Skocz do zawartości
Workout Athletes

Najdłuższy tydzień - David Reid


Reidar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mogę tutaj coś wpleć od siebie! 

Wiem, że zamieszczane tutaj książki są związane z kalisteniką czy z treningami ogólnie - rozgrzewanie itp. itd. Pomyślałem, że wstawię też tytuł książki która osobiście dodaje mi niezłego kopa do motywacji i dzięki której nastawiłem się na bieganie, na codzienne trenowanie, na realizacje przyszłych celów (w tym akurat wypadku to taki mały tylko kroczek). Dobra powiem tylko o czym ona jest!

Ogólnie osobiście strasznie podobają mi się książki o tematyce wojskowej. Nic tak mnie nie motywuje do działania jak czytanie o zmaganiach twardzieli z najbardziej elitarnych jednostek specjalnych świata. Właśnie o tym jest ta książka. Może niektórzy podłapią co może znaczyć "najdłuższy tydzień" w tematyce wojskowości i specjalsów, ale już wyjaśniam. Książka ta jest opisem przeżyć kandydata do Navy Seal który przeszedł szkolenie BUD/S (Basic Underwater Demolition/SEAL), kończące się tzw. "Hell Week" czyli tłumacząc jako tako na nasze "Piekielny Tydzień". Uznawany za jeden z najcięższych (jak nie najcięższy) trening świata. No i co mi tu dużo opowiadać... Sam nie skończyłem czytać - dorwałem ją u kumpla i przeczytałem prawie połowę i teraz sam ją sobie chce kupić do kolekcji i skończyć. W każdym razie czytanie o zmaganiach tamtejszych bohaterów strasznie na mnie pozytywnie działają i być może ktoś z Was, poszukując motywacji czy chcąc zobaczyć co to takiego jest ten cały BUD/S i Hell Week kiedyś do niej zajrzy i pomyśli sobie "cholercia, jednak ta książka naprawdę daje energie do działania".

Polecam!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gralu tytuł byś podal a nie Ogólnie jest jakaś książka i film na jej podstawie - opowiadanie o żołnierzach Navy Seal którzy wpadli w pułapke i przeżył tylko jeden. Film się nazywa "Ocalały" bodajże. Nie oglądałem, ale książkę bym sobie czytnął z chęcią.

A Ty Dynio jaką dokładnie tematyke byś chciał? Bo mam pare tytułów stricte o historiach właśnie z oddziałów specjalnych. Głównie to same z SEALSow no i opowiadają po prostu o wydarzeniach z danych wojen w Iraku czy innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z takich NIE fantasy to maam tam jakieś np. Karbala, Złe Psy - Patryka Vegi. To jest fajna książka i tą też bym polecił. Patryk Vega po prostu przeprowadza jakby wywiad z policjantami z kryminalnego i ds. zabójstw. Opowiadają swoje akcje, też ciekawa strasznie książka i ogólnie wszystko co było w Pitbullu Nowe Porządki (1rwszej czesci nie ogladalem) jest słowo w słowo wzięte żywcem z książki tej. Też takie ciekawe nie powiem. Masa, kobiety polskiej mafii słyszałem że też ciekawa ale nie miałem jeszcze w ręce to w sumie nic tutaj nie wiem. A jakbyś chciał wojskowe to ja czytałem tak:
Cel Snajpera
Snajper
Karbala
Nielatwy dzien (to tak tylko ruszyłem troche u kumpla, ale z chęcią bym przeczytał całość)
No i Najdluzszy tydzien.

Polecam każdą z nich, każdą mi się świetnie czytało i każda mnie w jakiś sposób zafascynowała.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Reidar jeden Ci podałem xD Karbala polecam super, filmów o woju ja oglądałem ogrom, moja ulubiona tematyka. Polecam Byliśmy żolnierzami" o wojnie w Wietnamie, G.I. Jane ( jeszcze raz powtórze, ponieważ warty), Jarhead: Żolnierz Piechoty morskiej, Jarhead 2: W polu ognia  ( teraz tworzą 3 część z Scott'em Adkins'em xD) Szeregowiec Ryan ( film warty obejrzenia) Full Metal Jacket, Helikopter w ogniu, 9 kompania ( Russia), Cienka czerwona linia, Ocalony (SEAL), Demony wojny według Goi (Polski), Snajper ( legenda) Green Zone, A o tym czarniskórym, to On był nurkiem "Siła i honor" tak chyba się nazywało.

Miałem takich kilka typowych o akcjach jednostek specjalnych ale kurde tytułów nie pamietam, a polecam jeszcze ten z porwanie Bin Laden a jeden z tych to Operacja: Geronimo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właaśnie pamiętam tylko "Moje 20 lat sluzby w JW Grom", jakoś tak to leciało. Szukałem jej szukałem po sklepach ale nie znalazłem nigdzie 

SORRY GRALU myslalem ze to jest autor a nie tytul xDD lukne sobie ten i pare innych filmików które dałes. Karbali nie oglądałem ale czytałem i mi się mega podobało, a pozostałe w większości kojarzę oczywiście ; d 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha sorki zapomniałem cudzysłów postawić xD

Jedna od GROMowca to "Przetrwać Belize",  - podobno dobra książka ale robi z gromowców, pewne fakt łapy ;) 

Tajne akcje  snajperów GROMOWCA czy jakoś tak, słyszałem o niej lecz nie znalazłem w księgarniach :(

No i ta książka co pisałeś Trzynaście moich lat w JW GROM

 Tyle książek tak mało kasy xD

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa wole wydać kase na książki niż iść i wydać na wódkę czy fajki, więc w sumie

W PDFie nawet nie lukałęm bo własnie jak mówisz to nei to samo. Ale w zasadzie czytałem parę książek z PDFa po przerzuceniu na komórke i nie było tak źle, więc w zasadzie dobry pomysł

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...