Skocz do zawartości
Workout Athletes

Kaptury i przedramiona


T-man
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez MerDano,

Rekomendowane odpowiedzi

Trenuję od niedawna,więc mam niewielkie doświadczenie. Dlatego też chciałbym dowiedzieć się, jakie ćwiczenia na te partie mięśni są najskuteczniejsze i można je wykonywać bez użycia sprzętu. O ile przedramiona są chude ale da się je napiąć, to moje mięśnie kapturowe praktycznie nie istnieją. Mam tak kościste barki i tzw. kaptury, że aż budzą we mnie obrzydzenie :D Gdyby ktoś mógł zaproponować jakieś ćwiczenia, dzięki którym w końcu będzie to jakoś wyglądać a na przedramionach nareszcie pojawią się mięśnie, byłbym wniebowzięty. Z góry dziękuję i życzę wszystkim powodzenia w treningach! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przedramiona to na pewno podciąganie na ręcznikach i zwisy z wyprostowaną ręką jak i zwis z brodą nad drążkiem. Przedramiona pracują również przy pompkach pseudo planche . Wiem że prosiłeś aby podawać cwiczenia bez sprzętu ale można również wykonywać uciskanie np piłeczki tenisowej lub specjalnych przyrządów do tego stworzonych. Jest masa tego sprzętu z wieloma zakresami siły ścisku (zawsze mozna wybrać coś dla siebie). Ale najbardziej ekonomiczna jest piłeczka tenisowa.

Kaptury powinny Ci się wyrobić z czasem po wykonywaniu podciągania. Ja nie spotkałem się z jako takimi ćwiczeniami kalistenicznymi na tę partię. Ale jeżeli tak bardzo Ci zależy na szybkiej rozbudowie tej partii to mogę Ci zaproponować szrugsy, w internecie znajdziesz wiele poradników jak je wykonywać (zresztą są one bardzo łatwe w opanowaniu) a jakieś obciążniki napewno znajdziesz w domu, nie musi być to sztanga czy hantle. Mogą być to nawet dwa wiadra wypełnione wodą lub piaskiem. Trzeba sobie radzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Moja propozycja co do ćwiczeń.

Przedramiona -

1. wszelkie wiszenie na drążku, polecam wisieć na różnych odległościach chwytu, a najlepiej na szerokim chwycie. Wtedy na drążku trzymają Cię wszystkie mięśnie zginaczy nadgarstka.

Przedramiona najlepiej ćwiczyć podczas podciągania, wznosów kolan. Nie warto robić oddzielnego ćwiczenia na przedramiona, chyba że jesteś kulturystą ;].

2. Stanie na rękach, starając się utrzymać balans musisz na pradę nieźle spiąć mięśnie przedramion nie tylko zginaczy, ale również prostowników.

Jest to moim zdaniem zajebiste ćwiczenie, ponieważ dodatkowym plusem jest to, że ćwiczysz kaptury.

Jeżeli dobrze technicznie chcesz robić HS to musisz spiąć kaptury (barki do ucha). Polecam w 100%

Kaptury:

1. Witki - ćwiczenie przeze mnie wymyślone. Jeżeli wiesz co to taboret, to ustawiasz się jak byś chciał podciągnąć tyłek, ale jedynie spinasz kaptury. Żeby nie tracić czasu na izolowanie mięśni, możesz też po prostu robić podciągnięcia, ale nie pełne, tak żeby cie nie przechylało do pełnego taboretu .

Kolejnym plusem taboretu jest to, że musisz chwytać drążek, by go zrobić, więc jednocześnie trenujesz przedramiona.

W skrócie:

-wiszenie na drążku - przedramiona (zginacze)

-witki - przedramiona (zginacze) i kaptury

-stanie na rękach - przedramiona (cały zestaw) i kaptury

Moim zdaniem najlepszy zestaw, więcej nie trzeba, dobrze użytkując wyrobisz sobie prawdziwie żelazny chwyt, a wszystko to za sprawą jednego drążka, czy nawet drzewa :P.

Trenując przedramiona w zwisie możesz robić sety np. bez schodzenia z drążka, to jest coś z czego ja korzystam i jak na razie w grupię raczej góruję jeżeli chodzi o wiszenie ;].

Jeżeli masz pytania, albo jeszcze jakieś szczegóły, pytaj ;].

Jak pomogłem, zostaw pochwałę ;>.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy chodzi Ci o tuck HandStand, czy o tuck planche, bo tuck stand można rozumieć jako stanie w kuckach :P.

ale oba te ćwiczenia dobrze będą działać na przedramiona.

Tylko pamiętaj, żeby w tucku planche przy wychylaniu najpierw napiąć zginacze. Można sobie uszkodzić nadgarstek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

MerDano dał świetną wypowiedź, więc myślę, że skorzystasz. (Kurde, ale Nam się ekipa zrobiła:). )

Co do przedramion to zgadzam się same się robią przy większości cwiczeń, więc tu nie ma problemu. Do kaptur możesz dołączyc HandStand + jeżeli potrafisz to powolne opuszczanie ciała w HS tak jakby do PuschUps HS.

P.S. Co do pochwał to nadrobimy wszystkie posty jak tylko będzie już system działał prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...