Skocz do zawartości
Workout Athletes

Brzuch


T-man
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kilka pytań odnośnie treningu brzucha. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.

1.Jak zwiększyć objętość mięśni brzucha? Bo im więcej ćwiczę tym stają się one twardsze ale nie większe, przez co nadal jestem chudzielcem. Gdyby ktoś mógłby mi to pokrótce wyjaśnić i zaproponować rozwiązanie, byłbym wniebowzięty.

2.Pod (coraz już mniejszą warstwą :D) tłuszczykiem czuję dobrze swoje mięśnie, coś jednak mnie bardzo niepokoi - nie są one równe! Prawa strona jest ok 0,5 cm niżej niż lewa? Czy to może być genetyka, czy raczej zła technika ćwiczeń?

3.Jakie polecacie ćwiczenia, którymi można szybko wzmocnić (niekoniecznie wyrzeźbić - tu chodzi o siłę) brzuszek? Bo same wznosy nóg w leżeniu i brzuszki nie dają jak na razie jakichś horrendalnych rezultatów.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. Powodzenia w treningach! :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administrator

Witaj,

1. Mięśnie brzucha potrzebują dostać ostrego kopa. Dlatego spróbuj ćwiczyć codziennie po ok 30 minut z zachowaniem 30s przerwy między seriami i 45s między ćwiczeniami. Oczywiście podstawy diety też muszą być spełnione. Można zwiększyć ilość białka w diecie na rzecz węgli, no chyba, że aż takiej diety nie stosujesz. Staraj się mocniej spinać mięśnie brzuch w fazie końcowej ćwiczeń, tak, żebyś czuł gorąc w mięśniach.

2. Ćwiczyłeś może na siłowni? W SW większość ćwiczeń angażuje symetrycznie mięśnie, więc nie równy wzrost tkanki tłuszczowej jest wykluczony. A o jakich mięśniach mówimy, że są one niżej? Klatka piersiowa? Bo ja np. genetycznie mam obniżony prawy bark, z tego co zaobserwowałem to sporo osób ma to samo. ;d

3. Podnoszenie prostych nóg na drabinkach lub drążku, ewentualnie na poręczach. Brzuszki do pozycji V z mocnym spięciem brzucha w fazie końcowej. No i plank na deser. ;p

Dzięki i wzajemnie! ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o mięśniu prostym, tzw sześciopaku :D Na siłowni ćwiczyłem maks 20 razy na lekcjach wf w zeszłym roku, skupiałem się jednak głównie na rękach więc raczej nie ma to wiele wspólnego (ćwiczyłem głównie na atlasie, ławce i modlitewniku - unikałem ćwiczeń z wolnymi ciężarami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umiejscowienie mięśni brzucha jest genetycznie uwarunkowane ... tak samo jak niektórzy mogą mieć 4,6,8 pak... zależy od genetyki :D ... brzuszków nie rób to one są nie zdrowe na plecy... możesz sobie dać kopa 8 min abs workout ja to robilem i mi dużo pomogło jeśli chodzi o technike robienia mięśni brzucha Dragon flag możesz próbować robić oczywiście brzuszki do V jak napisal Dominik ^^... hm ogólnie urozmaicaj trening brzucha nawet nie trzeba pół godziny robić codziennie nawet starczy 10-15 jeśli skróci się przerwy między seriami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, bardzo dobrze Ci wytłumaczyli.

Co do tego treningu. Prawie każdy trening jest dobry, ten źle nie wygląda, ale jeżeli nie trenujesz pleców (prostowników grzbietu), tym bardziej bardzo uważaj na technikę brzuszków. To nie brzuszki są złe na kręgosłup, tylko technika, którą gwałcą ludzie i nie trenując prostowników grzbietu pogarszają sytuację.

W skrócie, jest spoko, ale jeżeli to Twój cały trening mięśni stabilizujących to dołóż coś na prostowniki grzbietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu katować brzucha codziennie jak każdy inny mięsień potrzebuje regeneracji. Ćwicz go co drugi dzień.

Jeżeli chcesz wzmocnić siłe brzucha to rób takie ćwiczenia jak wznosu na drązku, l-sit (jak nie możesz to tzw. Krzeselko),plank,hold body itp między cwiczeniem rób 1 min przerwy. Te ćw co podales tylko beda palic twój brzuch, wiadomo zawsze cos dadza. Jak chcesz je powiększyć to zmniejsz serie do 2 i katuj je na maxa. Sry za bledy pisalem na komórce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...