Skocz do zawartości
Workout Athletes

Dieta


kox14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 17 lat, 165 cm wzrostu, ważę 60 kg.Chciałbym się dowiedzieć jak powinny wyglądać moje posiłki oraz ich ilość w trakcie dnia. Jestem w tym kompletnie zielony, proszę Was o pomoc. Chciałbym przybrać na masie mięśniowej oraz w pełni przygotować organizm do ćwicze? ( poprzez dobre odżywianie). Czytałem trochę po forach, jednak ciężko jest to scalić w jedno i ułożyć sobie rozpiskę diety. Jeśli ktoś miałby czas na przedstawienie mi sytuacji, byłbym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

pierwsze co musisz zrobic to obliczyc swoje zapotrzebowanie kaloryczne (np tutaj: http://potreningu.pl/kalkulatory/bmr) do wyniku dodaj okolo 300kcal... wyjdzie ci twoje zapotrzebowanie dzienne. Nastepnie musisz podzielic makroskladniki czyli białko, tłuszcze i węgle. W twoim przypadku bedzie to około 120-140g białka, ~ 60g tłuszczy i reszta to wegle Pownienes jesc okolo 5-6 posilkow dziennie, w odstepach okolo 3h i pic minimum 2l wody. ¦niadanie jest najważniejszym posiłkiem gdyż to dzieki niemu bedziesz miec energie ktora cie "rozbudzi" dlatego na sniadanie zaleca sie jesc duzo weglowodanow np. płatki owsiane Na kolacje staraj sie jesc same białko, jak najmniej (najlepiej wcale) wegli. Reszte posiłków szykuj w ten sposob aby zawieraly wszystkie makroskladniki:) Pod koniec dnia musisz poswiecic z 15min na przeliczenie ile zjadles:P polecam do tego strone: http://potreningu.pl/kalkulatory/kalorie wyliczasz tam wszystko co juz zjadles i wiesz ile ci ewentualnie brakuje i co musisz jeszcze zjesc aby spotkac sie ze swoim zapotrzebowaniem. Waga powinna ci rosnac jakos 0.5kg/tydz jesli bedzie stac w miejscu dodaj kolejne 100kcal do swojego zapotrzebowania itd az osiagniesz przyrost masy 0.5kg/tydz:P Wybacz ze tak chaotycznie napisane, jak czegos nie rozumiesz pisz smialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...