Skocz do zawartości
Workout Athletes

Zwiêkszenie si³y na pocz±tek


kubasiuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Błędem jest robić tyle powtórzeñ... Na początku powinieneś się skupić na technice i małej ilości powtórzeñ w celu stymulacji układu nerwowego. Zaleca się też trening wstępnej adaptacji w celu przystosowania się tkanki łącznej i mięśniowej do wysiłku czyli na początek trening na 50%-60% swoich możliwości. I jeszcze jedno: stawy w Twoim wieku nadal się rozwijają i nie warto ich nadwyrężać. Jednym słowem ,,palenie mięśni'' na początek jest niewłaściwe i myślę, że więcej osób to potwierdzi. Dlatego zalecam trzymać się na razie tylko skazanego jeśli już z nim zacząłeś przygodę Przyznam też szczerze, że Kokosa znam osobiście i żeby go nie krytykować bo nie mam tego na celu powiem tylko jednym zdaniem, że powinien uzupełnić swój zakres wiedzy na temat ćwiczeñ i anatomii układu ruchu. Ja też nie wiem wszystkiego o wszystkim, uważam, że o wielu rzeczach jeszcze się dowiem i staram się dużo czytać, oglądać, obserwować zaawansowane osoby, czerpać wiedzę również od osób które wiedzą wiele na temat różnych rzeczy dziesięciokrotnie bardziej niż ja, żeby nie popełniać ,,błędów treningowych'' lub popełniać ich mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozesz przejsc na kolejny poziom skazanego ? ja przechodzilem osiagajac ten ostatni, przejsciowy, czy jak sie on tam nazywal. I kolejny i nastepny. Czy mi pomogl Skazany ? w niektorych aspektach z pewnosci : np technika powtorzen, czy tez nowe umiejetnosci (kiedy cwiczylem ze skazanym nie moglem ustac na rekach przy scianie, ale dosc szybko sie to zmienilo, pewnie tez przez wszsytkie inne cwiczenia). Jesli np nie mozesz wykonac poprawnego powtorzenia danego cwiczenia, to sproboj ,,smarowania gwintów". Jesli tworze komus plan, zwlaszcza tym ostro poczatkujacym, staram sie przynajmniej z poczatku skonstruowac tak aby go wykonali i byli zadowoleni. Widze wtedy przyrost w miesniach i powtorzeniach, a delikatnie, bezkontuzyjnie wchodza na kolejny level, np kolega ktory mogl sie podciagnac max 2 razy podchwytem w miesiac podciagal sie juz 10 razy, po poltorej miesiaca potrafil przejsc do german hang zachaczajac o tuck front lever. Ale plan byl nie za lekki nie za ciezki. Z kolei ja cwicze na hardzie, z gory wiem ze jakiegos treningu nie wykonam ale go robie. Jest to meczace ale progress jest dla mnie bardzo wazny co prawda ida za tym naciagniecia ale to kwestia wycwiczenia. Tak wiec lekki trening z skazanego jest rozwiazaniem, aczkolwiek 3 treningi po 10 minut to naprawde malo. Przez 1 miesiac zakladajac ze zaczynasz od zera jest OK, ale potem az prosi sie o cos pod siebie. Moim zdaniem cos na wprawe na poczatek, smarowanie gwintow, opanowanie do perfekcji latwiejszych krokow i jasno ulozony, skoordynowany split. W skazanym tez byly rozne rodzaje treningow, 3 dniowy a nawet na caly tydz wiec mozesz poprobowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZIPOLA, pozwolisz że się podepnę pod Ciebie bo mi we wtorek mój trening niezbyt na razie pasuje do ćwiczenia Muscle Up'a, Flage, no i planche których w ogóle nie próbuję na razie, a po namyśle mógłbym jednak zacząć. Ze staniem na rękach narazie progress jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh ZIPOLA ja sie nie znam na tworzeniu planów. Naprawde. Jestem samoukiem i plany tworze w oparciu o rozne fudnamentalne zasady, tajnikow nie znam. Ukladam ludziom, widze progress i polecam kolejnej. Wymyslam nowy tryb wydajniejszy i daje kolejnym. Caly czas sie rzowijam w tym wzgledzie. Sam na sobie wycwiczylem np MU, nie robilem cwiczen na pale, plan byl skierowany pod MU. Tak samo cwicze pod flage ? czy widze progress ? tak widze. Jesli chcesz moglbym Ci ulozyc ale naprawde nie moge Ci powiedziec ze zadziala Moje plany opieraja sie ,,targaniu miesni" - te najlepsze plany (oczywiscie beginnerowi nie dam jakiegos przepisu na smierc :D ) sa trudne, bo uwazam ze najlepsza metoda to ciagle probowanie, a takze duzo samozapracia. Dlatego mimo ze wiem ze nie utrzymam FL to zaczynajac od tucka, teraz juz prawie sie rozprostowalem moge ci ulozyc cos pod jedna technike, jeden dzien. Ja sie czegos naucze a Ty nic nie stracisz generalnie mam pozytywne opinie, ale moja specjalnoscia sa Ci mocno poczatkujacy; mozemy sprobowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc już ułożyłem sobie plan działania: trening 3x w tyg ze "skazanego", dodatkowo w dni wolne ćwiczenia pompek od kokosa który poradził mi żeby zacząć od szerokiego rozstawu ramion i stopniowo zmniejszać, i po zakupie drążka "smarowanie gwintów" na podciągnięcia. Jak myślicie?Może być na początek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a czemu nie rozłożysz tego na dłuższe serie w takim razie ? np. 3x3x3x3 i 25 sec przerwy pomiędzy ćwiczeniami i z każdym kolejnym dodatkowym dniem dodajesz do każdej seri 1 powtórzenie gdy dojdziesz do 8 powtórzeñ w 4 seriach, dodajesz 5 serie i zaczynasz znowu od 3 powtórzeñ tylko że masz serie dodatkową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest metoda z książki Nagi Wojownik najpierw szeroko i z nabieraniem siły schodzi się do wąskich pompek ale nie na każdego to działa Dlatego lepiej robić prawidłowe pół pompki seriami tak jak pisałem potem dobijesz do normalnych jak już będziesz w stanie zrobić normalnych 3x3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...