Jump to content
Workout Athletes

Jak działa HMB?


Michal
 Share

Recommended Posts

HMB to substancja, która budzi duże zainteresowanie w świecie kulturystyki.
Najważniejszym czynnikiem hamującym rozwój mięśni, jest katabolizm, a przyjmowanie HMB pozwala na zahamowanie działania tego procesu.
HMB powstaje w organizmie dzięki przekształceniom leucyny. Z chemicznego punktu widzenia, HMB to hydroksykwas, pochodna kwasu mlekowego.
 
Jak działa HMB?
Dzięki temu możesz uzyskać szybszy wzrost tkanki mięśniowej i zmniejszyć ilość tłuszczu w organizmie. HMB wspomaga regenerację mięśni i sprawia, że białka, które przyjmujemy, wchłaniają się znacznie szybciej i skuteczniej.
 
Wielu kulturystów ma problem z przyjmowaniem dużej ilości białka – pojawiają się po nim różne problemy trawienne. Wynika to z faktu, że wchłania się tylko część białka, a reszta nie ma żadnego działania. HMB wspomaga przyswajanie białka, dlatego można przyjmować go znacznie mniej. HMB to także środek zmniejszający rozpad mięśni po treningu, co pozwala na szybsze budowanie masy mięśniowej i skrócenie okresu regeneracji.
 
Jak osiągnąć lepszy wzrost mięśni
HMB można stosować przez długi czas, dzięki czemu można osiągnąć stabilny wzrost mięśni. W przeciwieństwie do kreatyny, nie zwiększa on przepływu substancji odżywczych przez mięśnie – celem HMB jest stałe zwiększanie wzrostu mięśni.
HMB używa się nie tylko w sportach siłowych - z jego właściwości skorzystają także osoby, które biegają, jeżdżą na rowerze i pływają. Dzieje się tak dlatego, ze HMB hamuje proces gromadzenia się w mięśniach kwasu mlekowego. Badania pokazują, że stosowanie HMB jest bardzo korzystne w przypadku treningu o dużej intensywności, w długim okresie.
 
Jego działanie jest skuteczne – ocenia się, że przy intensywnym treningu i prawidłowej diecie, HMB pozwala na zwiększenie przyrostu mięśni nawet o dwa kilogramy w ciągu miesiąca.
Jeśli czujesz, że przyjmujesz bardzo dużo białka, które nie ma na Ciebie korzystnego działania, powinieneś zastanowić się nad suplementacją HMB.
 
Naukowcy sprawdzili także bezpieczeństwo stosowania tej substancji. HMB jest bezpieczne i nie wykazuje prawie żadnych efektów ubocznych, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Z tego powodu, warto korzystać z właściwości HMB i stosować ten preparat jako jako element codziennej suplementacji.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...