Skocz do zawartości
Workout Athletes

jak mógłby ktoś doradzić


Michał
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ogólnie to koncze z siłownią... i chce zabrać sie za street workout mógłby ktoś powiedzieć jak mam zacząć ? drążek pompki przysiady itd i czy to robić codziennie czy co 2 dni ? ogólnie chce zeby mi sie zaczeło lekko podciągać aktualnie z 4 serie po 10 zrobie ale chce zabrać sie za to na 100% tyle ze to tego podstaw nie znam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 serie 10 powtórzeń nachwytem? Robisz to siłowo czy się bujasz jak flaga na wietrze? :D Bo to zdecydowana różnica, czy szarpiesz czy powoli technicznie te podciągnięcia są robione :D

A co do początków to ja zaczynałem z planami z madbarz i dobrze mi to wyszło a jak nie tak to najlepiej składasz podanie o plan na forum i jest :D przez całe wakacje trenowałem planem z forum, który ułożył mi Dynloth i były mega postępy :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował od rozruszania się tzw.4-5 dni w tygodniu treningi i na każdym bym wykonywał różne rodzaje podciągnięć,pompek,przysiadów,wznosów na brzuch,dipy itp.

Dopiero wtedy zobaczysz czy chcesz iśc tą drogą zobaczysz jak bedziesz się czuł po takich treningach :)

Oczywiście jest to tylko moja opinia na ten temat ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to koncze z siłownią... i chce zabrać sie za street workout mógłby ktoś powiedzieć jak mam zacząć ? drążek pompki przysiady itd i czy to robić codziennie czy co 2 dni ? ogólnie chce zeby mi sie zaczeło lekko podciągać aktualnie z 4 serie po 10 zrobie ale chce zabrać sie za to na 100% tyle ze to tego podstaw nie znam

​tzn moze przesadziłem kapke 8x zrobie bez szarpania wiadomo 1-2 ostatnie to takie mniej dokladne, wiec lepiej robic tyle ile zrobie bez szarpania ?
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował od rozruszania się tzw.4-5 dni w tygodniu treningi i na każdym bym wykonywał różne rodzaje podciągnięć,pompek,przysiadów,wznosów na brzuch,dipy itp.

Dopiero wtedy zobaczysz czy chcesz iśc tą drogą zobaczysz jak bedziesz się czuł po takich treningach :)

Oczywiście jest to tylko moja opinia na ten temat ;) 

​no tak robie w sumie nie umiem inaczej juz wrosłem w sport chociaż czasem zdarza mi sie szukanie na siłe wymówek zeby nie zrobić treningu! rano robie sobie cwiczenia crossfitowe a 2 trening robie drążek pompki (wąsko szeroko z nogami w górze podchwyt nadchwyt) i gdzies widziałem zeby podciągnąć sie i powoli opuszczać to sie sporawdza ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Witaj. :)

Postaram się odpowiedzieć na Twoje wszelkie pytania..

Ale od początku, pytasz od czego zacząć. Więc tak, treningi na siłowni nie mają się zbytnio na SW, dlatego musisz sprawdzić na jakim poziomie jesteś. Ogólnie przygodę ze SW zaczynamy w ten sposób, że robimy bazę - czyli ćwiczenia podstawowe tj. pompki, dipy, podciągania i inne. Ćwicząc w ten sposób, przygotujesz mięśnie do wykonywania różnych technik i przy okazji poprawisz swoje mięśnie - wzrosną. Ewentualnie bardziej z grubej rury możesz zacząć i robić bazę ale od razu pod techniki. Czyli wybierasz sobie jakieś techniki, oglądasz ich progresje i techniki przygotowujące i je po prostu ćwiczysz.

Ćwiczyć możesz tak na prawdę ile chcesz i na ile możesz sobie pozwolić, oczywiście przy tym pamiętając o odpowiednim odżywianiu i planie treningowym.

Co do szarpania w podciągnięciach. Tą metodę stosuje się w kulturystyce i można ją stosować w SW. Mowa o powtórzeniach oszukanych. Jak zrobisz 8 podciągnięć bardzo czystych poprawną techniką bo na tyle Cię stać, to spoko, progres będzie, ale jak dobijesz jeszcze te dwa czy trzy powtórzenia te oszukane, to będzie jeszcze lepiej. Im więcej z siebie dajesz, tym więcej dostajesz, z tym że należy pamiętać, że technika przede wszystkim.

Powolne techniki dobrze "wchodzą", ale zrobisz ich hmm połowę mniej? Ja raczej robię wszystkie ćwiczenia normalnym tempem. A tak kto zależy kto jak woli. Można też mieszać.

 

Podsumowując zacznij ćwiczyć bazę + ewentualnie bazę pod techniki, jeżeli zależy Ci na szybkim starcie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. :)

Postaram się odpowiedzieć na Twoje wszelkie pytania..

Ale od początku, pytasz od czego zacząć. Więc tak, treningi na siłowni nie mają się zbytnio na SW, dlatego musisz sprawdzić na jakim poziomie jesteś. Ogólnie przygodę ze SW zaczynamy w ten sposób, że robimy bazę - czyli ćwiczenia podstawowe tj. pompki, dipy, podciągania i inne. Ćwicząc w ten sposób, przygotujesz mięśnie do wykonywania różnych technik i przy okazji poprawisz swoje mięśnie - wzrosną. Ewentualnie bardziej z grubej rury możesz zacząć i robić bazę ale od razu pod techniki. Czyli wybierasz sobie jakieś techniki, oglądasz ich progresje i techniki przygotowujące i je po prostu ćwiczysz.

Ćwiczyć możesz tak na prawdę ile chcesz i na ile możesz sobie pozwolić, oczywiście przy tym pamiętając o odpowiednim odżywianiu i planie treningowym.

Co do szarpania w podciągnięciach. Tą metodę stosuje się w kulturystyce i można ją stosować w SW. Mowa o powtórzeniach oszukanych. Jak zrobisz 8 podciągnięć bardzo czystych poprawną techniką bo na tyle Cię stać, to spoko, progres będzie, ale jak dobijesz jeszcze te dwa czy trzy powtórzenia te oszukane, to będzie jeszcze lepiej. Im więcej z siebie dajesz, tym więcej dostajesz, z tym że należy pamiętać, że technika przede wszystkim.

Powolne techniki dobrze "wchodzą", ale zrobisz ich hmm połowę mniej? Ja raczej robię wszystkie ćwiczenia normalnym tempem. A tak kto zależy kto jak woli. Można też mieszać.

 

Podsumowując zacznij ćwiczyć bazę + ewentualnie bazę pod techniki, jeżeli zależy Ci na szybkim starcie. :)

​Pw masz chyba zablokowane, takze jak bym miał jakies zapytanie to bd je kierował pod tym postem ok ? bo np jezelu juz robie drazek dipy pompki itd takie podstawy to robic wszstko w seriach na full ile zrobie ? czy np 10pow 4 serie ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Rzeczywiście , limit wiadomości osiągnąłem. Dobrze, bo teraz ustawie bez limitów. :)

Wracając do tematów wszelkie pytania kieruj na forum, wtedy może przy okazji pomożemy też komuś innemu. :)

Nasz nowy kolega z forum trenuje tą metodą że wszystkie powtórzenia na maxa i chyba jako jedyny, widzi progres, więc na pewno działa, aczkolwiek duża większość trenuje wyznaczonymi powtórzeniami. Ja zawsze polecam w ten sposób je układać:

Np.

Podciągnięcia

10/12/14

Czyli metodą drabinkową do góry. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście , limit wiadomości osiągnąłem. Dobrze, bo teraz ustawie bez limitów. :)

Wracając do tematów wszelkie pytania kieruj na forum, wtedy może przy okazji pomożemy też komuś innemu. :)

Nasz nowy kolega z forum trenuje tą metodą że wszystkie powtórzenia na maxa i chyba jako jedyny, widzi progres, więc na pewno działa, aczkolwiek duża większość trenuje wyznaczonymi powtórzeniami. Ja zawsze polecam w ten sposób je układać:

Np.

Podciągnięcia

10/12/14

Czyli metodą drabinkową do góry. :)

​dzisiaj zrobiłem sobie taki trening

4s-12x pompki na szerokość barków (to chyba klasyczne)

4s-12x pompki szeroko

5s-15x dipy

4s-6x podciąganie wąsko nadchwyt

4s-6x podciąganie na szerokosc barków nadchwyt (to chyba klasycznie)

3s-12x pompki wąsko (tric)

4s-12-12-10-10x na szero barków nogi wyjżej :P

4s-15x nwm jak to sie nazywa jakby dipy tylko w 2 str :D nogi na krzesło i rece tez na tym poziomei i w dól (tom wytłumaczył ale pewnie wiecie ocb)

ps. drążek robiłem bez szarpań przerzucam sie z siłowni staram sie robić wszystko technicznie i mam nadzieje ze mi to wcyhodzi, czekam co myślicie o tym treningu oczywiście to był 1 mój trening z użyciem tylko i wyłącznie swojego ciała. także kazda uwaga rada na wage złota ! Dzieki z góry ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatnie ćwiczenie to pompki Francuskie. :)

No i plan jest ok! Podciąganie wąskie możesz robić podchwytem, zaangażujesz bica, bo lepiej w tej wersji pracuje i pompki wąskie rób jako diamentowe to poćwiczysz odrazu nadgarstki. :)

​no robiłem podchwytem tylko nie dopisałem a pompki robie własnie tak tylko nie wiedziałem ze to sie nazywają djamętowe :) a co do podciągnieć to robić płynnnie w sensie że jednostajnie jakby czy podciągnąć sie i opuszczać powoli ? albo przytrzymać na górze i w połowie ? czy na początku wkrecić sie robiąc normalnie a po jakimś czasie urozmaicać ?

Edytowane przez Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...