Jump to content
Workout Athletes

Patenty na trening przyspieszający metabolizm


Trip

46 views

 Share

Poniżej przedstawiam wam kilka patentów jakie wykorzystuje podczas treningów z klientami. Jeżeli chcesz spalić więcej kalorii i zbudować większe mięśnie przeczytaj ten artykuł. Niektóre z tych porad są znane inne rzadziej spotykane, ale jedno jest pewne, jeśli nigdy z nich nie korzystałeś – zadziałają.

Wioślarz w nowej odsłonie

Lubisz czasem zrobić cardio na “wioślarzu”? To świetna alternatywa i naprawdę mocno techniczne ćwiczenie, ale jest warte naszego wysiłku. Modyfikując nieznacznie swój trening możesz na nim równocześnie spalać kalorie, jak i pomóc w budowaniu mięśni. Po prostu pracuj, odpychając się od platformy maszyny jedynie jedną nogą przez 60 sekund, a potem użyj tylko drugiej nogi. Wykonaj tak kilka serii najlepiej pomiędzy 3 do 5 serii na każdą nogę. Pierwszy taki trening może zapewnić ci tylko większe zmęczenie mięśni, ale już po 2-3 tygodniach regularnego stosowania zauważysz różnicę w ich objętości.

Podnieś  wznos bieżni – zrzuć wagę

Jeśli nie masz innego wyjścia i musisz korzystać z bieżni w klubie rób to, ale z głową. Powiedzmy szczerze bieganie w terenie daje większe korzyści niż bieg na bieżni, ale nie każdy ma do tego warunki. Utknąłeś na bieżni, podkręć poziom jej wzniosu do minimum 3%, Zwiększone nachylenie sprawi, że nie tylko szybciej poprawisz mięśnie nóg, ale spalisz też więcej tłuszczu. Najlepiej sprawdzi się program górski na bieżni, który imituje wzniesienia  i co jakiś czas sam zmienia nachylenie, pamiętaj w plenerze nie możesz ich dostosować.

Zwiększ opór i mięśnie

Budowanie mięśni na rowerku stacjonarnym wydaje się nietrafionym pomysłem? Niekoniecznie. Jeśli zwykły rowerek stacjonarny już ci się znudził podkręć jego opór tak, abyś czuł się jakbyś jechał w błocie. Ten dodatkowy opór sprawi że twoje mięśnie czworogłowe po chwili będą piec, ale o to właśnie nam chodzi. Dodatkowo każda minuta mocnej pracy z takim obciążeniem to dodatkowe korzyści dla Twojej kondycji i wydolności.

Biegnij, ale do tyłu

Większość osób wie, że bieganie to dość prosty trik, który ułatwia spalanie tłuszczu i odsłonięcie mięśni. Chcesz poprawić swoje wyniki? Podczas interwałów na bieżni zaskocz mięśnie obracając się o 180 stopni. Wykonywanie lekkiego truchtu na przemian w przód i w tył da ci bardzo dobre efekty. Przemawiają za tym już 2 pierwsze wnioski wynikające z biegania tyłem:
– bieg w tył wymusza na nas prawidłową pozycję stopy, bo krok zaczynamy od dotknięcia podłogi śródstopiem, a nie jak ma to często miejsce u amatorów biegów- z pięty. Z tego wynika że bieg w tył mniej obciąża nasze stawy -podczas biegu w tył jesteśmy zmuszeni do trzymania prostej sylwetki i nie garbimy się.

Ile sił w płucach

Jeśli nigdy nie korzystałeś z tabaty to lepiej spróbuj. Ta klasyczna tabata to prosta sprawa biegniesz przez 20 sekund na maxa, a potem odpoczywasz 10 sekund. Całość powtarzasz 8 razy i gotowe. Ta metoda przez wiele lat biła rekordy popularności i pomogła podkręcić metabolizm tysiącom osób. Warto jednak pamiętać – jeśli dopiero zaczynasz ćwiczyć potraktuj hasło “ile sił w płucach” umownie.

Zapewnij sobie budulec przed snem

Po wysiłku nasz organizm musi uzupełnić energię i zgromadzić budulec, aby rozpocząć prawidłową regenerację. Jeśli po wieczornym treningu odpuścisz kolację organizm będzie musiał pozyskiwać energię z mięśni – tzw. katabolizm mięśniowy. Jeden serek wiejski wraz z ananasem to odpowiedni materiał do rozpoczęcia regeneracji. Dostarcza zarówno białka jak i węglowodanów, a jedna porcja ma zazwyczaj nie więcej niż 200 kcal.

Krótka przerwa = szybki wzrost

Trening ze sztangą z reguły buduje mięśnie, ale zmieniając metodę możesz dodać do ćwiczeń elementy z cardio, zwykły jogging takiej możliwości ci nie da. Nie jest to łatwe, bo metoda polega na skróceniu przerw między seriami. Skrócenie czasu odpoczynku zmusza organizm do większego wysiłku, a nawet do zaciągania długu tlenowego (co pozwala spalić więcej kcal w czasie całego dnia). Jeśli chcesz szybciej odkryć swoje mięśnie- skróć przerwy.

Obecnie na świecie ćwiczą już tysiące osób, a sam temat treningu rozrósł się do gigantycznych rozmiarów w porównaniu do sytuacji sprzed 50 lat. Wraz z czasem zmieniło się też podejście do sportu i metody. Wiemy już, że nie ma  jednej uniwersalnej metody na sukces w sporcie dla każdego, ale mamy setki różnych metod dla osiągnięcia go. Każdy organizm jest inny, a to wymaga indywidualnych podejść. Nie bój się i eksperymentuj, szukaj swojego sposobu i rad, które przynoszą ci efekty. Jestem pewien, że wykorzystasz z powyższych porad przynajmniej jeden patent.

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...