Skocz do zawartości
Workout Athletes

[ROZWIĄZANY] Jak to jest z siłą?


HYBRYDO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siema, mam kilka pytañ: 1. jaki jest zakres sekundowy w pozycjiach statycznych aby zwiększać siłę a nie wytrzymałość np. jezeli chę przejść z tuck planch do adv. tuck planch to powinienem ćwiczyć tąfigurę po 40 sek w serii czy po 10sek. Jaki jest zakres na siłę a jaki na wytrzymałość 2.zapewne każdy z was widział plany z tej strony, np. PONIEDZIA£EK: (KLATKA+TRICEPS+HandStand) Pompki z rękoma szeroko 16/16/16 Pompki diamentowe 14/14/16 Pompki z nogami na podwyższeniu 12/12/14 Dipsy 6/8/10 Pompki na kostkach 14/14/14 HandStand Trening: Pompki w staniu na rękach (nogi oparte o ścianę): 4/4/4 FrogStand 30s/40s/40s Pompki Muay Thai/Wojskowe 10/12/12 Czy jeżeli chcę ogarnąć daną technikę to nie potrzebna mi jest bardziej siła niż wytrzymałość?? Przechodząc do sedna czy zakres powtórzeñ 3x5 nie będzie lepszy?? 3.Jeżeli możecie to zapodajcie linki do podwórkowych placów street workout :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hmmm moim zdaniem osiagniecie poziomu 3x5 (dajmy na to jakichś tam pompek) to level beginner ktory w zasadzie nie swiadczy ani o wielkim powerze ani wytrzymalosci kazdy mysli pewnie inaczej, ale ja uwazam ze wytrzymalosc z sila rozchodza sie gdzies przy 20 powtorzeniu na serie. Taka moja opinia przykladz mojego zycia : zaczynalem sie podciagac na poziomie 3-5 powt na serie. Osiagnalem 3x5 i jest fajnie. Niestety zakladajac ciezar np 16kg nie moglem sie podniesc. Podciagalem sie dalej i doszedlem szybko do poziomu po 10-12 powt na serie. Tym samym lajtowo moglem conajmniej 5-6 razy podciagnac sie z ww wymienionym ciezarem i jak widac doszlo mi przy tym sily. Przechodzac do sedna : potrzeba opanowac pewien zakres powtorzen danego cwiczenia do perfekcji zeby przejsc dalej. Tyle o ile w pompkach jest to te 20 powt to w przysiadach moze byc np 40 chociaz te 20 powt to chyba najuniwersalniejsza granica (granica dotyczy cwiczen, a nie technik - w moim toku myslenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dynloth zmienił tytuł na Jak to jest z siłą?
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...