Skocz do zawartości
Workout Athletes

Zwiêkszenie si³y na pocz±tek


kubasiuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 17 lat i dopiero od niedawna interesuje się SW. Mam 192 cm wzrostu a moja waga waha się pomiędzy 98-100 kg (nie widać po mnie tej wagi i nie wyglądam na otyłego ani nawet grubo). Jednak z powodu mojej masy, ciężko jest mi się podciągać na drążku i robić pompki. Obecnie potrafię zrobić około 4-5 podciągnięć podchwytem (z nachwytem gorzej), i około 10 do 15 pompek z rękoma na szerokości barków.Jednak nie potrafię wykonać każdego powtórzenia idealnie pod względem technicznym. Dlatego postanowiłem popracować nad siłą i zacząć trening według planu z książki "Skazany na trening" zaczynając od pierwszych ćwiczeñ, a dopiero po dojściu do poziomu pełnych pompek, podciągnięć itp. zacząć wykonywać ćwiczenia typowo Street Workout' owe. I tutaj moje pytanie: czy trening opisany w tej książce jest rzeczywiście skuteczny? I czy jeśli np od razu wykonuję dane ćwiczenie na poziomie przejściowym, to mogę przejść do następnego poziomu w następnym tygodniu, czy muszę czekać przez miesiąc jak jest to zalecane w książce?A może powinienem podejść do tematu w zupełnie inny sposób? Z góry dziękuję za wszystkie rzeczowe odpowiedzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Znam kilka osób, które ćwiczą programem ze ,,Skazanego'' i dało to widoczne efekty. Jednak są opinie, że to jest dobre na początek jak się zaczyna przygodę ze Street Workout a po jakimś czasie mówią, żeby odstąpić od ,,Skazanego'' i zacząć plan treningowy, w którym wiele ćwiczeñ będzie zupełnie innych. Jeśli chodzi o to przechodzenie na następny poziom to nie do koñca należy traktować wszystko według instrukcji ponieważ każdy inaczej nabiera siłę. Jedni szybciej, inni wolniej, wszystko zależy od wzrostu, masy ciała, genów itp. więc nie można każdemu jednocześnie przypisać czy do następnego poziomu należy przejść po tygodniu czy miesiącu. Jeśli czujesz, że dane ćwiczenia już nie podnoszą progresu wtedy powinno się przejść na kolejny poziom, kiedy sam poczujesz, że możesz już zrobić ten kolejny krok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek ten skazany jest bardzo dobry do zwiększenia tej siły A co masz dokładnie na myśli pisząc ,,Typowe treningi Street Workout''? Bo już nie raz się spotkałam z tym, że każdy ma inny cel i definicję Street Workout. Dla jednych jest to zwiększanie siły i to jest priorytetem, inni bardzo patrzą na rze¼bę i na niej się skupiają, jeszcze innym zależy tylko i wyłącznie na robieniu skilli, są też osoby, które chcą mieć to wszystko naraz, a u Ciebie jak z tym jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim siła, potem rze¼ba i cała reszta. Ogólnie wszystko na raz :P A jeśli chodzi o "typowe treningi SW" to są to dla mnie rożne ćwiczenia kalisteniczne wykonywane na powietrzu. W Skazanym na trening jest tylko 6 podstawowych ćwiczeñ które mam jak na razie wykonywać w domu. Ahaa i mam jeszcze jedno pytanie :P Planuje zakupić drążek, z tym ze nie wiem czy wybrać rozporowy do futryny czy taki montowany na ścianie. Wszystkie drzwi w domu mam wykonane z płyty MDF i nie wiem czy się nie odkształcą. Ogólnie robiłem w pracy mały teścik, polegąjący na zaciśnięciu do oporu pomiędzy dwoma kawałkami płyty ścisku stolarskiego, i oba kawałki wytrzymały, ale nie wiem jak to będzie kiedy dodam do tego ciężar własnego ciała.Może ktoś tutaj też ma takie drzwi i wypowie się czy można na nich bezpiecznie montować taki drążek? Jeśli nie to pozostanie mi tylko zakup drążka na ścianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 części książek ,,Skazanego'' jednak od początku ćwiczyłam w inny sposób Ale robiąc treningi z tej książki to też dość fajnie się tą rze¼bę wyrabia :D A dołączyłeś do jakiejś grupy ze Street Workout np. w swoim mieście czy na razie jesteś ,,Samoukiem'' i nie należysz do żadnej grupy, ćwicząc tylko i wyłącznie w domu tak jak wspomniałeś, bo można ćwiczyć skazanego również na powietrzu z innymi dlatego pytam I z jakiego jesteś miasta, jeśli można wiedzieć? Dobrze jest być w jakiejś grupie bo tam zawsze ktoś pomoże, doradzi, pokaże itp. na żywo, a to jednak lepiej niż czerpanie wiedzy z książek chociaż to też jest dobre, ja zbieram różne książki i jednocześnie należę do jakiejś grupy P.S. Ja mam drążek w futrynie i nie do wszystkiego jest dobry. Np. MU już się nie da na nim ćwiczyć a na tym w ścianie można. W ogóle na drążku w ścianie jest o wiele więcej możliwości Ale większość osób ma i tak w futrynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Gdyni (najlepsze miasto w Polsce :D) Mamy fajne miejsce przy samej plaży, ale chodzą tam same koksy, więc nie mam na razie zamiaru się tam pokazywać :D Ogólnie w Gdyni działa też grupa SW. A ja mam kolegę który tez ćwiczy i jest bardziej zaawansowany niż ja, więc z nim coś tam ogarnę Jeśli chodzi o drążek to chyba spróbuję zamontować ten w futrynie, ale w taki na ścianę tez chyba zainwestuję bo bedę go mógł zamontować wyżej i robić na nim np. wznosy nóg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubasiuk powiem Ci że skazany daje naprawde dużo ja ćwiczyłem troszke z tej książki i widze progres w podciągnięciach, pompkach Ja patrzałem ogólnie na samym początku na rze¼be ale powiem Ci że teraz priorytetem są skille potem siła i wytrzymałość a na samym koñcu plasuje się rze¼ba więc może z Tobą będzie to samo bo całkiem inaczej wygląda trening pod skile, inaczej pod siłe a inaczej pod rze¼be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubasiuk, a ja natomiast z innej beczki. Bardzo polecam książkę Oliviera Lafaya "Trening siłowy bez sprzętu" ćwiczenia są wymagające, po miesiącu zanotowałem znaczny przyrost siły. Nie chce "Hate'ować" Skazanego, ale po nim nic mi nie przyszło, chociaż robiłem go z 2 miesiące, może więcej. Poczytaj tą książkę, może coś z niej dla siebie wyciągniesz. Najbardziej znaczny progres zanotowałem przy robieniu dipsów i ogólnej sile tricepsów. Myślę, że mógłbyś zejść do 90-93 kg i wtedy powinieneś zanotować znaczny wzrost ilości podciągnięć. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piet, narzekam na Skazanego, bo ćwicząc go przez spory szmat czasu nie miałem żadnych efektów. A robienie pompek przy ścianie było dla mnie trochę śmieszne gdy mogłem wtedy robić zwykłych po ~30 bez uprzednich ćwiczeñ. Nie jest taki zły Lafay, robienie pompek tricepsowych na krzesłach z podorem drugiego nie jest raczej trudne imo. Skazany jest dla bardzo słabych i progres jest wolny... Dojście nim do pistoletów zajęło by mi z 2 lata... Ale nie będę się kłócić, Lafay jest trudniejszy ale imo skuteczniejszy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie to, że każdemu ta siła nabiera się w inny sposób co zależy od wzrostu, masy ciała, genów itp. tak jak już pisałam wyżej. Ja mam różne książki i z każdej można by wyciągnąć coś fajnego i praktycznego. Jednak również uważam, że skazany na początek właśnie jest dobry i widziałam u innych jak zwiększał się poziom siły. A nawet widziałam przypadek u kolegi, który jest dość dobry (np. bez problemu robi flagę) i przez jakiś czas robił sobie trening ze skazanego już na tym poziomie zaawansowanym i np. zwiększył dzięki temu ilość podciągnięć na jednej ręce (nie dużo ale jednak było więcej, bo też nie ćwiczył tym programem cały czas tylko przez jakiś czas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weis, mam tą książkę ale na razie tylko ją przejrzałem i z tego co widzę, są tam raczej ćwiczenia dla osób które nie mają problemu z podciągnięciem się kilka razy i wykonaniem kilkunastu pompek.Ja natomiast ledwo wykonam 5 podciągnięć i 10 pompek, dla tego na razie zamierzam trenować ze "skazanym" i dojść przynajmniej do 5 z 10 poziomów każdego ćwiczenia, a potem zacząć robić inne ćwiczenia.Zobaczymy jak to wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zipola masz może jakieś ciekawe książki o gimnastyce, które warto przeczytać, albo jakieś nieznane lub mniej znane, lecz godne uwagi?:-) Z góry dzięki;-). Co do "skazanego"... Sądzę, że jeśli chcesz nabrać perfekcyjnej techniki, co potem się przyda, to jest to idealna książka na początek. Mi bardzo pomógł na początek. Dużą wagę Wadę przywiązuje do oddychania. Bardzo pozytywną i barwna książka:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam się znajdzie :D Tylko napisz mi najpierw co już masz lub co czytałeś A ja przewertuje moja kolekcję, zastanowię się co jest godne uwagi i napisze Ci na priv dzisiaj wieczorkiem lub jutro rano ( bo nie jestem do koñca pewna czy dzisiaj jeszcze tu będę )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubasiuk spróbuj takiego treningu 10 podciągnięć nad chwytem 10 podchwytem 5 szeroko pochwytem 10 dips 10 szerokich pompek i 10 w wąskim rozstawie 5 wznosów nóg np jak robisz 5-6 podciągnięć a masz 10 w rutynie to zawsze staraj się dokoñczyć te 10 mięśnie w tedy jak najbardziej rosną jak bolą i się czuje że nie ma się już sił staraj się nie blokować umysłu że tyle nie zrobisz tylko po prosty takie 3 cykle spróbuj wykonać.Najlepiej jak byś pisał plan treningowy ale zgodny z twoimi umiejętnościami żebyś sobie zaplanował co chcesz umieć. I jak w planie masz wpisane 10 to robisz 10 nawet jak byś miał każde podciągnięcie wykonywać pojedynczo i nie wpisuj sobie w plan ćwiczeñ których nie wykonasz. taka dodatkowa informacja ode mnie jak nie umiesz danego ćwiczenia to po cyklu próbuj je wykonać stosuj się do przerw między ćwiczeniem 1 a 2 ma być 30 sek przerwy w pó¼niejszej fazie czyli po 4-5 miesiącach masz zrobić całą rutynę bez przerwy narazie polecam ci stronę Madbarz.com tylko dziś na tej stronie coś się podziało i się nie załancza w razie dodatkowych pytañ napisz na priv Staraj się być lepszy od dnia poprzedniego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponujesz mu z miejsca 10 pull upow nachwytem i 10 podchwym, kiedy on napisał że ledwo zrobi 5 podchwytem. Przypuszczam że 2 razy nachwytem by się w takim razie podciągnął, nie ma co rzucać go na tak głęboką wodę bo mu się odechce zaraz treningu. Niech robi trening ze skazanego jak mu poleciła ZIPOLA, na początku zawsze jest szybki progres więc od razu wyrobi sobie technikę i siłę na słabszych ćwiczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już z nim pisałem na priv i przekazałem mu swoją wiedzę,dzięki że zaangażowałeś się w konwersacje najlepiej jak kubasiuk się wypowie po tygodniu czy to co mu napisałem na priv przyniosło efekty A dla twojej wiadomości nikt nikomu nie karze robić od razu 10 podciągnięć ciągiem może robić dwa przerwa 10 sek i kolejne aż dobije do swojego celu jak dałem tutaj 10. a najbardziej wszystko i tak zależy od motywacji i od celu jaki sobie wyznaczyłeś, i twój komentarz może de motywować od razu stwierdziłeś że on tego nie zrobi a co byś zrobił jak by odpisał DA£EM RADE ale było ciężko ale mniejsza o to napisałem mu na priv bardzo fajne ćwiczenia które doprowadzą że szybko dojdzie do celów które mi napisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na celu go zdemotywować i myślę że on sam nie odebrał tego w taki sposób bo rozumie mój komentarz. To po prostu moja rada, ja tak zaczynałem. Nie mogąc zrobić 1 podciągnięcia nachwytem, skakałem i opuszczałem się powoli, co przyniosło efekty. Oczywiście wszystko zależy od niego, bez spiny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...