Skocz do zawartości
Workout Athletes

Trening FBW pod SW.


Michal1235
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 15 lat 178cm wzrostu, 60kg wagi, ektomorfik. Przed wakacjami chcąc nieco lepiej wyglądać w 4 miesiące przybrałem ok. 3kg na wadze więc powiedzmy, że 1,5 kg to woda itp. reszta to czysty mięsieñ. Wiem, że to wynik lipny ale i dieta była słaba. Potem obciąłem węgle, kalorie, dodałem trening cardio i zrzuciłem te 2 kg i odsłoniły mi się nieco mięśnie brzucha. No i oczywiscie rodzice mi nie pozwalają chodzić na siłownię bo jestem za mały i mam skrzywienie kręgosłupa a dokłądniej kifozę i lordozę no i nie chce mi się za bardzo rehabilitować co jest też powodem, że na siłownię chodzić nie mogę. No ale jak ćwiczę w domu to nie mają żadnych problemów Mam zamontowaną drabinkę na ścianie. Z racji, że mam smykałkę do majsterkowania zamierzam sobie zmontować drążek do podciągania się (z drewna oczywiście). No i z takim sprzętem to już można będzie coś zacząć ćwiczyć. A więc zamierzam kierować swój trening w stronę StreetWorkout. Chciałbym nauczyć się wykonywać ciekawych ewolucji na drążku itp. no ale trzena tą siłę i mięśnie nabrać! Dieta: Nie zamierzam trzymać jej jakoś solidnie raczek wg. WK "Jedz co chcesz, wyglądaj jak chcesz". Posiłki będę spożywał regularnie z nadwyżką węgli, kalorii i białka. Przed treningiem więcej węgli a po tylko białko. Ułożyłem sobie plan treningowy dostosowany do moich możliwości: Trening FBW 2 razy w tygodniu (wtorek i sobota).   1. Nogi Przysiady na jednej nodze 2x8 2. Klatka: Pompki klasyczne 2x12 Pompki na poręczach 2x8 3. Plecy: Podciąganie na drążku w uchwycie neutralnym 2x6 Podciąganie na drążku podchwytem 2x8 4. Barki: Pompki w stanu na rękach 2x4 (jak nabiorę siły to więcej) Barków już tutaj nie ćwiczę bo były ćwiczone w punkcie 2 no i nie mam sprzętu 5. Triceps: Pompki "diamentowe" (ręce blisko siebie podczas robienia pompek) 2x8 6. Biceps: Był już w punkcie 3 a z racji, że nie mam sprzętu to tu dołoże tylko jedno ćwiczenie: - unoszenie plecaka tak jak sztangielek (wiecie o co chodzi ) 7.Brzuch Wznosy nóg do klatki podczas zwisu 2x12 Przyciąganie kolan do klatki na ławce 2x14 Proszę o ocenę planu i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak dla mnie trening przynajmniej 4x w tyg. Przed treningiem białko+wegle+warzywa i to po treningu owoc+to co przed. Węgle po sa potrzebne aby uzupełnić składniki mineralne,które straciliśmy podczas naszego treningu. Na barki możesz robić pompki z rękoma przy biodrach. Dodaj normalne przysiady,jedno ćwiczenia na nogi to mało. Czemu nie możesz ćwiczyć częściej ? :D Co do siłowni "za mały" to ty nie jesteś .. :D !78cm jak na ten wiek to sporo... Rodzice nie mają co się martwić,tylko iść z Tobą do lekarza i dopytać się. Z tego co wiem to ćwiczenie na siłowni przy dobrej technice może poprawić Twoje wady kręgosłupa. Ja się "garbiłem",skolioza no i jakoś to zmniejszyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to 3x w tygodniu pon/środa/piątek Tak jak napisał maluszek czemu nie możesz ćwiczyć częściej ? Szkoła jakieś dodatkowe zajęcia? Plan szczerze ułożył bym zupełnie inny. Na twoim miejscu poprosiłbym rodziców żeby pójść do lekarza bąd¼ do rehabilitanta w sprawie konsultacji co możesz ćwiczyć. Jesteś za mały żeby ćwiczyć? Według mnie to jesteś wysoki bardzo jak na 15-latka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Tricepsów jeszcze dorzucę pompki francuskie 2x12. Æwiczyć mogę więcej niż 2 razy w tygodniu no ale lenistwo :P Raczej skoñczę na trzech treningach w tygodniu bo jak 4 treningi FBW w tygodniu bym miał to chyba mięśnie nie zdażą się zregenerować. Wiem, że nie jestem za mały na siłownię no ale rodzice jak twierdzą, że skoro nie chce się rehabilitować to mi nie pozwolą uczęszczać na siłownię. No ale ostatnimi czasy mój tata serfując po necie znalazł filmik jak paru chłopaków pokazuje swoje umięjetności w SW. No i oczywiście zaczął mi wytykać, że jestem "drewniakiem", że ja tak nie potrafię i moim jedynym zainteresowaniem jest komputer. Nie prawda! Przed wakacjami biegałem 4h na tydzieñ, często wychodzę na dwór, lubię grać w ręczną, siatkę no ale jak to "typowi" rodzice- mają swoje nieodmienne zdanie. Dobrze wiem, że mogę chodzić na siłownię bo rehabilitant mi tego nie zabraniał a w necie jak wyczytałem ludzie z gorszymi skrzywieniami niż moje chodzą na siłownię i jeszcze się wyprostowali! Więc zamierzam zacząć robić treningi siłowę i rehabilitować się domowymi ćwiczeniami to się nieco wyprostuję i od stycznia mi pozwolą chodzić na siłownię a przynajmniej taką mam nadzieję. !-nasu: A co jest ¼le w tym planie :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHcesz dobrze wyglądać,ale nie będziesz robił więcej treningów#leñ.No jak tak można.Ja trenuję 6dni w tyg i co to jest to ta REGENERACJA ? AHAH Moje mięśnie nadal rosną jak i osiągają większą siłę.Poświęć na rehabilitacje z 30minut dziennie jak jesteś jeszcze młody. Póżniej już nie będzie tak łatwo to wszystko naprawić. Jak już będziesz robił te 3-2 teningi to ja bym nawet pokusił się o 4-5seri danego ćwiczenia.Daj bodziec mięśniowy,żeby mógł się rozwijać. Bo może nawet tego nie odczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec kolego michal1235...nie wiem jak to ladnie ubrac w slowa zeby zbytnio cie nie urazic ale najpierw zainteresuj sie ze tak powiem wlasna dupa a nie bierz sie za cwiczenia silowe.kifoze i lordoze ma kazdy.masz jeszcze 1-2 lata zeby skorygowac swoja wade postawy bo pozniej zakonczysz 2 okres wzrostu i tak juz zostaniesz.z drobnymi zmianami w konstytucji ciala. jesli liczysz na to ze przez cwiczenia na silowni albo sw zostaniesz cudownie uzdrowiony to musze cie niestety wyprowadzic z bledu.takie cuda sie nie dzieja. a jesli olejesz swoja gimnastyke korekcyjna liczac na cud i wyhodujesz sobie ladne krzywizny patologiczne to gwarantuje ci ze predzej czy pozniej pierdolnie ci kregoslup na laczeniu krzywizn naturalnych z ww. z drugiej strony jesli przylozysz sie do zadanych ci cwiczen a pozniej wezmiesz sie za cwiczenia silowe i zbudujesz porzadny gorset miesniowy to masz szanse zapomniec o wizytach u rehabilitanta. o ile oczywiscie pozbedziesz sie lenia i nie bedziesz dawal wiary roznym teoriom w stylu zre co chce i ...tu wpisujemy pozadany efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m4lusz3k a jaki trening? FBW czy split? Bo jak split to inna sprawa... Zresztą więcej niż 3 treningi w tyg. by mi kolidowały z innymi zajęciami :P Panowie! No aż takim leniem to to ja nie jestem jak myślicie z tego co wnioskuję. Potrafię się zmusić, mam samozaparcie. #mcfinn Wiem, że każdy ma lordozę i kifozę tylko nie chce mi się pisać za każdym razem "nadmierną" :P. Wydaje mi się, że jeśli połącze ćwiczenia siłowe i rehabilitacje to da w miarę dobry efekt. No bo: ćwiczenia rehabilitacyjne zachamują wadę, coś poprawią a ćwiczenia siłowe poprawią mięśnie pleców tak, że nie będą się tak szybko męczyć i podtrzymywały prawidłową postawę. Tak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci sie nie chce pisac ze masz nadmierna to pisz hiper.albo licz sie z tym ze ktos cie zjebie na funty za ignorancje i lenia. co do cwiczen,owszem cos dzwoni ale nie wiesz w ktorym kosciele:) korekta zahamuje/zniesie twoje plecy wkleslo-okragle.a cwiczenia zapewnia im stabilizacje...ale nie wszystko na raz.najpierw proces leczniczy pozniej prewencyjny.inaczej nie osiagnie sie celu terapeutycznego bo cwiczenia moga sie wykluczac. jakie cwiczenia robic najpierw?ktore partie robic a ktore omijac?napewno nie chcialoby ci sie kombinowac zeby polaczyc plan treningowy z korekcyjnym. imho skup sie na korekcie a po jakimis czasie wroc to pomyslu z cwiczeniami silowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i rozwijając swoją wypowied¼: Nie mam motywacji, żeby się rehabilitować. Bo np. w kulturystyce efekty widać oczywiście nie po krótkim czasie no ale po roku, dwóch są dobrze widoczne. Kiedy się rehabilitowałem no to efektów nie widziałem praktycznie a kiedy wykonywałem treningi siłowe+ jakaś tam dieta to efekty widziałem. Np. dzięki treningu cardio odczułem, ze nie łapię tak szybko zadyszki, w biegu na 1200m w klasie miałem najlepszy wynik a w poprzednim półroczu miałem 8,9 miejsce na 15 osób :P Albo w te wakacje zebrałem dość dużo laurów od płci przeciwnej za mój "wygląd sylwetki" no bo rze¼bą to tego nazwać nie można :D No a jak wykonuje te ćwiczenia to one są takie meega nudne, praktycznie nie wkładam w nie zbyt dużo siły a efektów nie ma i ich nie zobaczę bo tylko mogę się domyślać jak bym wyglądał gdybym nie wykonywał ćwiczeñ korekcyjnych. No ale wiem, że to ma sens mimo wszystko. No i to jest właśnie mój powód nie chęci do ćwiczeñ korekcyjnych. Hmm no a lenistwo to było chyba jednak złe określenie :P Nie jest to lenistwo takie ogólne ale nie chce mi się za bardzo wykonywać tych trzech treningów w tygodniu. Jesieñ, błoto, deszcz, nawał sprawdzianów (mam 4 w następnym tygodniu i tak co chwila) i ogólna taka "zamułka" trochę panuje. Muszę przemyśleć kwestię treningów i rehabilitacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...