Jump to content
Workout Athletes

Zielona kawa – czy warto jej zaufać?


Michal
 Share

Recommended Posts

Zielona kawa to preparat, który zasłyną ze swoich właściwości odchudzających.

Pod względem technicznym, to niewyprażone, bardzo twarde ziarna kawy, zawierające dużą ilość kwasu chlorogenowego. Zielona kawa to produkt wyjściowy, który po wypaleniu staje się kawą, jaką znamy ze sklepów.

Czy zielona kawa działa? W sieci natychmiast pojawiły się opinie, w których mniej lub bardziej wiarygodni ludzie pisali świadectwa o jej działaniu. Czy zielona kawa to cudowny suplement, który pozwoli nam zrzucić zbędne kilogramy? Okazuje się, że jej skład jest wcale nie jest tak niesamowity, jak określają to producenci i niektóre korzyści z jej picia pojawiają się tylko w reklamach. Przyjrzymy się bliżej składnikom, jakie znajdziesz w zielonej kawie.

Kwas chlorogenowy ma korzystne działanie na organizm, ponieważ zwiększa czułość komórek na insulinę. Czy zielona kawa jest jego jedynym źródłem? Okazuje się, że znajdziemy go także w yerba mate, głogu, karczochu, liściach pokrzywy i w bluszczu. Kwas chlorogenowy likwiduje bakterie i wirusy, a także chroni organizm przed grzybami.

 
Nie ma suplementów diety, które pozwalają na odchudzanie nawet wtedy, gdy nie ćwiczymy i nie trzymamy diety i nie jest nim także zielona kawa.

Skład zielonej kawy Gdy zastanawiasz się nad skutecznością jakiegoś preparatu, powinieneś zwrócić uwagę na cały jego skład. Zielona kawa zawiera sporą dawkę kofeiny, która ma działanie pobudzające i istotnie, może wpływać na nasz metabolizm. Zielona kawa jest źródłem antyoksydantów, które usuwają z Twojego organizmu wolne rodniki, uszkadzające tkanki.
 
Firmy zajmujące się promocją produktów, podkreślają jedynie korzyści z ich przyjmowania. Zielona kawa jest bardzo tanim produktem, a dzięki odpowiedniej promocji, udaje się ją sprzedać w znacznie wyższej cenie. Jej skład jest interesujący, jednak przypisywanie jej działania odchudzającego i leczniczego jest dużym nieporozumieniem - nie zostały one jednoznacznie udowodnione w badaniach.
 
Jak smakuje zielona kawa?
Jej smak jest bardzo charakterystyczny - kawa jest delikatnie orzechowa i ma niezbyt miły posmak, jednak można się do niej przyzwyczaić. Znam kilka osób, które zastąpiły nią zwykłą, czarną kawę i twierdzą, że wychodzi im to na zdrowie.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...