Street Workout, z angielskiego Uliczny Trening – super! Ale co to właściwie jest? Z czym to się je i na czym polega?

Street Workout to nic innego jak trening z własną masą ciała, czyli do treningu potrzebujemy tylko i wyłącznie własnego ciała.

Ale to z kolei nie oznacza, że nie możemy wykorzystać akcesoriów treningowych, czy naszego otoczenia – zresztą taka była idea tego sportu.

Śmiało można rzec, że Street Workout to połączenie takich sportów jak kalistenika, gimnastyka, akrobatyka czy parkour.

W związku z tym może rodzić się pytanie – po co sport, który stworzony jest z kilku innych?

Ano tak jak wspomniałem już wcześniej powstał po to, aby każdy mógł go trenować za darmo i wszędzie, a ze względu na sporty z których został stworzony możemy nauczyć się robić niesamowite elementy, które wyglądają jakbyśmy łamali prawa grawitacji.

Zatem Street Workout składa się z olbrzymiej bazy technik o różnym poziomie zaawansowania, które możemy wykonywać na podłożu, jak i na drążku poziomym i pionowym.

Obecnie powstają Street Workout Parki w Polsce, które są przystosowane do treningów omawianego sportu, który rozwinął się w Polsce na tyle, że są już organizowane warsztaty, szkolenia i zawody, a osoby go trenujące rywalizują między sobą o tytuł Mistrza Polski.

To tylko ogólny zarys tematyki Street Workoutu, na wiele więcej tematów związanych z tym sportem możesz poczytać pod tym linkiem: Kompendium Wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here