Skocz do zawartości
Workout Athletes

[ROZWIĄZANY] Problem z barkiem


Tomolixd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kiedy ja spotykam sie z bolem jakiegos stawu pierwszy raz i bez wizyty lekarza powiedzmy sam sie chce wyleczyc odpowiadam sobie na kilka pytan Przez co mozliwie dany staw mnie boli ? Ide na kolejny trening i robie normalnie cwiczenia. Jak mnie zaczyna bolec staw przy jakims cwczeniu robe je bardzo ostroznie patrze przy jakich dokladnie ruchach mnie boli. Wtedy moge dosc latwo Okreslic czy jest to sciegno, kawalek miesnia, albo moze plaszczyzny stawowe sie przetarly (ale to bardziej mechanicz e uszkodzenie, chyba ze sie jest zjechanym na max :-) ). Potem odpowiednio ogarniam trening jesli go wgl nie powinienem przerwac. Bo moze byc tak zejesli nie szkoda ci np nadgarstka to bez bolu mozna czasem pompkowac na uchwytach. To tylle. Co do Ciebie to po primo idz do lekarza. Po drugie obstawiam na sciegna iiogolnie nadwyrezenie stawu. Naciegniete sxciegno/miesien dosc szybko przestaje /choc nie zawsze/ bolec, ale mimo braku bolu jego wytrzymalosc jest ograniczona przez pare miesiecy, z wlasnego doswiadczenia wiem ze nawet 3-4 miechy nieuzywania danej parti miesniowej nie gwarantuja pelnego wyleczenia, za to bardzo duzo daje utrzymywanie delikatnego, na granicy bolu, treningu (czyt. mini rehabilitacji domowej :-) ) poprostu jakies proste cwiczonka zeby proces zuzycia i regenracji przebiegl szybciej. 3maj sie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dynloth zmienił tytuł na Problem z barkiem
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Chyleek
      Siemanko. Mam do Was pytanie co do zamiany cwiczeń. Codziennie dojeżdzam do szkoły ok. 1,5h. Jak przyjeżdżam do domu to jest już późno, poza tym lekcje itp. nie pozwalają mi ćwiczyć na powietrzu. Zacząłem przygode z SW z tym planem od Was.
      Moje pytanie jest następujące: Chciałbym zacząć trenować w domu, lecz nie mam drążka. Posiadam sztangę i obciążenie. Czy więc te cwiczenia które wykonywałem na drążku(w wakacje była to belka pod wiatą ;D ) mógłbym zastąpić takimi, które mógłbym wykonać ze sztangą, reszta pozostaje bez zmian. Np. Podciąganie nachywtem---->wiosłowanie
      Podciąganie podchwytem -------> uginanie przedramion ze sztangą
    • Przez giko12
      Witam !
       Z tego powodu, ze nie mogę ćwiczyć na siłowni - problemy z kręgosłupem to od pewnego czasu zacząłem tyrać na drążku  
      Mam pytanie:
      Czy z bicepsem 32 - 33 cm opłaca mi się rzeźbić?
      W sw jest mi ciężko zrobić masę mięśniową - przytyć. Czy mój biceps oraz brzuch nie będzie wyglądał jak typowego chuderlaka?
      Czy będzie wyglądał dosyć przystępnie. Warze około 68 kilogramów, wzrost około 181 cm.
    • Przez Skrobot
      Siema mam do Was kilka pytan ktore od dawna mnie męczą i nie daą mi spokoju ! Może trochę o mnie : Jestem ektomorfikiem który trenuje ..trenował na siłowni okolo 7 miesięcy .zwątpiłem ze względu na to że brakuje mi diety .. Postanowile zaczac sw.. bez jakiejkolwiek diety. Moze nie urosne ale chce sobie udowodnic ze potrafie wykonac mu , flage itp ... Jezeli to mi się uda to kto wie? moze naprawde wyjdzie z tego cos wiecej niz tylko udowodnienie sobie czegoś ale coś więcej ... ( mam na myśli rożne spotkania na turniejach , rywalizacja z innymi oraz rożne inne ciekawe konkurencje w sw.)
      PYTANIA
      1. Jaki przedział powtórzeń polecacie na budowanie siły oraz hipertrofi czyli mięśni? na wytrzymałości mi nie zależy!.
      2. Jaki typ treningu polecacie najbardziej? FBW , SPLIT , PUSH PULL?
      3. Od nauki jakich technik zacząć najlepiej? bo chce zacząć od razu żeby potem mieć łatwiej
      4. Czy trening 5 x na tydzień jest ok? nie ma mowy o ,,przetrenowaniu''?
      5. Czy jak będę starał się coś tam białka zjeść na dzień ale nie będę przekraczaal zapotrzebowania to będzie to jakiś bodziec dla mięśnia żeby rosnąc?
      6. Jakie mięśnie pracują najbardziej w tych technikach? ; HF, BL,FL,MU,HS !??
      7. Czy może znacie jakiegoś zawodnika sw który ćwiczy sam sw .. nie łączy go z siłownia? bo powiem szczerze ze taka osoba mnie by najbardziej motywowała do działania.. ze się da.!? Na razie myślę ze to tyle ! chciałem wszystkich pozdrowić i życzyć powodzenia . Czekam na odpowiedzi
    • Przez patryk11995
      kto mi powie jak mam cwiczyc po 3 miesiecznym planie dla poczatkujących i po planie dla zaawansowanych ? chcialbym juz zacząc troche pod techniki ale nie wiem jak ? czy katowac jedną technike czy pare oczywiscie zeby nie zaniedbac nóg i klaty
×
×
  • Dodaj nową pozycję...