Skocz do zawartości
Workout Athletes

[ROZWIĄZANY] Operacja kolana


Messi_91
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Reidar,

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie to 8 tygodni po operacji chodzi się w ortezie i o kulach. Do pełnej sprawności... mi rehabilitant mówili , że rok czasu. A do ćwiczeń to zależy co chcesz robić Stosunkowo szybko będziesz sie mogł podciagac. Przysiady i inne ćwiczenia które angazują też noge to inna bajka, wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ym... Ja jestem 5 tydzień po operacji i do dziś mam problem z pompkami. To jest nie moge zbyt duzego nacisku na lewa noge  ciezar jest nierownomiernie rozlozony, ale da się robić jasne. Po prostu opierasz wiekszy ciężar na zdrowej nodze i śmiało możesz śmigać Ja pierwsze pompki robiłem jakoś... 1-2tyg po wyjsciu ze szpitala, jak mnie przestała noga boleć i przestalem brac przeciwbolowe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Napewno konieczna. W końcu to ingerencja w cialo i Twój miesnien  czworogłowy troche zmaleje. Pojawił się mały problemy z wyprostem/zginaniem, może Ci się przykurcz zrobić ale no dopilnuj żeby się nie zrobiło. Dochodzenie do siebie troche zajmuje jednak. Ja chodziłem 2 tyg na zabiegi i teraz od poniedziałku zaczne kolejna serie rehabilitacji, tylko tym razem w specjalistycznym szpitalu rehabilitacyjnym. Pewnie tez 2 tygodnie, no ale pozatym ciagle dochodzi rehabilitacja w domu, az osiagniesz pelnie siły. Nie jestem w stanie stwierdzić dokładnie ile to wszystko dokładnie trwa. ;( Musisz sie spytac doktorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Ja jestem po 2 operacjach kolana. Wszystko jest zależne co masz robione w tym kolanie i jak reaguje twój organizm. Ja nie mogłem stawać na noge przez 3 miesiace. Potem rehabilitacja wiadomo podnoszenie ciezarkow noga itd wszystko pod okiem specjalisty wiadomo. W domu mozna tez samemu cwiczyc wyprosty nog, dociskanie poduszki pod kolanem do podlogi itd. U mnie było troche gorzej bo mi zrobil sie juz zanik miesni w nodze wiec u mnie bylo srednio na jeza  ogólnie moja rehabilitacja trwała nie całe 9 miechów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka miałem naderwane wiazadlo krzyzowe do tego pekly mi chrzastki i nie trzymaly rzepki. Mialem rzepke nastawiana operacyjnie i jeszcze cos tam wycinane  ogolnie w bardzo zlym stanie bylo kolano  sport to zdrowie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Dynloth zmienił tytuł na Operacja kolana
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...