Skocz do zawartości
Workout Athletes

[ROZWIĄZANY] Potrzebuję pomocy w rozpoczęciu :)


19VVciech10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na początku postaram się podać dokładne informacje o sobie. Mam 17 lat , ważę 55-60 kg przy wzroście 180 cm (jutro będę w stanie podać dokładną wagę) i jestem Ektomorfikiem. Postanowiłem rozpocząć przygodę z SW. Jeśli jest ktoś w stanie to prosiłbym o napisanie mi czegoś w stylu planu treningowego lub podania odpowiedniego tematu.(Jestem nowy na forum :\) Prosiłbym także o podanie jakiejś diety , co jeść by urosnąć. Jeśli ktoś się pofatyguje to będę bardzo wdzięczny. Na ko?cu dodam , że gram w piłkę nożną średnio 2 - 4 razy w tygodniu , jeśli nie gram to staram się nadrabiać to biegając ok. 5 km a także ćwiczę aktywnie na wf Z góry dziękuję osobie/osobom które mi pomogą za fatygę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje, to np. na stronce madbarz.com masz wiele treningów dla początkujących. Druga opcja - napisać prośbę o plan treningowy na naszym forum Wiadomo, że najpierw zaczniesz od pompek,podciąga?. Co do diety, to chyba nie ma jakiejś typowej "na rośnięcie". Musisz dużo,zdrowo jeść. Dostarczać organizmowi białko(białka jaj, omlety itp), węgle(makarony,ryże) i tłuszcze(oliwa z oliwek, orzechy, bakalie). Możesz sobie zrobić szablon rzeczy, z których będziesz czerpał białko,węgle, tłuszcze. Baw się :D Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe ćwiczenia: -pompki -podciągnięcia -przysiady -dipy -wzniosy łydek -mostek I różne ich wariacje. Trening zacznij, tak jak kolega napisał, od rozwoju ogólnego ciała, czyli podczas treningu rozwijasz prawie wszystkie większe partie mięśni. A pó?niej kiedy nabierzesz podstawowej siły, zalecam podać się o plan, chyba, że masz kogoś kto by Ci poświęcił sporo czasu. Co jeść? Poczytaj trochę w internetach, gdybyśmy mieli powiedzieć co warto, co nie, dlaczego tak dlaczego nie, to zajęło by to kupę czasu. Staraj się ograniczać słodycze, ale gorzka czekolada co jakiś czas jest dobrym wyborem. Jedz mięso ( te wartościowe, żadne parówy, tanie kiełbasy i wędlinki) i nabiał. Zboża- czyli ryż, makaron, kasza i podobne, są bardzo ważne, dają dużo energii (posiadają węglowodany). Owoce i warzywa, nieodłączne elementy zdrowej diety. Powodzenia, w razie pyta? pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rozwój ogólny ciała to macie na myśli te ćwiczenia które wyżej podałeś? I jeśli chodzi o kogoś kto może mi poświęcić sporo czasu to jeśli się nie mylę masz na myśli jakiegoś instruktora? Niestety u mnie w mieścinie nie ma żadnych siłowni czy tym podobnych rzeczy więc tak jak napisał kolega 2x up pewnie będę musiał się skontaktować z Dynlothem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując , powinienem ćwiczyć ogólny rozwój ciała przez około miesiąc - dwa a mniej więcej po tym okresie poprosić kogoś o stworzenie planu treningowego ? + jeśli chodzi o przybywanie na masie. Czy jedzenie fast foodów , zupek chi?skich , chipsów itd. zredukować do zera? Bo przykładowo zupkę chi?ską zjem raz na 2 tyg tak jakoś z lenistwa , chipsy to tylko przy meczach , spotkaniach itp. no a fastfood to już bardzo rzadko. Więc jeśli będę musiał to zredukować to nie ma problemu.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...