Skocz do zawartości
Workout Athletes

Dziennik zelq


zelq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

PONIEDZIAŁEK:

*klatka piersiowa:

-pompki 3x po 10

-pompki z nogami na podwyższeniu 3x po 10

-pompki diamentowe z nogami na podwyższeniu 3x po 10

-pompki przy drążku 2x po 10

-pompki wojskowe 2x po 10

 -Archer Push Ups 

 

*triceps:

-dipy 2x po 10 

-dipy na Musle-Up 2x 10

-pompki szwedki 2x po 10

-pompki wąskie 2x po 10

 

*grzbiety:

-unoszenie tułowia z opadu 2x po 10

 

+ trochę brzucha

- Foot supported L-sit  4x15sec

-Unoszenie nóg nad głowę wisząc

 

dieta_2015_04_20.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zadowolony byłem ze stania na rękach, chyba znowu mi to wraca :D Może nagram niedługo jakiś filmik krótki + zdjęcia sylwetki.

 

ŚRODA:

*barki:

-pompki pod kątem 90* 3x po 7

-dipy pod kątem 90* 2x po 6

-stawanie na rękach na czas 2x po 10

-pompki na rękach 2x - 5

-pompki z rekami wąsko 2x10

 

*plecy:

-podciąganie się wąskim chwytem 3x po 6

-podciąganie się szerokim chwytem 3x po 8

-podciąganie na barki 2x po 8

 

+ ABS

- Foot supported L-sit  3x20sec

- Unoszenie nóg do drązka

- Brzuchy na ławce skosnej z obciazeniem

- Unoszenie prostych nóg do góry

+ parę ćwiczeń jeszcze :D

 

dieta_2015_04_22.png 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek nie ćwiczyłem ze względu na zakończenie roku, a w sobotę zrobiłem sobie luźny trening

 

PONIEDZIAŁEK:

*klatka piersiowa:

-pompki z nogami na podwyższeniu 3x po 12

-pompki diamentowe  3x po 8
-pompki na drążku 3x po 10
-pompki z rękami wąsko 2x po 8
 

*triceps:
-dipy 3x po 10 
-pompki szwedki 3x po 12
 

+ABS

-unoszenie brzucha do góry wisząc na drążku

-Foot supported L-sit  40sec/30sec

 

Dziś zapomniałem o paru ćwiczeniach i robiłem bardziej HandStand który ładnie mi wyszedł nawet na poręczach :D. Ogarniam także przeskok nad drążkiem powoli.

 

oisyrs.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŚRODA:

*barki:

-pompki pod kątem 90* 3x po 8

-dipy pod kątem 90* 2x po 6

-stawanie na rękach 

-pompki na rękach 3x - 5

-pompki z rekami wąsko 3x10

-podciąganie się na barki 3x8

 

*plecy:

-podciąganie się wąskim chwytem 3x po 6

-podciąganie się szerokim chwytem 3x po 8

-australlian pull ups 3x8

 

jg2s8p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Także witam ponownie, bo dziennik zaniedbałem jak i aktywność na forum, a nie powiem bo prowadzenie dziennika motywuje więc back agaiin :P

Startuję znowu z IF bo uznałem że miałem na nim dobre rezultaty i widziałem jak mi smalec schodzi, jak coś by się nie zgadzało w makro to śmiało piszcie, od środy będę wstawiał info z treningów i ich powtórzeń bo jutro mam akurat dzień przerwy, ew. jakiś handstand poćwiczę bo kuleję z nim strasznie, a mianowicie lepiej mi już wychodzi na poręczach niż zwykły ^^. Do rzeczy:

80kg, Dieta redukcyjna IF ( Intermittent Fasting ) - czasowa głodówka, jem od 12 do 20, później 18h postu, więcej tutaj : www.rekompozycja.pl

Moje obecne zapotrzebowanie jakie sobie wyliczyłem to 2500 kcal

W DT zgodnie z instrukcją dodałem 10%, czyli:  2750 kcal
Białko: 192g / 768 kcal,  Wegle:  346g / 1387 kcal,  Tłuszcze: 66g/ 594,6 kcal

W DNT zgodznie z instrukcją odjąłem 20% czyli: 1800 kcal
Białko: 192g / 768 kcal,  Węgle:  77,4g / 309,6 kcal,   Tłuszcze  80g / 722 kcal

Trening obwodowy 3 razy w tygodniu + ew aeroby jeśli zauważę jakąś stagnację.
 

Codziennie będę także wstawiał jak jem żeby jak ktoś się bardziej orientuje, powiedział czy generalnie jest okej czy też nie, ponieważ mimo iż staram się jeść zdrowo to podpiąłem się pod styl jedz jak chcesz, aby tylko kcal się zgadzało :D I proszę nie patrzyć na godziny, ponieważ często nie chcę mi się ich ustawiać, przynajmniej tak było do teraz. Może to zmienię ;p

dieta_2015-07-07.png

Edytowane przez zelq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie kombinuj z tym IF. Napchasz się w kilka godzin i tyle. Uważam, że nie jest to dobre, jedz po prostu 5 posiłków dziennie od rana o której tam wstaniesz i kończ jedzenie np o tej 18 czy 20 -  zależy o której chodzisz spać. 

Nie wgłębiałem się w DT i DNT bo ja w sumie mam 6 dni treningowych i 1 nie treningowy i w każde jem tak samo ale wiadomo, że jak nie ćwiczysz to możesz mniej jeść w DNT. 

Co do makrosów to białka bym dał 2g na kg m.c. bo więcej w sumie jest Ci nie potrzebne. Zakwasisz organizm i jeszcze gorzej będzie. Mało nie dobrze a za dużo jeszcze gorzej :) 
Tłuszcze 20-25% a reszta to węgle i teraz tak:
Do białek nie wliczasz białka z produktów pochodzenia roślinnego bo to białko jest mało wchłanialne ale wliczasz to białko do kalorii bo posłuży ono jako energia :)
Trochę z tym roboty jest ale jak się chce to da się ogarnąć.

Jak sobie obliczysz Twoje zapotrzebowanie to możesz na redukcji nawet o 25% zejść ale najlepiej schodzić co tydzień po 100 kcal aż dojdziesz do momentu, że stwierdzisz, że już jest spoko i pociągniesz przez jakiś czas taką diete :D

Ja teraz jestem na minusie i nie patrze o której jem tylko po prostu, żeby mi się dzienny bilans kalorii zgadzał. ważę 71 kg i jem 2200 kcal z czego białko z produktów nie jest wliczane do całości białka

Jeszcze tak przeczytałem co jadłeś po treningu :D Po treningu spoko zjadłeś i staraj się nie jeść tłuszczy po treningu bo zwalniają metabolizm :D 

Edytowane przez SkyWay
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łamię wiele zasad które napisałeś.. XD

Czemu ma kończyć jedzenie o 18-20?

Pożniej sam napisałeś,że nie patrzysz na godzinę o której zakończysz jedzenie.. :DTakie lekkie zaprzeczenie tego co napisałeś w radzie.

Teraz coś do IF i twoich słów.

Jeżeli @zelq nie ma czasu jadać lub woli zjeść więcej niż dzielić to na 5 posiłków no to będzie dobry wybór.

IF pozwoli mu na lepsze spalenie.

Z czasem nie będzie czuł głodu podczas głodówki,najważniejsze aby jadał syto.

Moje zdanie jest takie :D

Ja nie mam diety,żyję,ale jak nawet trzymałem tą michę to jadałem tłuszcze po treningu .. :D Nie czułem,że mnie dolewa albo coś.

Wiele osób stosuje tłuszcze do kolacji,aby spowolnić wchłanianie białek,aby organizm mógł funkcjonować w normalny sposób :)

 

BEZ SPINY JAK COŚ! :D

Edytowane przez m4lusz3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem żeby nie patrzeć na te godziny jedzenia bo ja wszystko często wwalałem do jednego posiłku na stronie, a w rzeczywistości całe te jedzonko zjadłem w przeciągu 8 godzin z lekkim hakiem. Czyli polecasz bardziej - 100 kalorii od zapotrzebowania, czyli 2400 + jakieś aeroby? I te makro wychodziło by mi takie

2500 kcal - 150

2350 kcal
176g białka ( 704 kcal ), 65g tłuszczy ( 587 kcal ), 277 g ( 1109 kcal )

Lepiej :D ? I Nie wypowiedziałeś się co do tej diety czy ogólnie tak w miarę spoko jest, bo jem tak mniej więcej codziennie, zresztą zobaczysz sam :) A co do białek roślinnych to z takiego ryżu np. nie wliczać ?

EDIT: Sam już nie wiem kurde panowie :D Na wcześniejszym IF zeszło mi 3 % BF i około 5 kg wagi, a czas na zwykłą dietę też bym miał..

dieta_2015-07-07.png

Edytowane przez zelq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jak już jest na tej redukcji i pisze, że kończy wcześniej to tak napisałem jak chce kończyć wcześniej. Ja np nie patrze o której kończę jeść.
I nie pisałem o której jem bo chodziło, że nie mam ustalonych dokładnych godzin jedzenia, że o 12 obiad i tak codziennie. 

Ty nie dawaj siebie za przykład bo każda osoba jest inna. Masz dobrą genetykę i możesz jeść co chcesz i jak chcesz. Jak ja bym jadł np tak jak Ty to bym był chodzącą beczką tłuszczu ;)

Jeżeli chodzi o tłuszcze, nie napisałem, że ma ich nie jeść na kolacje tylko nie jeść po TRENINGU bo po treningu potrzebne jest szybkie wchłanianie a tłuszcze to spowolnią. Na kolacje może jeść tłuszcze i nie zabraniam ;) 

Ja nie wliczam z ryżu, warzyw, płatków owsianych, makaronów, bułek to takie produkty Ci wymieniłem co ja jadam :) oczywiście nie musisz się do tego stosować to jest moja wiedza którą zaczerpnąłem na kursie od Mistrza Polski w kulturystyce no i gość się zna jeżeli coś w życiu osiągnął dlatego wolę słuchać doświadczonych osób :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeszcze chodzi o te 5 posiłków to możesz po prostu zrobić sobie w pojemniki z rana czy wieczorem wcześniejszego dnia a chwila zawsze się znajdzie, żeby zjeść. A jeżeli całkiem nie masz już czasu to jedz po prostu mniej posiłków. Ja Ci mówie po prostu jak jest najlepiej. Jeżeli jesz np 2 posiłki to zjesz duży posiłek z rana masz skok insuliny a potem wieczorem i masz kolejny skok insuliny. To jest niezdrowe dla organizmu. Jak jesz mniejsze posiłki masz mniejsze te skoki i raczej są na równym poziomie co jest zdrowsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na tym IF Ci zeszło tyle co mówisz bo po prostu jadłeś mniej kalorii :) Spróbuj różnych opcji i zobaczysz, która jest dla Ciebie najlepsza, jak IF to idz tym IF :D ja np nie lubie się tak napychać w tych oknach czasowych a później chodzić głodny pół dnia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi godzinami chyba troszkę źle zrozumiałeś albo ja :D Ogólnie zasada IF jest taka że dzień dzielisz na okno postu ( do 18h z reguły ) i okno żywieniowe ( do 8 godzin ). I jak sobie ustalę okno żywieniowe od 12 do 20, przez które zjem całą ilość zapotrzebowania, to później nic nie mogę zjeść oprócz picia płynów bez kalorycznych, woda, kawa bez cukru itd. Takie jest założenie tej diety, poczytaj trochę, bo ja też tak może kalecznie tłumaczę, ale dla siebie wiem mniej więcej o co chodzi i na jakiej zasadzie to działa, w czasie postu organizm czerpie energię z tłuszczów. Ja przez te 8 godzin jem parę posiłków, bo w 3 bym wszystkiego nie upchał ( już próbowałem ^^ ). Płatki błyskawiczne, które są podane to są właśnie górskie, tylko że nie trzeba ich gotować i od razu można zalać mlekiem, a że nie było ich w liście produktów to ja sobie je dodałem pod taką nazwą, co właśnie dla nie znajomych może się wydawać inne :)

 

Edytowane przez zelq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde muszę jednak te posiłki czytelnie ustawiać bo patrzę że troszkę nie widać :D. Udko z kurczaka zjadłem później z warzywami w oddzielnym posiłku, a ja jak mówiłem jestem przyzwyczajony do wklepywania produktów w jedno okno, od jutra to zmienię :)  Na śniadanie był omlet z 4 jaj owsianki i banana :). Nie miałem już dzisiaj czym tego białka dopiąć, bo bym całą lodówkę zjadł :D To zmniejszę te białko bo faktycznie 2,4 wychodzi na kilogram :P, dam 2,1 na kompromis, dodać do węgli wtedy trochę czy do tłuszczy też ?

Edytowane przez zelq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...