Skocz do zawartości
Workout Athletes

[ROZWIĄZANY] Mono/jabłczan/kreatyna?


thomson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Otóż nie jestem jakiś znawca w temacie kreatyny bo nigdy nie brałem, ale na nowy rok zamierzam sobie kupić i potrzebuje porady.

Priorytetem jest dla mnie zwiększyć siłę i trochę masę bo mam 184cm i 68kg a z +10 by się przydało Ćwiczę trochę ponad rok.

Teraz jaka kreatyna mono / jabłczan czym to się wszystko różni?

Zamierzam sobie kupić CM3 bo ma dobre opinie ale kolega mi też doradza żebym lepiej wziął najpierw mono a potem cm3.

Wytłumaczy mi ktoś to na chłopski rozum i co najlepiej zrobić :D?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administrator

Witaj,

monohydrat daje mniej siły od jabłczanu na rzecz masy mięśniowej, która niestety jest pompowana również wodą. Za czym idą jako takie spadki mięśni po cyklu. Jabłczan natomiast daje sporo siły przy nawet dobrym wzroście tkanki mięśniowej.

Co do CM3 jest dobra osobiście polecam, sam stosowałem i cena jest adekwatna do jakości produkt.

Ja bym polecił Ci zastosować kreatynę CM3 z carbo. Będzie dobrym rozwiązaniem, tym bardziej, że między cyklami stosowaniem kreatyny musi by półtora miesiąca przerwy.

Co do CM3 to polecam z tego sklepu: Expert-Suple.pl

Jeżeli podkreślisz, że jesteś Naszym Użytkownikiem to czeka Cię rabacik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi koledzy polecali universal creatine . Nigdy nie próbowałem ale ,mogę Ci ją polecić bo dużo osób ją poleca :P .

Dawkowanie

DT ( przed 5 g i po treningu 5 g )

DNT ( z rana 5g )

Noi tak cykl 8 tygodni ( tutaj nie jestem pewny )

Jest jeszcze opcja którą poleca Michał Karmowski

,,Kreatyne możecie brać bez robienia przerw ale Przyjmuj cie tylko w dni treningowe ''

WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem zastoję nie ćwiczyłem jakiś czas to nic nie brałem ..

Nie potrzebowałem tego..

Odpowiedni trening i zrobisz cuda.

Wystarczy dobrze zjeść przed i po treningu.

Dieta+ćwiczenia według mnie wystarczą w 100%

No ale jak kto woli ;D

Nikomu niczego nie jestem wstanie zabronić,wszystko zależy od Ciebie :D

No ale jak już to CM3,mniejsze podlanie wodą:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to napiszę to co ja wiem z tego co czytałem i wgl :D

No więc spora rzesza osób robi tak,że bierze aby 5g bez podziału na cykle,non stop 5g,bez przerw.

No i branie w okolicach treningu.

Można zrobić ładowanie kreatyną,czyli przez kilka dni brać 15-20 aby szybciej nasze komórki się nasyciły tą kreatyną albo tak jak napisałem wyżej cały czas 5.

Ja bym nie ładowania,szkoda kreatyny.

Także,wybór już należy do Ciebie

Jaką tą kreatynę kupiłeś ?: D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to w nietreningowe dni branie kreatyny też jest mało sensowne jako tako bo nie zużywasz jej na treningu więc tylko tak jakby dolewasz wody do pełnego kubła :D (jestem filozofem) Także są jeszcze takie opcje żeby np. nie brać w dni nietreningowe a w treningowe brać więcej niż te 5 gram lub jeszcze taki patent, że 3 gramy powiedzmy w nietreningowy a 8 w treningowy. Dużo jest sposobów, ale osobiście brałem 5 gram dzień w dzień nie zależnie czy trenowałem czy nie i efekty były. Także reasumując 5 gram codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branie 10g dziennie wystarczy na 50dni.

Jeszcze myślałem na braniu 8g dziennie wtedy wystarcza na 63dni.

A branie 5g dziennie wystarcza na 100dni.

Tylko że już wtedy są chyba wolniejsze efekty czy jakoś tak..

Ciężki orzech do zgryzienia a zaraz muszę wsiąść pierwszą porcje bo o 17 trening...

Lub brac tak, zeby w DT bylo 10g, a w DNT 5g :D wtedy bedzie chyba 75dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy dostarczamy do organizmu nadmiar kreatyny jest on wypłukiwany z moczem w postaci kreatyniny, więc to nie jest niezdrowe. Są dwa główne sposoby dawkowania kreatyny, pierwszy poprzez ładowanie dużej ilości kreatyny przez krótki okres czasu a następnie "żywienie" się mniejszymi dawkami kreatyny. Takie przyjmowanie powoduje gwałtowny wzrost kreatyny w naszych mięśniach -oczywiscie nadmiar kreatyny wydalimy z moczem. Najlepiej robić 6 tygodniowe cykle z przerwami np dwutygodniowymi. Drugim sposobem jest branie kreatyny w mniejszych dawkach ale przez większy czas.Wtedy "sycimy" mięśnie co chwilę nową dawką kreatyny co pozwala im rosnąć. Jest wiele zwolenników drugiej metody ale tez jest wiele zwolenników pierwszej metody. Nie ma złotego środka. Musisz wypróbować co działa na Ciebie najlepiej.

Ogółem mówiąc 10g kreatyny w dt a 5g kreatyny w dnt jeżeli mówimy o tej drugiej fazie

a gdy mówimy o ładowaniu/nasyceniu to przez pierwsze 5-7 dni po 25g kreatyny a następnie do konca cyklu po 4-5g kreatyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...