Skocz do zawartości
Workout Athletes

Metoda drabinkowa robić czy nie?


przetak16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Każdy trening daje pewien progres, metoda drabinkowa jest bardzo dobra, stosuję ją czasami tak po prostu na treningu. ¦wietny pomysł ZIPOLA, by robić drabinki po treningu. Możesz zrobić podobnie jak ZIPOLA. Zrobić porządny trening, gdzie już będziesz opadał z sił, i na koniec zrobić drabinki z podciągnięć, dipów, pompek, przysiadów na jednej nodze . Przykład drabinki: Podciągnięcia: 1,2,3,4,5,6,7,6,5,4,3,2,1 Drabinka z wybuchającymi przedramionami: Podciągnięcia bez schodzenia z drążka: 1,2,3,4,5,4,3,2,1 Jeszcze inne: 5 podciągnięć, 5 sekund przetrzymania na dórze, 5 hammerów 4, 4 sek, 4 3, 3 sek, 3 2, 2 sek, 2 1, 1 sek, 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zależy co robiłam w drabince. Czasem mi sie zdarzyło robić tylko jedną rzecz np. podciąganie gdzie 6 i 7 level na zasadzie drabinkowej robiłam z przerwą. Dipy w drabince są chyba dla mnie najbardziej męczące i za wysoko nie zajdę, pompek to jak już dochodziłam do 10 levelu to zdychałam, wznosy nóg zgiętych łatwo mi szły a wyprostowanych to nie dawałam rady robić drabinką, kilka najwyżej. Potem przestałam tą metodę stosować na jakiś czas ale właśnie zainspirowaliście mnie żeby znowu wrócić do tych piramid jako dobitka po treningu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie nie myle to tyle ile powtorzen tyle sek ile powt *10. np 1p 10sek, 2p 20sek, 3p 30sek. ale tez mozna ze stala przerwa 10, 20. Jesli sie myle to poprawcie . chyba zastosuje drabine w podciagnieciach bo mam tam zapostoj i chce pojsc do przodu wkoncu. co to te 5 hamerow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, zależy jak kto sobie zrobi. Podam wam jeszcze jeden set drabinkowy, który wg mnie wymiata: 2 dipy, czekasz aż kolega zrobi 2 dipy i nie schodzisz z poręczy zwiększasz o 2 i dochodzisz do 12 i pó¼niej o dwa schodzisz czyli: 2,4,6,8,10,12,10,8,6,4,2 Jest na na tyle zajebiste, że czekasz tyle w ile zrobi Twój kumpel, czy koleżanka. Nie siedzimy na poręczach, tylko cały czas spięte. Zajebiście wyrabia wytrzymałość, a jeszcze bardziej pali A jak robisz sam no to np robisz przerwy 5 sekundowe, a kiedy dojdziesz do liczby dwucyfrowej w powtórzeniach przerwa 10 sekundowa, ale też bez schodzenia z poręczy i bez siadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mógłby ktoś rozpisać taki planik drabinek np. poniedzialek dipsy wtorek podciąganie aby to było w miarę okej. Czy mozna takie drabinki przeplatać?? np. w srode podciąganie ze schodzeniem z drążka a za tydzieñ cały czas w zwisie?? I kiedy tutaj dodaćtrening pozycji statycznych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

¯eby rozpisać taki planik musisz najpierw określić swoje cele. np. czy chcesz ćwiczyć ogólnorozwojowo czy w każdy dzieñ inne partie, czy zależy Ci też na skillach, czy metoda drabinkowa ma być jako dodatek do Twojego obecnego planu czy też może planem całkowitym z jakimiś przeplatankami dodatkowo tak jak chciałeś itp. W zależności od celu można potem dopasować ćwiczenia i ułożyć ten planik drabinkowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

¬le zadałem to pytanie. Czy waszym zdaniem robić w jeden dzieñ podciąganie i pompki czy po jednej drabince na dzieñ?? A teraz robie swój plan ale gdy będęchciał zwiększyć ilość w poszczególnych ćwiczeniach to co o tym myślicie??: Poniedziałek-podciąganie nachwytem Wtorek-pompki w staniu na rękach ¦roda-pistolety+dragon flag+grzbiety Czwartek-podciąganie podchwytem Piątek-Dipsy Drabinki do 10. DF i grzbiety zwykłe serie. HS codziennie. ?????????????????????????????????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć jestem w stanie dać tobie sugestie jaką możesz zastosować co do planu tak zwanego drabinkowego podnoś co tydzieñ poprzeczkę o 3 i obniżaj o 2 czyli w serii np masz 16 dips w następnym tygodniu już robisz o trzy więcej czyli 19 i w następnym tyg znów obniżasz do 17 powtórzeñ i w następnym podwyższasz do 20 i w następnym obniżasz do 18. W tej metodzie chodzi o to żeby mięsieñ się przyzwyczajał do wytrzymałości i do średniej liczby powtórzeñ chodzi w tym o to żeby trochę organizm oszukać żeby nie podnosić poprzeczki z tyg na tydz tylko stabilizować wytrzymałość nie umiem do koñca wytłumaczyć jak to wszystko działa ale w moim przypadku ta metoda się sprawdziła tą taktykę stosowałem przy dipach jak wcześniej wspomniałem przy podciąganiu pompkach i innych ćwiczeniach sprawdziła się w 100% ale każdy jest inny i ma inną motywacje ale możesz zawsze spróbować to nic nie stracisz a możesz zyskać a gdy w twoim przypadku nie bd rezultatów to musisz obrać inną taktykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dynloth zmienił tytuł na Metoda drabinkowa robić czy nie?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...