Skocz do zawartości
Workout Athletes

Chemia w jedzeniu


ZIPOLA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu miałam jabłka. I kiedy byłam chora, to jakoś tak olałam to jedno, potem o nim zapomniałam i leżało owinięte w worek bez lodówki. Po 3 tygodniach powinno się chociaż pomarszczyć albo zacząć gnić tym bardziej że były małe obicia, jedno z obić widać troszkę na zdjęciu a dodatkowo było w worku.. I powiedzcie mi jakim cudem to jabłko dalej wygląda jak z wczorajszego zbioru?   Dlaczego nic nie gniło mimo obić? Czym oni Nas karmią...Teraz zostawiam to jabłko, żeby zobaczyć co się dalej stanie i czy zdąży się zepsuć w tym roku...

Biedra w sprawie owoców i warzyw kolejny raz mnie zawiodla.

Mieliście jakieś przypadki, gdzie ewidentnie było widać, że przesadzili z chemią w jedzeniu? Podzielcie się swoimi historiami

 

IMG_20190302_110557.jpg

  • Że co? 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ZIPOLA napisał:

Jakiś czas temu miałam jabłka. I kiedy byłam chora, to jakoś tak olałam to jedno, potem o nim zapomniałam i leżało owinięte w worek bez lodówki. Po 3 tygodniach powinno się chociaż pomarszczyć albo zacząć gnić tym bardziej że były małe obicia, jedno z obić widać troszkę na zdjęciu a dodatkowo było w worku.. I powiedzcie mi jakim cudem to jabłko dalej wygląda jak z wczorajszego zbioru?   Dlaczego nic nie gniło mimo obić? Czym oni Nas karmią...Teraz zostawiam to jabłko, żeby zobaczyć co się dalej stanie i czy zdąży się zepsuć w tym roku...

Biedra w sprawie owoców i warzyw kolejny raz mnie zawiodla.

Mieliście jakieś przypadki, gdzie ewidentnie było widać, że przesadzili z chemią w jedzeniu? Podzielcie się swoimi historiami

 

IMG_20190302_110557.jpg

trafił Ci się jakiś bardzo zdrowy okaz

 

a tak na serio, to ja akurat zwracam uwagę kupując jabłka na to, żeby właśnie nie wyglądały jak to. jak wszystkie są idealne to wiadomo, że z chemią. kupuje takie, gdzie widać ślady po jakiś robaczkach albo inne drobne uszkodzenia

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze te ślady po robakach itp wskazują, że takie jabłka są lepsze Ja w tamtym roku specjalnie takich szukałam, żeby zrobić ocet jabłkowy i podczas fermentacji zaczely dziwnie reagować a potem zaczęły pleśnieć. A kiedyś jak robiłam taki ocet dokładnie tak samo to się zrobił dobrze

 

P.S. Jak kupowałam to jabłko ze zdjęcia to się nie błyszczało. Nabrało blasku podczas duszenia się w worze

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
43 minuty temu, pnowicki napisał:

a tak na serio, to ja akurat zwracam uwagę kupując jabłka na to, żeby właśnie nie wyglądały jak to. jak wszystkie są idealne to wiadomo, że z chemią. kupuje takie, gdzie widać ślady po jakiś robaczkach albo inne drobne uszkodzenia

Mi zawsze babcia tak mówiła, gdyż za ogrodzeniem miałem sad do masowej produkcji jabłek na soki i były pryskane dwa razy w tygodniu i były zawsze takie ładne i czerwone w porównaniu do naszych i jako dzieciak nie wiedziałem że to taka chemia. Ale smak swoich jabłek o niebo lepszy

 

Ja znowu słyszałem od kolegi o paprykach   Pracuje w ochronie i kolega z firmy jechał pilnować posesję właścicieli dużej uprawy w Przytyku - Polskie centrum papryki

Pilnował od 18 do 10 rano dnia następnego. O 19 przyjechała ekipa od chemii właśnie żeby opryskać całe uprawy. Kolega się dziwił bo one były jeszcze niedojrzałe a za dwa dni ogólnopolskie targi papryki się tam odbywały a papryka jeszcze niegotowa  I nie uwierzycie ale o 8 rano dnia następnego jak była kontrola po opryskach to wszystkie papryki były już dojrzałe  To jest dopiero magia chemii   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...