Skocz do zawartości
przetak16

Metoda drabinkowa robiæ czy nie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie jakie macie zdanie na ten temat? Czy zamiast powtórzeñ w seriach np. 3 serie 5/5/5 jest lepiej zast±piæ drabink±? Czyli np drabinka do ilu tam dojdziemy i jak ju¿ nie mamy si³ odpoczywamy i kolejna seria.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TRENER

Metoda drabinkowa jest fajna. Ja æwiczy³am w ten sposób czêsto ale na zasadzie, ¿e najpierw mia³am normalny trening z seriami i na koniec na dobitkê robi³am sobie t± metodê drabinkow± :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesli chcesz poorawic wynik powtorzen to POLECAM :) Ja przez 4msc ta metoda poprawilen wynik z4na 20 w podciaganiu podchwytem :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TRENER

Zapomnia³am dopisaæ, ¿e te¿ widzia³am wiêksze efekty jak zaczê³am dodawaæ do treningu metodê drabinkow± :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ka¿dy trening daje pewien progres, metoda drabinkowa jest bardzo dobra, stosujê j± czasami tak po prostu na treningu. ¦wietny pomys³ ZIPOLA, by robiæ drabinki po treningu. Mo¿esz zrobiæ podobnie jak ZIPOLA. Zrobiæ porz±dny trening, gdzie ju¿ bêdziesz opada³ z si³, i na koniec zrobiæ drabinki z podci±gniêæ, dipów, pompek, przysiadów na jednej nodze :). Przyk³ad drabinki: Podci±gniêcia: 1,2,3,4,5,6,7,6,5,4,3,2,1 Drabinka z wybuchaj±cymi przedramionami: Podci±gniêcia bez schodzenia z dr±¿ka: 1,2,3,4,5,4,3,2,1 Jeszcze inne: 5 podci±gniêæ, 5 sekund przetrzymania na dórze, 5 hammerów 4, 4 sek, 4 3, 3 sek, 3 2, 2 sek, 2 1, 1 sek, 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość nasu

Ile przerwy miêdzy seriami w drabince ? ZIPOLA po ostrym treningu do ilu dochodzi³a¶ w drabince?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TRENER

W sumie zale¿y co robi³am w drabince. Czasem mi sie zdarzy³o robiæ tylko jedn± rzecz np. podci±ganie gdzie 6 i 7 level na zasadzie drabinkowej robi³am z przerw±. Dipy w drabince s± chyba dla mnie najbardziej mêcz±ce i za wysoko nie zajdê, pompek to jak ju¿ dochodzi³am do 10 levelu to zdycha³am, wznosy nóg zgiêtych ³atwo mi sz³y a wyprostowanych to nie dawa³am rady robiæ drabink±, kilka najwy¿ej. Potem przesta³am t± metodê stosowaæ na jaki¶ czas ale w³a¶nie zainspirowali¶cie mnie ¿eby znowu wróciæ do tych piramid jako dobitka po treningu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość nasu

a jakie przerwy ? np 1.2.3.4.5.6 i miedzy tymi powtórzeniami ile przerwy ile sekund ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak sie nie myle to tyle ile powtorzen tyle sek ile powt *10. np 1p 10sek, 2p 20sek, 3p 30sek. ale tez mozna ze stala przerwa 10, 20. Jesli sie myle to poprawcie . chyba zastosuje drabine w podciagnieciach bo mam tam zapostoj i chce pojsc do przodu wkoncu. co to te 5 hamerow?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TRENER

Prawid³owo to ile powtórzeñ tyle sekund przerwy. Ja czasem robi³am nieprawid³owo i po wiêcej sekund sobie dodawa³am tej przerwy jak nie mia³am prawie si³y :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

E tam, zale¿y jak kto sobie zrobi. Podam wam jeszcze jeden set drabinkowy, który wg mnie wymiata: 2 dipy, czekasz a¿ kolega zrobi 2 dipy i nie schodzisz z porêczy zwiêkszasz o 2 i dochodzisz do 12 i pó¼niej o dwa schodzisz czyli: 2,4,6,8,10,12,10,8,6,4,2 Jest na na tyle zajebiste, ¿e czekasz tyle w ile zrobi Twój kumpel, czy kole¿anka. Nie siedzimy na porêczach, tylko ca³y czas spiête. Zajebi¶cie wyrabia wytrzyma³o¶æ, a jeszcze bardziej pali :) A jak robisz sam no to np robisz przerwy 5 sekundowe, a kiedy dojdziesz do liczby dwucyfrowej w powtórzeniach przerwa 10 sekundowa, ale te¿ bez schodzenia z porêczy i bez siadania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TRENER

To muszê tak spróbowaæ :) Tylko nie ma szans, ¿e dojdê do liczby dwucyfrowej w piramidzie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TRENER

Wiem, ¿e znaczenia nie ma no ale chcia³a bym t± dwucyfrow± liczbê :D Kiedy¶ do niej dotrê :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a móg³by kto¶ rozpisaæ taki planik drabinek np. poniedzialek dipsy wtorek podci±ganie aby to by³o w miarê okej. Czy mozna takie drabinki przeplataæ?? np. w srode podci±ganie ze schodzeniem z dr±¿ka a za tydzieñ ca³y czas w zwisie?? I kiedy tutaj dodaætrening pozycji statycznych??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TRENER

¯eby rozpisaæ taki planik musisz najpierw okre¶liæ swoje cele. np. czy chcesz æwiczyæ ogólnorozwojowo czy w ka¿dy dzieñ inne partie, czy zale¿y Ci te¿ na skillach, czy metoda drabinkowa ma byæ jako dodatek do Twojego obecnego planu czy te¿ mo¿e planem ca³kowitym z jakimi¶ przeplatankami dodatkowo tak jak chcia³e¶ itp. W zale¿no¶ci od celu mo¿na potem dopasowaæ æwiczenia i u³o¿yæ ten planik drabinkowy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomy¶l, jak by¶ chcia³, by Twój trening wygl±da³. Je¿eli masz w sobie ciut kreatywno¶ci i wyobra¼ni, to nie ma dlac Ciebie granic w tworzeniu treningu. Najpierw pomy¶l, bo tworzenie treningu dla innych jest czasoch³onne :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

¬le zada³em to pytanie. Czy waszym zdaniem robiæ w jeden dzieñ podci±ganie i pompki czy po jednej drabince na dzieñ?? A teraz robie swój plan ale gdy bêdêchcia³ zwiêkszyæ ilo¶æ w poszczególnych æwiczeniach to co o tym my¶licie??: Poniedzia³ek-podci±ganie nachwytem Wtorek-pompki w staniu na rêkach ¦roda-pistolety+dragon flag+grzbiety Czwartek-podci±ganie podchwytem Pi±tek-Dipsy Drabinki do 10. DF i grzbiety zwyk³e serie. HS codziennie. ?????????????????????????????????????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

cze¶æ jestem w stanie daæ tobie sugestie jak± mo¿esz zastosowaæ co do planu tak zwanego drabinkowego podno¶ co tydzieñ poprzeczkê o 3 i obni¿aj o 2 czyli w serii np masz 16 dips w nastêpnym tygodniu ju¿ robisz o trzy wiêcej czyli 19 i w nastêpnym tyg znów obni¿asz do 17 powtórzeñ i w nastêpnym podwy¿szasz do 20 i w nastêpnym obni¿asz do 18. W tej metodzie chodzi o to ¿eby miêsieñ siê przyzwyczaja³ do wytrzyma³o¶ci i do ¶redniej liczby powtórzeñ chodzi w tym o to ¿eby trochê organizm oszukaæ ¿eby nie podnosiæ poprzeczki z tyg na tydz tylko stabilizowaæ wytrzyma³o¶æ nie umiem do koñca wyt³umaczyæ jak to wszystko dzia³a ale w moim przypadku ta metoda siê sprawdzi³a t± taktykê stosowa³em przy dipach jak wcze¶niej wspomnia³em przy podci±ganiu pompkach i innych æwiczeniach sprawdzi³a siê w 100% ale ka¿dy jest inny i ma inn± motywacje ale mo¿esz zawsze spróbowaæ to nic nie stracisz a mo¿esz zyskaæ a gdy w twoim przypadku nie bd rezultatów to musisz obraæ inn± taktykê.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

majac np dzien klata tric robiles powiedzmy pompki szer ,diament., na grazku i dipy tylko w drabinie czy do wszystkich stosowales drabine bo to troche wiecej serii wychodzi, chodz z drugiej strony na pocz drabiny jest mniej powtorzen.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dziêki kokos za cenne informacje, napewno spróbujê. marcin moim zdaniem wystarczy jedna drabinka w jeden dzieñ chyba ¿e robisz naprawde ma³o± liczbê powtórzeñ np. drabinke do 5-6.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jak to sie ma przy wiekszej ilosci jak np przy pompkach. od ilu zaczac i jak z przerwami, bo przy podciaganiu 1 przerwa 10 sek, 2 20 sek a przy pompkach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi