Skocz do zawartości
Workout Athletes

emjay
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłam forum przez przypadek i mam nadzieje ze dowiem sie tu wielu ciekawych rzeczy  Zacznę od tego, że choruje na autoimmunologiczne zapalenie watroby ok 14 lat (mam 17) i bedac dzieckiem bralam duze dawki sterydow (zwalczajacych stan zapalny mojej watroby - encorton) przez co przybralam duuzo na wadze. Moja psychika takze byla dosc slaba. Zawsze mialam lekka nadwage, do otylosci nigdy nie doszlo, ale jednak zaczela mi przeszkadzac moja waga i to jak wygladam. Robilam co moglam, chodzilam na basen, tance itd jak to dziecko, az w wieku 14 lat poszlam na silke. Chodzilam na nia ok rok i schudlam dosc duzo. Ok 2 lata temu zaczelam trenowac Kettlebell Hardstyle, przez ten czas moja sylwetka znaczaco sie zmienila (tluszcz w miesnie hehe) .W koncu pokochalam sport. Atmosfera na treningach zachecala mnie do dalszego uczeszczania, poznalam meeega ludzi, ktorzy swoim pozytywnym nastawieniem do zycia zmienili duzo we mnie. Coraz chetniej zaczelam przebywac na swiezym powietrzu uprawiajac jakakolwiek aktywnosc fizyczna i cieszyc sie zyciem  Pod koniec 2017r, jako ze choroby autoimmunologiczne lubia sie laczyc - zdiagnozowano u mnie Hashimoto i niedoczynnosc tarczycy  Od ok. pol roku kettle zamienilam na sztange, idac bardziej w Weightlifting. Do tego takze znalazlam kolejna pasje - Pole Dance. Mam jeszcze sporo do roboty ale wyglad juz przestal sie tak liczyc, bo uważam ze umiejetnosci, sprawnosc fizyczna i lepsze nastawienie do zycia licza sie o wiele bardziej <3 

 

Jesli ktos ma podobna historie, choroby lub zainteresowania - piszcie! uwielbiam pisac z kims z kim sie rozumiem   

  • Jest moc! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Hej, przede wszystkim bardzo się cieszę że dołączyłas do naszej sportowej rodziny. Widzę że jesteś niesamowicie pozytywną i energiczna osoba. Ja nie miałem problemów z jakimiś chorobami, jedynie kontuzje które zatrzymywały systematyczność treningow

Dobrze ze się nie załamujesz i że poszłaś w kierunku sportu. Co do ćwiczeń nad sylwetka, to mówi się że trenujące kalistenike lub Street Workout, nie powinno się patrzeć na wygląd, który jest skutkiem ubocznym właśnie samych treningow. Myślę że z Pole Dance czy kettlami jest tak samo

Mam nadzieję że się u nas zagoacisz i zostaniesz na dłużej, trzymam za Ciebie kciuki i oczywiście służę pomocą

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :) 

Uważam że możesz motywować do treningów osoby które są chore i mają problemy z obraniem ścieżki życia, jak i osoby którym po prostu się nie chce trenować z jakiś przyczyn :) 

To powiedz jak teraz wygląda np Twój tydzień treningowy i ogólnie treningi jak wyglądają, ponieważ jestem ciekaw :) 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dynloth napisał:

Hej, przede wszystkim bardzo się cieszę że dołączyłas do naszej sportowej rodziny. Widzę że jesteś niesamowicie pozytywną i energiczna osoba. Ja nie miałem problemów z jakimiś chorobami, jedynie kontuzje które zatrzymywały systematyczność treningow

Dobrze ze się nie załamujesz i że poszłaś w kierunku sportu. Co do ćwiczeń nad sylwetka, to mówi się że trenujące kalistenike lub Street Workout, nie powinno się patrzeć na wygląd, który jest skutkiem ubocznym właśnie samych treningow. Myślę że z Pole Dance czy kettlami jest tak samo

Mam nadzieję że się u nas zagoacisz i zostaniesz na dłużej, trzymam za Ciebie kciuki i oczywiście służę pomocą

Mega mi milo i dziekujee! staram sie byc pozytywna, bo naprawde sie oplaca  Tez uwazam, ze wyglad jest skutkiem ubocznym  najwazniejsze jest dobre samopoczucie

Dziekuje i mysle ze do uslysznia hehe  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Quake napisał:

Witaj

Uważam że możesz motywować do treningów osoby które są chore i mają problemy z obraniem ścieżki życia, jak i osoby którym po prostu się nie chce trenować z jakiś przyczyn

To powiedz jak teraz wygląda np Twój tydzień treningowy i ogólnie treningi jak wyglądają, ponieważ jestem ciekaw

Staram sie to robic i szczerze powiem, ze kilka osob juz mi sie udalo przekonac do zdrowszego trybu zycia 

Moj tydzien wyglada tak:

pndz, sroda, piatek - weightlifting, 

wtorek, czwartek - Pole Dance

sobota - stretching (potrzebny do Pole)

Czyli tylko niedziela zostaje wolna hehe, taki plan mi mega odpowiada i widze jak moja kondycja sie poprawila, po wprowadzeniu takze cardio w pndz, srode i piatek  

Treningi silowe wygladaja tak, ze na poczatek rozgrzeweczka w roznych postaciach, pozniej jakies ciezszy workout z ciezarami, a na koniec cardio np power bike, brzuszki i liny   

 

  • Jest moc! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dynloth napisał:

No to sporo tych treningow i super

Jakie najbliższe cele do osiągnięcia? Myślałaś o zawodach czy bardziej trenujesz dla siebie?

Wiesz co, za bardzo to kocham zeby nastawiac sie na zawody,bo one jednak obciazaja organizm i jeszcze do tego jakies kontuzje.. raczej nie dla mnie   chociaz zobaczymy jeszcze co moj trener bedzie kombinowal

Narazie nastawiam sie na to zeby robic wszystko jak najlepiej pod wzgledem technicznym i ciagle przezwyciezac siebie  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dynloth napisał:

Super podejście i popieram Cię.  A Pole Dance długo trenujesz?  Nauka kolejnych nowych elementów bardzo motywuje, to jest fajne w Pole Dance

oo miło!  niee dopiero jakis 4 miesiac, tak jak mowisz,  uczenie sie nowych figur, ktore na poczatku nie wychodza jest mega motywujace! a wrecz uzalezniajace, bo ciagle sie o tym mysli  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dynloth napisał:

Właśnie obczaiłem Twojego insta i całkiem dobrze Ci idzie Szczególnie rwanie sztangi

oo mega dziekuje  rwanie bardzo polubilam, jest wymagajace, a zarazem efektowne. A gdy sie zalapie juz technike, to sama przyjemnosc  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dynloth napisał:

Właśnie się tak zastanawiam i ja chyba nigdy nie wykonywałem tego ćwiczenia Łokcie nie bolą?

Niee lokcie blokujesz i one tylko sluza do przytrzymania zeby sztanga nie wyleciala ani w przod ani w tyl   juz ewentualnie bardziej bola nadgarstki i ja mam po tym tez czesto spiety kaptur  mialam tez tyle szczescia ze pierwsze snatche kettlami uczyl mnie moj trener i umiem je teraz robic dobrze technicznie, wiec pomaga mi to  przy sztandze bo podobny ruch trzeba wykonac  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byl maly ciezar, sztanga 20kg i 2 x 5kg dodane, a 5 nie zrzuca sie bo sie wyginaja   powinnam bardziej jeszcze odejsc do tylu, zeby wlasnie nie obijac, ale nad tym ciagle pracuje hahha juz sie w sumie przyzwyczailam ze mam siniaki wszedzie na udach..  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Admin PD
      Nazwa figury: Side Seat
      Osoba ze zdjęcia: Agata Ossowska (Instagram, Facebook)
      Poziom Trudności:  4/5
      Miejsce wykonania figury:  -
      Zdjęcie autorstwa:

      Pokaż więcej  
    • Przez Admin PD
      Nazwa figury: Elbow Shoulder Mount Split
      Osoba ze zdjęcia: Agata Ossowska (Instagram, Facebook)
      Poziom Trudności:  5/5
      Miejsce wykonania figury:  -
       
      Zdjęcie autorstwa:

      Pokaż więcej  
    • Przez Admin PD
      Nazwa figury: Wariacja Broken Doll
      Osoba ze zdjęcia: Agata Ossowska (Instagram, Facebook)
      Poziom Trudności:  3/5
      Miejsce wykonania figury:  -
       
      Zdjęcie autorstwa:

    • Przez Admin PD
      Nazwa figury: Gargoyle
      Osoba ze zdjęcia: Agata Ossowska (Instagram, Facebook)
      Poziom Trudności:  3/5
      Miejsce wykonania figury:  -
      Zdjęcie autorstwa:

      Filmik przedstawiający figurę, znajduję się pod reklamą.
    • Przez Admin PD
      Nazwa figury: Budda
      Osoba ze zdjęcia: Wiktoria Wosińska
      Poziom Trudności:  2/5
      Miejsce wykonania figury: Riri Pole Dance Studio 
       
      Wiktoria dodatkowo prowadzi kanał na YouTube, gdzie nagrywa poradniki. Zapraszamy: YouTube
×
×
  • Dodaj nową pozycję...