Jump to content
Workout Athletes

Preparaty na spalanie tłuszczu


Michal
 Share

Recommended Posts

Na rynku jest wiele środków, określanych, jako preparaty na spalanie tłuszczu. Dzięki nim można przyśpieszyć metabolizm, podwyższyć ciepłotę ciała, a także przyśpieszyć transport komórek tłuszczowych do mięśni.
Po suplementy diety na spalanie tłuszczu powinieneś udać się do apteki lub sklepu zielarskiego – zakupy w internecie wiążą się z dużym ryzykiem kupienia preparatu podrabianego.
 
L-karnityna to substancja, której najwięcej znajduje się przede wszystkim w mięśniach. Ma istotny wpływ na przemiany, jakim ulegają kwasy tłuszczowe w organizmie i pozwala zwiększyć intensywność treningu. Skuteczność jej działania jest sporna, jednak istnieje sporo badań, które potwierdzają, że stosowanie L-karnityny pozwala spalić tłuszcz i dostarcza energii mięśniom.
 
Chrom ma nieco inne działanie – zmniejsza poziom insuliny we krwi i apetyt na słodycze, a połączenie tych dwóch czynników sprawia, że w naturalny sposób chudniemy. Chrom wpływa także na poprawienie metabolizmu i szybsze spalanie tłuszczu. Warto go stosować dlatego, że nie ma działań ubocznych i jest konieczny w wielu procesach fizykochemicznych w ciele.
Trwają badania nad zastosowanie chromu w przypadku cukrzycy - w tej chwili badacze są zdania, że nie wolno stosować go wraz z insuliną.
 
Substancje o działaniu termogenicznym , takie, jak ostra papryka, kofeina, guarana i yerba mate zwiększają temperaturę organizmu i zwiększają przepływ krwi. Są stosowane także przed treningiem, bo zwiększają skupienie podczas ćwiczeń i dzięki nim można osiągnąć lepsze wyniki. Trening z użyciem termogeników jest skuteczniejszy .
W sieci pojawiają się reklamy, które prezentują termogeniki jako środki "wypalające" tłuszcz i dające natychmiastowe efekty w postaci utraty masy ciała. Takie zapowiedzi należy traktować z dużym dystansem, ponieważ działają one jedynie wspomagająco.
 
Tabletki z błonnikiem
Błonnik to substancja, która wypełnia żołądek i jelita, zmniejszając apetyt i wchłanianie tłuszczu z pożywienia. Przyjmując preparaty tego typu pamiętaj, by zwiększyć ilość wypijanej wody, niezbędnej dla napęcznienia błonnika w jelitach.
 
Czy można schudnąć wyłącznie dzięki tabletkom?
Prawda jest gorzka – nie da się schudnąć wyłącznie dzięki przyjmowaniu tabletek. To, że masz zbyt dużo tłuszczu oznacza, że do tej pory stosowałeś nieprawidłową dietę i zbyt dużo jadłeś w stosunku do ilości ćwiczeń.
Przyjmowanie suplementów wraz z dietą i ćwiczeniami sprawi, że będziesz chudnął szybciej, ale te środki same w sobie nie przyczynią się do zmniejszenia masy ciała.
Pamiętaj także o tym, że większość "cudownych" preparatów, stosujesz (często nieświadomo), w swojej diecie. Przykładowo - w chrom bogate są orzechy, do potraw dodajesz ostre przyprawy, które popijasz kawą.
 
 
Nie wierz w „cudowne” środki, które sprawią, że bardzo szybko zrzucisz kilkadziesiąt kilogramów, bo takie preparaty po prostu nie istnieją
Co roku pojawia się przynajmniej jeden preparat, który jest reklamowany, jako środek na spalanie tłuszczu bez wysiłku (ostatnio była to zielona kawa i ostra papryka). Jeśli przyjrzymy się im bliżej preparatom tego typu zobaczymy, że są one bardzo drogie i zawierają bardzo mało substancji aktywnej. Naszym zdaniem, znacznie lepiej działa dobrze zbilansowana dieta i trening.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...