Skocz do zawartości
Workout Athletes

Plan treningowy - straż


pesteq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! 

 

Mam zamiar startować jako strażak do sapsp. Potrzebuję ułożyć plan, zeby się dostać. Niestety nie wiem czy nie za późno się za to zabrałem, ale chcę spróbować jak nie teraz to za rok. Żeby się dostać trzeba podciągać się na drązku, bieg 1000 km, bieg na 50 i basen. Macie może jakieś pomysły, albo mieliście styczność z układaniem takiego planu,

 

Waże 94 kg przy wzroście 188 więc na bank będę musiał zbijać wagę

 

Dzięki za wszelkie info udzielone na ten temat

 

Jeśli zły dział to przesuncie do odpowiedniego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Mimo iż jest to forum "street workoutowe" postaram Ci się podać wg mnie najlepsze rozwiązania nie związane do końca z tym sportem...

 

Jako że egzamin do sapsp nie należy do łatwych i na pewno trzeba zadbać o kondycje polecałbym Ci zaczerpnąć kilka elementów z teraz bardzo cenionego crossfitu. Oczywiście kalisteniki nie odstawiałbym w kąt tylko zacząłbym budować dzięki niej sile na drązku. O ile się nie myle , na tym egzaminie liczą się poprawne siłowe podciągnięcia tzn. ich ilość więc może smarowanie gwintów ze Skazanego na trening załatwiłoby sprawę lecz nie opierałbym się tylko i wyłącznie na tym programie. Dodałbym jeszcze dwa-trzy dni w tygodniu aby popracować nad siłą podciągnięć (musimy pamiętać o dobrej regeneracji jeżeli nie chcemy się odrazu zajechać).

 

Podsumowując. W twoim treningu zawarłbym takie elementy jak:

-Kompleksy sztangowe/metaboliczne

-Trening "smarowanie gwintów" z książki skazany na trening

-Trening siłowy 2-3 razy w tygodniu (pamiętając o regeneracji mięśniowej)

-Sprinty

-Basen (pływa się chyba dowolnym więc zalecałbym Kraul jako że jest on najszybszym stylem)

-Trening plyometryczny

 

 

Tyle ode mnie. Koledzy z forum pewnie Ci jeszcze doradzą . Pozdrawiam!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Witaj pesteq,

Nasz serwis oferuje układanie planów treningowych dostosowanych indywidualnie. 

Napisz, dokładnie jakie ćwiczenia będziesz musiał "zaliczyć" to dostosujemy plan pod te właśnie potrzeby.  

Więcej info pod emailem: biuro@uliczny-trening.pl

 

Ewentualnie, polecam:

Do biegania potrenuj system HIIT. 

Co do podciągania, to podciągaj się seriami w górę. Np. 6/8/10

Dodatkowo treningi kalisteniczne w postaci pompek, przysiadów i brzuszków, będzie działać na plus.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie chcialbym 3-4 dni w tygodniu + basen i teraz kwestia biegania. Czy zrobic trening jako jeden dzien osobno czy po kazdym treningu troche biegu.

Dzisiaj mialem bilans w szkole waze 95 kg wiec tragedia tylko mowia ze po mnie to nie widac. Niestety do podciagania bedzie trzeba zbijac wage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieg podzieliłbym na wysiłek aerobowy i anaerobowy. Uwzględniłbym oba te rodzaje w treningu aby "uodparniać" organizm na wysiłki tlenowe i beztlenowe...  Może raz/dwa w tygodniu jakieś biegi dystansowe a poza tym krótkie interwały , sprinty o duzej intensywności jakieś 3-4 razy w tygodniu. Oczywiście musiałbyś zadbać o zwiększoną podaż makroskładników jak to bywa w przypadku większości sportów/wysiłków fizycznych.

 

Jeżeli chodzi o plan treningowy to nie dzieliłbym na poszczególne partie mięśniowe tylko zastosował trening całego ciała na jednej sesji treningowej. Myśle ze w kwesti planu jak ładnie poprosisz Dynlotha i spełnisz jego warunki to on coś wymysli:) Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...