Jump to content
Workout Athletes

Skuteczność suplementów diety na odchudzanie


Michal
 Share

Recommended Posts

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy suplementy diety na spalanie tłuszczu są skuteczne. W aptece możesz kupić tysiące produktów, które obiecują szybki spadek wagi i trwałe efekty.
Czy takie preparaty działają?
 
Odpowiedź jest prosta – jeśli stosujesz je zamiast diety, szansa na to, że schudniesz, jest znikoma. Aby schudnąć potrzebujesz przede wszystkim diety i odpowiednio dobranego treningu, dzięki czemu osiągasz ujemny bilans kaloryczny. Suplementy diety mogą przyśpieszyć Twój metabolizm lub sprawić, że będziesz miał więcej energii.
Wielokrotnie rozmawiałem z osobami, które kupowały tabletki "na odchudzanie" tylko po to, by zagłuszyć głos sumienia i móc dalej się objadać. Niektóre osoby zupełnie nie rozumieją działania suplementów diety i przykładowo - przyjmują tabletki na "obniżenie cukru" zaraz po zjedzeniu ciastka.
 
Stosowanie tabletek na schudnięcie daje nam złudne poczucie, że robimy coś dobrego dla swojego organizmu.
 
Jest wiele suplementów diety, które dają dobre efekty, gdy są jednym z elementów zdrowego trybu życia.
Niektóre z nich, na przykład l-karnityna, prawdopodobnie transportują tłuszcz do mięśni, gdzie jest on zużywany.
 
Takie działanie objawia się tylko wtedy, gdy ćwiczysz – w przeciwnym razie, preparat nie ma żadnego działania.
 
Istnieją preparaty, które znacznie zwiększają wydatek energetyczny organizmu i sprawiają, że nie chce się jeść, jednak ich sprzedaż jest zabroniona. Wiele z nich to narkotyki, ale mimo to wiele osób woli kupić je z podejrzanego źródła i zaryzykować zdrowie lub życie, zamiast przejść na zdrową dietę. Ludzie nie ustają w poszukiwaniu "magicznej tabletki", rozwiązującej wszystkie problemy zdrowotne.
 
Suplementy na zmniejszenie ilości wody w organizmie
 
Po niektórych suplementach diety, Twoja waga szybko spada. Niestety, oznacza to, że pozbyłeś się jedynie wody, która zalegała w tkankach, natomiast ilość tłuszczu w organizmie pozostała taka sama. Pozwala to co prawda oczyścić organizm z toksyn, ale tylko na krótki czas. Gdy znów zaczniesz jeść w dotychczasowy sposób (czyli zwiększysz ilość soli w potrawach), Twój organizm ponownie zmagazynuje wodę.
Podobnie jest z innymi środkami - nawet, jeśli mają jakieś działanie, objawia się ono tylko wtedy, gdy środek jest stosowany. Po jego odstawieniu, może dojść do efektu jojo.
 
Zamiast szukania nowych suplementów, które w cudowny sposób sprawią, że schudniesz, znacznie lepiej jest przejść na zdrowy tryb życia.
 
Opracuj wraz z trenerem plan treningowy i przejdź stopniowo na zdrową dietę, dzięki czemu szybko poprawisz stan zdrowia i schudniesz. Cudowna tabletka na odchudzanie nie istnieje. Jeśli jesteś na diecie, uprawiasz sport i chcesz nieco przyśpieszyć pojawienie się efektów, skorzystaj wtedy z suplementów diety wspomagających odchudzanie.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...