Trening – FAQ

Treningi - Najczęściej zadawane pytania

Sprawdź czy w naszej bazie znajdziesz odpowiedź na Twoje pytanie.

1. Jak będzie wyglądał mój plan treningowy?

Będzie on rozpisany bazując na całym tygodniu. Każdy dzień będzie zawierał opis trenowanych grup mięśniowych, listę ćwiczeń wraz z ilością serii i powtórzeń, tempem wykonywania ćwiczeń jak i podglądem każdego ćwiczenia w postaci filmiku. Dodatkowo będzie zawierał informację o przerwach między ćwiczeniami i seriami. Oczywiście materiały dotyczące rozgrzewki przed treningiem i rozciąganiu po treningu również należą do części planu treningowego.

2. Czy jednym planem treningowym mogę ćwiczyć dłużej niż 30 dni?

Oczywiście jak najbardziej można, natomiast my zalecamy aktualizację planu treningowego po 30 dniach ćwiczeń, ponieważ nasz organizm adoptuje się do wykonywanych ćwiczeń i ilości powtórzeń. Żeby progres był w dalszym ciągu należy zwiększyć ilość powtórzeń lub stopień trudności ćwiczeń – wprowadzając nowy bodziec. W zależności od wybranego pakietu, nasz zespół będzie pilnował, aby plan był cały czas dopasowany.

3. W trakcie wykonywania ćwiczeń czuję ból/dyskomfort, co zrobić?

Gdy wystąpi ból, lub dyskomfort w trakcie wykonywania ćwiczeń należy zgłosić to do trenera prowadzącego Twoje treningi. Powodem może być zła technika wykonywanego ćwiczenia.

4. Nie podoba mi się ćwiczenie w planie treningowym, co zrobić?

W takim przypadku, należy zgłosić ten fakt do trenera prowadzącego, aby wymienił ćwiczenie. Treningi powinny być przyjemnością.

5. Czuję brak progresu, a wręcz regres, co zrobić?

W takim przypadku należy zgłosić to do trenera prowadzącego, ponieważ powodów może być wiele. Po wstępnej rozmowie z trenerem znajdziemy rozwiązanie problemu.

6. Na diecie moja waga spada, ale chce żeby spadała szybciej. Co zrobić?

Niestety nie jesteśmy zwolennikami szybkich „redukcji”, ponieważ zwykle to przynosi opłakane skutki zdrowotne, a później to odwraca się przeciwko nam poprzez efekt jojo. Oczywiście na życzenie klienta możemy wprowadzić takie zmiany, wówczas przekażemy Ci informację o skutkach zdrowotnych i poprosimy o potwierdzenie takowej zmiany z informacją, że jesteś świadom skutków.

7. Czy samą dietą mogę się odchudzić?

Tak, oczywiście jest taka możliwość i możemy Ci pomóc zrobić to mądrze. Jednak zachęcamy do podjęcia aktywności fizycznej, która będzie idealnie współgrała z dietą, a dodatkowo zmieni się Twoje ciało… na lepsze 😀

8. Co jeśli nie mam pieniędzy na dietę?

Prosimy Cię abyś przed w wywiadzie zaznaczył jakim budżetem dysponujesz. Z naszej strony możemy dodać, że czasami zdrowa przemyślana dieta tygodniowo lub nawet miesięcznie może wynosić mniej niż dotychczasowe jedzenie.

9. Czy samą dietą poprawię swoje życie?

I tak i nie. Jedzenie to tak naprawdę dostarczenie do organizmu niezbędnych mikro i makroskładników oraz rozsądne nimi „gospodarowanie” i jest to bardzo ważne. Oczywiście sukces składa się na wiele czynników m.in. regeneracja (sen), nawyki żywieniowe czy styl życia. W trakcie naszej współpracy postaramy Ci się pomóc, abyś osiągnął nie tylko odpowiednia wagę, ale również dobry styl życia i odpowiednie nawyki żywieniowe (Sukces = Dieta + Regeneracja + Trening + Styl życia)

10. Czy będę stosował specjalne diety?

Podczas naszej współpracy wszelkie jadłospisy są przygotowywane indywidualnie. Nie stosujemy „specjalnych” diet, ale jeśli zajdzie potrzeba dostosowujemy jadłospis po konkretną jednostkę chorobową lub dane schorzenie. DZIAŁAMY INDYWIDUALNIE A NIE „POPULARNIE”.

11. Nie znam się na gotowaniu i nie wiem od czego zacząć przygotowanie do diety.

Do każdego jadłospisu otrzymujesz proste przepisy kulinarne, orientacyjny czas przygotowania i poziom trudności danego posiłku. Dodatkowo indywidualnie otrzymasz listę zakupów, więc sam zobaczysz, że to nie jest trudne 😉

12. Dlaczego pomimo stosowania diety moja waga stoi w miejscu?

Niestety waga nie jest jednoznacznym wyznacznikiem, dlatego prosimy Cię, abyś kontrolował swoje samopoczucie i co jakiś okres (np. 7dni) robił pomiary ciała centymetrem krawieckim poszczególnych obwodów, to da nam odzwierciedlenie realnego postępu. Dodatkowo obserwuj swoje postępy w lustrze Pamiętaj, że zdrowie jest priorytetem !

13. Dlaczego zdrowe odżywianie jest takie drogie?

Gdy porównamy „zdrowe” jedzenie z „normalnym” to suma pod koniec miesiąca nie koniecznie musi wzrosnąć. Oczywiście możemy dać na przykład olej lniany albo oliwę z oliwek, gdzie cena może się sporo wahać ( ok.30pln), ale jeśli rozłożymy to faktycznie na cały miesiąc to cena za porcję tego oleju czy oliwy będzie poniżej 1 złotego. Dlatego warto robić zakupy rozmyślnie i kontrolować wydatki na tydzień czy nawet miesiąc, a suma wydatków dużo się nie będzie różniła 😀

14. A co jeśli będę stosował dietę dłużej niż 1 lub 2 miesiące?

Odpowiedź jaka się nasuwa TO ZALEŻY. A dlaczego? Ponieważ zależne jest to kilku czynników, np. jeśli próbujesz redukować nadmierną tkankę tłuszczową to trzeba do tematu podejść 1. Zdrowotnie, 2 . redukująco kalorykę. Ale należy pamiętać, że w przypadku „redukcji” po okresie np. 1 miesiąca możemy osiągnąć tzw. „zero” metaboliczne, czyli punkt, gdzie obecna podaż kalorii wystarcza na utrzymanie obecnej wagi i przemian metabolicznych organizmu, dlatego więc co ok. 1-1,5 miesiąca należy skontrolować jadłospis i ponownie „obciąć” kalorie.

W przypadku innych diet warto po prostu zmienić jadłospis ze względu na to, że organizm przyzwyczaja się (adaptuje się) do warunków i obecny sposób żywienia może nie dawać takich samych lub zamierzanych efektów.

15. Jak długo muszę czekać na dietę po dokonaniu zakupu?

Kilka minut po dokonaniu zakupu, na e-mail zostanie wysłany link do Wywiadu Żywieniowego. Po podaniu wymaganych odpowiedzi my w jak najkrótszym czasie przeanalizujemy wywiad i w ciągu 48 godzin od wysłania przez Ciebie pliku wyślemy Ci gotowy jadłospis z planem suplementacyjnym.

16. Na jaki okres czasu zostanie ułożona moja dieta?

Długość rozpisania dla Ciebie diety to okres 30 dni, ale z uwagi na nietrzymanie się założeń i planu przez klientów(niestety prawie nikt nie wytrzymuje codziennej rotacji posiłków) zalecamy rozłożenie jadłospisów na kilka części:

(2×14 dni – 2 jadłospisy na 14 dni,

4×7 – 4 jadłospisy na 7 dni w tygodniu,

4×1 – 4 jadłospisy, każdy na jeden tydzień,

lub 2 jadłospisy na 14dni i po czym sam ustalisz czy chcesz nadal takim planem iść czy chcesz go zmienić)

17. Czy w trakcie prowadzenia diety mogę sam wymienić jakiś posiłek?

Tak. Naturalnie masz takie prawo, nie zalecamy tego bez konsultacji, ale to dieta jest dla Ciebie. Pamiętaj, że jak będziesz wymieniać jeden posiłek, to zwróć uwagę, aby miał podobne makroskładniki ! To jest ważne i koniecznie zanotuj taką informację, żeby nas poinformować przy konsultacji.

18. Czy ktoś będzie kontrolował moją dietę? I jak to będzie wyglądało?

Jeżeli chodzi o kwestię kontroli, to co wymierzony okres czasu(np. co tydzień) poprosimy, żebyś wysłał nam raport z całego okresu jaki przebyłeś (np. po tygodniu).

W takim raporcie prosimy, abyś poinformował nas:

  • czy jadłospis, który Ci przygotowaliśmy jest odpowiedni,
  • czy porcję są dobrze dobrane,
  • czy godziny posiłków pasują do Twojego obecnego życia,
  • jak się czujesz po posiłkach,
  • czy zalecenia jakie Ci przygotowaliśmy odpowiadają Twoim oczekiwaniom,
  • wszelkie uwagi jakie masz dla nas i dla naszego jadłospisu lub współpracy z naszej strony.

Następnie po podesłaniu takiego raportu, ponownie dokonamy analizy i ewentualnej korekty, po czym odeślemy Ci gotowy jadłospis na kolejny okres czasu.

19. W jaki sposób będą przeprowadzane konsultacje kontrolne?

Konsultacje kontrolne odbywają się wyłącznie drogą mailową. Jest to bardzo dogodna metoda kontaktu z Tobą, ponieważ w takiej wiadomości e-mail możemy dokładnie przekazać Ci wszelkie zalecenia i jednocześnie pliki, więc w jednym miejscu będziesz mieć wszystko. Dodatkowo w wygodny sposób możesz wysłać do nas dodatkową wiadomość lub zapytanie, a czas na odpowiedź może wynieść do 48godzin.

20. W jaki sposób mam przekazywać informację o tym, jak się czuję po posiłkach itd.?

W tym wypadku prosimy, abyś prowadził dzienniczek żywieniowy, gdzie będziesz mógł zanotować wszelkie informację o posiłkach i wszelkich odczuciach z nimi związanymi. Taki dzienniczek jest możliwy do pobrania u nas na stronie lub możesz sam taki prowadzić.

NADAL NIE MASZ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE? - ZADAJ JE!

Użyj poniższego formularza, aby wysłać nam Twoje zapytanie. Odpowiedź uzyskasz w ciągu kilku godzin.