Skocz do zawartości
Workout Athletes

[ROZWIĄZANY] Chudy ektomorfik- pomoc


Zacny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam 17 lat i jestem chudym ektomorfikiem, mam około 186 wzrostu i ważę 63 kg. Od dawna interesuje się SW oraz Kalisteniką ale na razie to zainteresowanie ograniczało się do przeglądania różnorakich for internetowych i czytaniu starych postów, poszerzaniu wiedzy na te tematy oraz ogl filmów na yt. Teraz jak wiadomo są wakacje i chciałem wreszcie zacząć trenować SW. Moim celem jest przybranie masy mięśniowej do przynajmniej 75 kg. Wiem że nie będzie to łatwe i potrzeba dużo czasu ale jestem człowiek który się nigdy nie poddaje więc będę dążył do celu. Nie mam możliwości skorzystania z siłowni ponieważ nie mam pieniędzy aby zainwestować w sprzęt a siłownie mam oddaloną o 20 km od domu także musiałbym je¼dzić autobusami a na to trzeba także pieniędzy a z tym w domu nie jest najlepiej, mam nadzieje że zrozumiecie. Dlatego pomyślałem że ten problem rozwiąże właśnie SW. Dieta to jest druga sprawa. Nie mam możliwości ułożenia jakiejś takiej dopiętej na ostatni guzik diety ponieważ wiadomo mam 17 lat mieszkam z bratem i rodzicami. Tata wyjeżdża do pracy i przyjeżdża co 2 tygodnie na weekend a mama także pracuje a sam gotować nie umiem oraz nie stać mnie. Oczywiście zasady zdrowego odżywania znam. Wiem że nie należy spożywać śmieciowego jedzenia i że potrzebna nadwyżka kaloryczna. Węglowodany, białka, tłuszcze wiem o co chodzi w tym wszystkim. Przeglądałem całą galerię użytkowników i zadziwiały mnie wasze zmiany i sam chciałbym kiedyś dodać swoje zdjęcie przed i po. :D Bardzo lubię oglądać wyczyny Franka Medrano można powiedzieć że jest jakby to określić moim wzorem/idolem. Bardzo zależy mi na tym i liczę na pomoc doświadczonych użytkowników. Chciałbym ułożyć jakiś plan treningowy jednak nie mam pojęcia jak się do tego zabrać i właśnie tutaj liczę na pomoc użytkowników i jakieś porady. Chciałbym ułożyć plan na masę dzięki któremu będę rósł szybko no i w masę a nie tłuszcz :D Czy jest realne abym do lipca 2015 przybrał masy mięśniowej do 75 kg? Z Góry Dziękuje Za Pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Siema Zacny jeśli jesteś już troche obeznany w temacie to teraz pochwal się jak wyglądają sprawy u Ciebie z Pompkami, podciągnięciami, przysiadami, brzuszkami itp wtedy napewno pomożemy Ci coś ułożyć na początek Jeśli nie wiesz, nie próbowałeś zrób max podciągnięć, max pompek itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jeśli nigdy nic nie ćwiczyłeś to polecam książkę Paula Wida Skazany na trening ... na początek jest ona bardzo dobra hmm ... z 75 kg jest to możliwe chod¼ ja zbytnio w to nie wierze ... do tego naprawdę jest potrzebna dieta jeśli jesteś aktywny fizycznie to nie jest takie proste zbudowanie masy ... hm ja jestem tego zdania wole iść powoli do celu z całą sylwetką ... hm ale wiesz są tu bardziej doświadczeni ode mnie i może powiedzą więcej... lepiej sobie małe cele wymyślać niż oj chce wyglądać tak czy tak... do tego jest potrzebna przede wszystkim praca ,systematyczność i wkładanie w to serca ... jeśli tego nie uczynisz będziesz chodzić z kolegami na alko często i trening raz w tyg to nic z tego nie będzie... Musisz robić solidny trening próbować się dobrze odżywiać a z planem treningowym to ktoś na forum na pewno się odezwie tak czy siak powodzenia ! Ps. Sam tworzysz siebie! Powodzenia w treningach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z brzuszkami i przysiadami nie jest najgorzej ale jeśli chodzi o podciągnięcia i pompki to tragedia Podciągnąć się dam razy 1/2 :/ aż wstyd się przyznać Pompek może zrobię coś ponad 10 :/ Z brzuszkami i przysiadami jak już wyżej napisałem to aż tak tragicznie nie jest bo jestem w stanie zrobić ich dużo więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rób narazie sobie treningi ogólne tak będzie najlepiej i tak jak napisał Marcin nie kupuj ale ściągnij sobie książkę Skazany na trening i ćwicz według tej książki na początku nie są to trudne ćwiczenia a napewno dodadzą Ci siły i wzmocnienia mieśni i wytrzymałości Próbuj sobie tak samo techniki podciąganie negatywnem czyli pod drążek wrzuć krzesełko podskocz do podciągnięcia i sie powolutku opuszczaj wkładasz w to dużo mniej siły niż byś się normalnie podciągał a naprawde dużo daje ale jak na początek naprawde polecam książkę Skazany... dojdziesz do pewnego momentu gdzie będziesz juz na tyle silny żeby rozłożyć sobie trening na poszczególne partie mięśnioe Ps. widze że nie jestem sam Mamy tego samego Idola i dażymy do takiej samej sylwetki widze tylko no niestety bez odpowiedniej diet, suplementów będzie masakracja żeby coś takiego osiągnąć a bez diety już napewno nie realne ale póki co trenuj kiedyś pójdziesz do pracy i napewno wtedy raz w miesiącu jakieś suple możesz sobie zasponsoroać ale szystko na spokojnie uzyskanie takiej sylwetki to są LATA treningów i to ciężkich treningów ale satysfakcje będziesz miał ogromną z tego Gwarantuje Ci to ! Piona Mistrzu i nigdy się nie poddawaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co do wagi to raczej watpie, to juz nie tyle co trening i dieta suple itd, o tyle co predyspozycje genetyczne; zwłaszcza patrzac na to ze jestes solidnym ektomorfem. Na Twoim miejscu postawilbym sobie raczej cel : do wtedy i wtedy osiagnac 67kg - jak sie nastawisz na to 67 i osiagniesz to bedzie duza motywacja, bo to 75 to jeszcze hektary roboty. Generalnie waga nie zmienic Ci sie tak od razu, tylko tak po mniej wiecej 2 miesiacach (mowi o masowaniu) - jesli od samego poczatku bedziesz patrzyl na tabele energetyczne, ale to bym sobie darowal na poczatek i wrzucil gdzies po pierwszym czy drugim miesiacu. W kazdym razie jak juz bedziesz ladnie cwiczyl te 5 razy w tyg na splicie to prawdopodobnie odczujesz potrzebe jedzenia i zeby poprstu nie byc glodnym bedziesz jadl ta 150% - 170% tego co jadles normalnie - organizm potrzeby regenracji tez wyczowa i musi na czyms sobie odrobic mikrourazy. 2. Plan. Jako, ze doppiero zaczynasz, to plan napewno nie bedzie dzilony 5 czy 6 dniowy ale tak 3 max 4 dni FBW tygodniowo. Pozniej najlepiej taaki jeszcze nie split ale juz prawie - tez tak na 3-4 dni ale juz ciezszy i bardziej trenujacy poszczegolne miesnie, a potem to juz prosta - na splicie cwiczysz jak chcesz - na mase, pod techniki, stawiasz cel rozpisujesz splita (cel ma znaczenie) i jedziesz miesiac, 2, 3... klejne techniki itd. Najpierw rozruchowe FBW zebys tak sie chociaz te 5 razy nachwytem podciagnal, bo to istna podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc od czego najlepiej jakbym zaczął? Æwiczyć tak jak Piet napisał według książki "Skazany" czy może według jakiegoś planu FBW? Bo już sam nie wiem od czego zacząć. Aa mam jeszcze pytanie jedno. Co myślicie o Metodzie Lafaya? Podobno też jest dobra do zwiększenia masy oraz siły Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no skazany bedzie tu lepszy bo masz gotowca a nie musisz sie nikogo prosic i wgl. Ja tez zaczynalem wg skazanego ale po jakichs 30-40% (w niektorych miejscach mialem zaliczone kroki 6 czy tam 7 ale tak srednio 30-40%) olalem to i cwiczylem duzo wiecej i ciezej. ale na start super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano Zacny to mój FBW ja takim zaczynałem. Fakt że wcześniej potrafiłem zrobić więcej pompek niż ty na początku ale zawsze przecież można zmniejszyć ilość na początek prawda? Trening : Poniedziałek Pompki z rękoma szeroko 10/12/14 Dipsy 8/8/10 Brzuszki z podniesionymi nogami do kąta prostego 12/12/14 Plank 20s/30s/30s Podciąganie podchwytem 3/3/max Pompki z jedną ręką na podniesieniu (lewa i prawa) 8/10/10 Pompki 10/12/14 Zwis na jednej ręce (lewa i prawa) 10s/12s/14s Wspięcia na palce 16/20/20 ¦roda Pompki z nogami na podwyższeniu 8/10/10 Pompki diamentowe 8/10/12 Podnoszenie prostych nóg do kąta prostego 8/8/10 Plank 20s/30s/30s Zwis na drążku ze zgiętymi rękoma 6s/8s/10s Krótkie pompki, rękoma wąsko przy ciele 20/25/30 Pompki 10/12/14 Zwis na jednej ręce (lewa i prawa) 6s/8s/8s) Piątek Pompki z rękoma szeroko 10/12/14 Pompki diamentowe 8/8/10 Brzuszki z podniesionymi nogami do kąta prostego 12/12/14 Podnoszenie zgiętych nóg do klatki piersiowej 8/10/12 Podciąganie podchwytem 3/3/max Pompki z jedną ręką na podniesieniu (lewa i prawa) 8/10/10 Pompki na piłce 8/8/10 Zwis na jednej ręce (lewa i prawa) 10s/12s/14s Wspięcia na palce 16/20/20 Powtórzeñ na pewno będzie za dużo może zmniejsz wszystko o połowę a to co napisałem niech będzie dla ciebie celem czyli tyle powtórzeñ żeby robić w FBW. Podciąganie robiłem z podskokiem i powoli opuszczałem jeśli nie miałem siły. Nastaw się na razie na małe cele tak jak Karamba napisał nastaw się na 67 kg jako cel. Bo tak jak chcesz 75 kg to będzie ci bardzo bardzo ciężko a możesz się przez to tylko zniechęcić. Pisz czytaj pytaj a napewno dostaniesz odpowied¼

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebei, bo wlaśnie natrafiłem na ciekawy artykuł i pomyślałem odrazu o Tobie. W gwoli ścisłości - nie zaczytywałem się w to co pisaliście w tym temacie, więc w zasadzie ryzykuje, że wstawie coś o czym było już wspominane. W każdym razie, proszę: http://potreningu.pl/artykuly/3109/jem-bardzo-duzo-a-moje-miesnie-nie-rosna--dlaczego/strona/1 Artykuł myslę, że daje do myslenia i nie jeden trenujący może się zastanowić nad przyjmowanymi posiłkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego artykułu to zjednym sie bardzo mocno zgodze : trzeba idealnie dopasować jakosc i ilosc posilkow oraz dobrze umiejscowic je w czasie, tak, zeby dobrze calosc ssynchronizowac z treningami, bo nawet w poszczegolnym dniu sa takie momenty kiedy organizm potrzebuj 5X zarcia, w innym 2X zarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacny nam tego nie mów że się nie poddasz, bo szczerze 99% ludzi tutaj to nie obchodzi Obiecaj SOBIE że się nie poddasz i dotrzymaj słowa Powodzenia Reidar dzięki za super materiał do poczytania :P przyda się bo próbuje coś z dietetyką się bawić bo jednak 70% Dieta 30 trening i to nam wtedy daje 100% sukcesu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Panowie Właśnie jestem po pierwszym treningu więc pasuje coś napisać :D Zacząłem trenować dopiero od dzisiaj ponieważ wcześniej musiałem ogarnąć jakiś drążek itd. Było ciężko jak nie wiem :D aż w niektórych momentach miałem ochotę położyć się na ziemi i sobie tak poleżeć ale nie dałem się i udało mi się dokoñczyć trening :D Moje ręce mają już dosyć, aż nawet ciężko mi je unieść do góry :D No ale wiadomo że bez ciężkiej pracy nie będzie efektów :D Więc spadam teraz coś zjeść i mam dwie opcje albo odpoczynek albo wypad z kumplami na boisko pograć w piłkę :D Ale chyba wypiorę tę pierwszą opcję :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...