Jump to content
Workout Athletes

Jeździmy rowerem po domu


KarolBike
 Share

Recommended Posts

Za oknem mega zimno. Często pada śnieg. Kolarze muszą chować się w domach. To jednak nie koniec jazdy na rowerze. Czas pojeździć w domu. Nie myślę jednak o pedałowaniu dookoła stołu w salonie. Są bardziej wyrafinowane sposoby. Trenażer w ruch!

 

Jeśli wybrałeś już idealny dla siebie trenażer, czas go odpalić. Przyda się kilka porad jak go ustawić i co zrobić by jazda była przyjemnością.  Unikniesz też przypadkowych wypadków i szkód w mieszkaniu. Zacznij od odpowiedniej śruby mocującej tylne koło. Przyda się taka duża, toporna, stalowa. Często sprzedawana razem z trenażerem. Inne śruby nie zawsze pasują. Rower może wypaść z trenażera w trakcie pedałowania, to może być niebezpieczne. Dodatkowo ta oryginalna z kół może zostać porysowana.

 

Kolejną istotną rzeczą jest ręcznik i wiatrak. Gdy jeździsz na rowerze “normalnie”, wywołujesz pęd powietrza, który cię chłodzi. W mieszkaniu tego nie będzie. Zaczniesz się bardzo pocić. Ręcznik będzie konieczny. Pomoże również wiatrak. Jego podmuch będzie cię chłodził jak wiatr w trakcie jazdy. Nie jest tak samo skuteczny ale lepsze to niż nic.

Prawidłowe ustawienie trenażera bardzo wpływa na wygodę. Tylne koło podparte jest na rolce, więc znajduje się wyżej niż przednie. Trzeba to wypoziomować. W sklepach są dostępne specjalne podpórki pod przednie koło (czasem w zestawie z trenażerem). To oczywiście rozwiązanie “luksusowe”. Odpowiednio gruba książka pod przednim kołem też da radę.

 

Warto zainwestować w matę pod trenażer. Oferta w sklepach jest duża. Po pierwsze, zabezpiecza podłogę przed kapiącym potem. Po drugie, gdy trenażer pracuje, może się przesuwać na podłodze. To grozi rysami na parkiecie. Tego nie chcemy. Mata ma jeszcze jedną dobrą cechę. Tłumi hałas. To ułatwia życie zarówno naszym współlokatorom jak i sąsiadom piętro niżej. Z własnego doświadczenia wiem, że oni także mocno odczuwają treningi na trenażerze.

 

Pamiętaj o oponie. Obracająca się na rolce bardzo się zużywa. Szybko straci swoje właściwości i jazda stanie się niebezpieczna. Dotyczy to szczególnie opon rowerów górskich. One zupełnie na nadają się na trenażer. Koniecznie kup opony specjalnie przygotowane do takiego użytkowania. Gdy masz rower szosowy, możesz użyć starych opon. “Dobijesz je” na trenażerze. NIGDY NIE JEŹDZIJ NA OPONIE DO TRENAŻERA NA ZEWNĄTRZ. Nie jest do tego przeznaczona. Taka jazda jest niebezpieczna. Może skończyć się bardzo przykrym wypadkiem!

 

Ostatnia rzecz. Rozrywka w czasie jazdy. Pedałowanie w domu jest monotonne. Przygotuj sobie muzykę lub film. W internecie znajdziesz wideo z trasami kolarskimi. Specjalnie przygotowane do treningu. Są też nagrania z planami treningowymi na trenażer. To bardzo uatrakcyjnia jazdę.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • Replies 1
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...