciej dostarczają energii organizmowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jest tak: możesz chudnąć stołując się jedynie w mcdonald's, możesz schudnąć jedząc samą czekoladę i możesz schudnąć jedząc boczek, pijąc olej i jedząc chipsy. Tylko po co? Wybierając mac'a musisz się liczyć, że to jest wysokokaloryczna żywność i chodziłbyś cały czas głodny, bo np. 5 takich głupich kanapeczek (nie wiem jak to się nazywa, te ich burgery) to byłoby całe Twoje dzienne zapotrzebowanie. Zdrowa, nieprzetworzona żywność (taka,którą przyrządzisz sobie sam: surowe warzywa, owoce, kasze, surowe mięcho, jaja) jest nie tylko zdrowa, jest pełnowartościowa, dodaje energii, daje organizmowi budulec do rozrostu, uzupełnia zapotrzebowanie na witaminy i minerały. Wybierając ją masz świadomość, że robisz coś dobrego dla siebie, dla swojego zdrowia, które docenisz dopiero na stare lata. Do tego, możesz zjeść więcej zdrowego niż śmieciowego żarcia, bo nie jest tak kaloryczne jak gotowe jedzenie ze sklepu, czy baru. Tylko z umiarem i z głową. A parówki, nawet te najdroższe, to zło!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...