Skocz do zawartości
Workout Athletes

pytania poczatkujacego


RODRIGE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio bardzo mnie zainteresowal temat SW i nasunelo mi sie kilka pytan. 1. Czy po treningach SW na sile traci sie miesnie wyrobione na silowni (czy miesnie maleja) 2. Jak tworzyc treningi do wzrostu masy (bo na zime to chyba nawet wskazane nowe wlókna miesniowe a Hanibal do małych nie nalezy:) ) 3. Czy nie jest zlacene dla regeneracji (np dla stawow) zrobic jeden dzien przerwy w tygodniu np niedziela? 4. Do treningu na jakie partie mam zaliczyc trening na rolce (core wheel) nie wiem jak to sie nazwywa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1.moga zmniejszyc sie obwody gdy przestajemy trenowac i gdy nie dostaczamy im środków do odbudowy i regeneracji, czyli bialka i o czym wielu zapomina, snu. A czy typ treningu moze zatracac miesnie? Nieznam takiej teorii, trening ma wplyw na sile, budowanie miesni, jak i ich wlasciwosci (w skrócie wytrzymalosc) o redukcji tluszczu juz nie wspomne, a rodzaj treningu jedynie zmienia nacisk na dany element. Zeby budowac miesnie musisz je zniszczyc i zapewnic regeneracje. 2. SW chyba nie wymaga specjalnego treningu na mase, masa idzie ale wolniej. 3. regeneracja przebiega tak jak w treningu kulturystycznym, samo ulozenie poprawnego planu tak by trenowana partia miala swoj czas wolny az do następnego treningu jest wystarczajaca. Wszystko zalezy od intensywnosci treningu. Jednak ze kulturystyka w przeciwie?stwie do SW stosuje cwiczenia izolowane, to plany kulturystyczne sa owiele latwiejsze do rozpisania. W SW podczas cwiczeni pracuje nie jeden mięsie? a grupa, latwo o pomylke by pozbawic jakis miesien czasu na regeneracje. 4. Znam tylko jedno cwiczenie z tym urzadzeniem i najlepiej by pasowalo pod trening klatki, miesni naramiennych i chyba brzucha tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

1. Ja się przerzuciłem z Kulturystyki (1,5 roku) na SW, mięśnie może i opadły, ale gołym okiem tego nie widać. Na początek możesz ćwiczyć pon-pią SW, a w sobotę trening ogólnościowy na siłowni, jeżeli masz taką możliwość. SW bardzo dobrze rzeźbi całe ciało, przez co mięśnie są bardziej wyraziste i wydają się większe. A później cały czas treningi SW.  2. Masz rację Hanibal jest spory, ale przez to więcej waży i musi mieć więcej siły na podnoszenie swojego ciężaru ciała. W filmikach w naszej bazie filmów znajdziesz chłopaczków z małymi rozmiarami, a robią to samo co Hanibal.  3. Treningi nie obciążają stawów, ani organizmu tak bardzo. W SW, nie ćwiczy się jak na siłce, żeby wyjść na czworaka. Tu wystarczy lżejszy trening, ale ze zwracaniem uwagi na szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...