Skocz do zawartości
Workout Athletes

serie


JedenSzescTrzy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z dopisku wynika ze to strona kulturystyczna, a my cwiczymy sw. Zwizkiem czego nasuwa sie mysl ze schemat niekoniecznie musi nam pasowac. Na logike, przeciez nie bedziesz robil po 6 lub 12 pompek na serie chyba ze jakies planczowe albo inne trudne . Po za tym wiadomo ze bywalcy silki nie nawalaja seriami po kilkadziesiat powtorzen jak my. Podpowiem ci ze mozesz dawac np po 3/4 max na serie. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh. prosta sprawa. Jak robisz 12 powtórzeñ to utrudnij ćwiczenie. w innym temacie podesłałem ci ten link a mimo to tworzysz nowy temat. Ten przedział powtórzeñ jest jak najbardziej dla nas(kalistenika) Od 12 w góre robisz tylko i wyłącznie mało potrzebną wytrzymałość a nie siłe. Wszystko zależy od twoich celów. Sprawd¼ na necie filmiki Dominik Sky. Moim zdaniem znakomite progresjie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze to wszystko zalezy poprrostu od danej strategi treningu i celow. Jak chcesz byc nie do zajechania to robisz duzo a lzej, jak chcesz byc silny to mniej a trudniej. Ja nadal jednak uwazam ze jesli spotkaloby sie 2 gosci o tej samej wadze wzroscie i muskulaturze to wydaje mi sie ze silniejszy bylby zdecydowanie ten kto umie choc te 50 pompek niz drugi ktory potrafilby wykonac ich 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie obciążenie jest zbędne do pompek. Wystarczy wynajdywać coraz trudniejsze ułożenie ciała, by ciężar rozkładał się nierównomiernie i robić pompki dokładnie, z 1-5 sekundowym przytrzymaniem w fazie negatywnej. Z czasem nauczyć się trudniejszych wariantów (np. pompka na jednej ręcę i na jednej nodze.) Oczywiście nie spotkałem się z sytuacją, by ktoś mówił, że obciążenie do pompek jest złe. Jednak ja tego nigdy ani nie widziałem, ani nie stosowałem to nic tu nie powiem. Tak samo nie wiem od ilu trenujesz i jak cięzko trenowałeś i przedewszystkim co trenowałes. Zresztą to wszytko co tu napisałem bylo widzę już wspomniane przez inynch, także tylko się powtarzam. Jak widzisz, dla nas sa to rzeczy proste i bardzo zrozumiałe, daltego wszyscy o tym mówią. Wytrzymałość czy siła, to jest różnica i wyrabia się to na dwa różne sposoby. Strasznie chaotycznie to napisałeś i mam problem z odczytaneim troche i zrozumieniem tekstu, ale ym... chodzi Ci o to jaki przedzial powtórzeñ będzie najlepszy by wyrobić siłę? Tak jak inni mówili. Gdzieś do 15-20 powtórzeñ i utrzymująć jak największe napięcie mięśni. Staraj się opuszczać i podnosić tylko za pomocą siły mięśni, nie przez rozpęd - czyli rób powoli i przytrzymuj w fazie negatywnej tą jedną, czy tam ile chcesz sekund. Kontroluj w pełni swój ruch, a poczujesz szybko jak mięsnie palą żywym ogniem. Jeśli zwykłe pompki staną się dla Ciebie za łatwe, pamiętaj, że istnieje multum różnych rodzajów. Eksperymentuj i baw się tym, nikt nie broni. Z KG nigdy nie ćwiczyłem i nie wiem jak to się przekłada na trening, ale analogicznie - jeśli zwiększysz mase, to mięsnie będą miały większy wycisk. No to zdaje się być proste jak drut. OFC. ta metoda treningowa została wzięta z ksiązki Skazany na Trening, Paula Vade'a. Trenowalem ta metodą, a raczej trenuje tą metodą i nigdy nie czułem takiego wysiłku mięśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...