Skocz do zawartości
Workout Athletes

Łyżwy i Rolki


Maverick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie też śniegu nie ma, ale na szczęście lodowiska już są pootwierane i można jeździć. No jak jest sucho to może być mróz to i tak mogę jeździć i ćwiczyć slalom

Rolki czy bieganie na jedno wychodzi a mniej obciąża kolana, a biegać na razie mi się nie chce a nowe buty już czekają nie wiadomo na  co :P na smart gym na bieżni będę biegał. Masy i tak nie robię póki co

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To słuchawki i jazda samemu, sam nadajesz tempo a jak będziesz jeździł to zawsze można spotkać osoby które też jeżdżą i szukają może Ciebie :)

W Katowicach 10zł wejście i 8zł wypożyczenie w Gliwicach 9-12 zł w zależności od godziny z tego co widzę na stronie. Ceny trochę z kosmosu ale kupiłem sobie łyżwy i 2 razy w tygodniu chodzę na godzinę :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem takich pół na pół czyli freeride i slalom. Jak ćwiczę slalom to zakładam kółka które robią mi banana, a jak idę jeździć normalnie to 4 takie same i jest bezpieczniej. Choć i tak zawsze mam ze sobą plecach z kółkami kluczami żeby wymieniać, bo zwykle jak idę na slalom to potem jadę się przejechać

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Banan Wszystko zależy od tego co chcesz na nich robić. Ceny są porównywalne np na moim przykładzie

Rolki:

Rolki do freestyle slalom/freeride - promocyjnie 620zł

Kółka 4x80mm, 4x76mm oraz 2x80mm kołka iskrzące i świecące do jazdy nocnej 350zł

Szybsze łożyska + dodatkowe śrubki oraz środki do czyszczenia łożysk - 300zł

Razem 1270zł

Łyżwy:

Łyżwy - 400zł

Ostrzenie - 15zł

Osłona na płoze - 36zł

Wejście 8/9razy w miesiącu do marca ~450zł

Razem: 901zł

Więc jak widać ceny podobne jak kupujesz rolki tylko tak by pojeździć to cena stosunkowa spada o te 350zł, tylko na rolkach zawsze możesz codziennie jeździć i nic za to nie płacisz :) Oczywiście to są wybory budżetowe bo nie stać mnie póki co na lepszy sprzęt jak rolki z szyną rockering czy łyżwy z wymienną płozą. Wszystko kosztuje odpowiednie pieniądze:) 

 

Co lepsze nie wiem wszystko ma plusy i minusy. Na rolkach mogę jechać wszędzie na łyżwach tylko po lodowisku chyba, że jesteś na Arktyce  Osobiście uwielbiam i rolki i łyżwy jak nie mogę iść na rolki bo pada to idę na łyżwy bo na nich mogę też ćwiczyć slalom. Mimo, że jest lekka różnica to wszystko co umiem na rolkach umiem na łyżwach. Wybrać nie potrafię co lepsze  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jeszcze, od połowy października zacząłem dopiero przygodę z łyżwami. U mnie jest tylko jedno jeziorko ale jak będzie mróz to obczaje Nie no na rolki z marketu nie warto wydawać hajsu bo to nadaje się tylko na śmietnik albo dla osób które chcą zobaczyć czy będzie ich to "jarało"  ale na pewno nie do poważniejszej jazdy. Dość że trzymanie nogi w kostce jest praktycznie znikome to ze słabego materiału są wykonane i jakości. Jak już myślisz by czegoś więcej spróbować w tym kierunku to polecam zainwestować minimum te 600zł tak jak ja. Ja mam Powerslide Imperial One Black 80 i na rozpoczęcie przygody z freeride i freestyle slalom polecam:) najlepiej przed zakupem wejdź na forum "narolkach" i czytaj tematy jest tam dużo przydatnych informacji. Ja czytałem i rozmawiałem przez jakiś tydzień zanim się zdecydowałem. Pamiętaj nie każde rolki do wszystkiego się nadają dlatego najlepiej korzystać z wiedzy osób które miały z tym styczność tak jak na tym forum "narolkach" się rozpisałem :P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...