Jump to content
Workout Athletes

L-karnityna – bezpieczny środek na spalanie tłuszczu


Michal
 Share

Recommended Posts

Co roku pojawia się nowy, bardzo skuteczny preparat o działaniu odchudzającym, o którym zapominamy po kilku miesiącach. Takim środkiem jest również L-karnityna – mimo tego, że jej działanie jest bardzo interesujące, wiele osób o niej zapomniało.
Takim środkiem jest również L-karnityna – mimo tego, że jej działanie jest bardzo interesujące, wiele osób o niej zapomniało.
 
Jakie działanie ma l-karnityna?
L-karnityna ma wpływ na przenoszenie tłuszczu do mięśni, gdzie dochodzi do jego spalenia. Dzięki niej organizm nie pozyskuje siły do działania z węglowodanów, a z tłuszczu, co przekłada się na efekt odchudzający. Kolejnym działaniem l-karnityny jest zwiększenie wytrzymałości sportowców i wspomaganie regeneracji.
Podsumowując – możesz z nią ćwiczyć dłużej i bardziej wydajnie, bo organizm uzyskuje dodatkowe źródło energii.
To nie jedyne zastosowanie L-karnityny, ponieważ wpływa ona na działanie hormonów tarczycy i androgenów. Jej działanie jest szczególnie widoczne przy spowolnionej pracy tarczycy. W takiej sytuacji, dochodzi do otłuszczenia organizmu właśnie z powodu braku L-karnityny. Problemy z niedoborem tej substancji mogą być spowodowane także cukrzycą i nieprawidłową dietą.
 
Podstawowym źródłem l-karnityny jest mięso (od którego pochodzi jej nazwa) – najwięcej zawiera jej dziczyzna i wołowina, a nieco mniej wieprzowina i drób. Warzywa i owoce praktycznie jej nie zawierają, dlatego osoby na diecie wegetariańskiej, mogą cierpieć na jej niedobory.
L-karnityna ma specyficzne działanie – nie będzie pomocna, jeśli będziesz ją przyjmował bez treningu, bo wtedy i tak nie dochodzi do spalania komórek tłuszczowych. Z drugiej strony, może być stosowana jako sposób na uzyskanie większej ilości energii w czasie uprawiania sportu. Wpływa także na prawidłową pracę serca. Organizm gromadzi L-karnitynę przede wszystkim w mięśniach, a w drugiej kolejności, w mięśniu sercowym i nerkach.
 
Jakie suplementy należy przyjmować, by zwiększyć syntezę L-karnityny?
Organizm człowieka jest w stanie samodzielnie produkować L-karnitynę. Aby ten proces zachodził prawidłowo, trzeba zadbać o odpowiednią ilość żelaza, witaminy C i witamin z grupy B. Jeśli brakuje tych substancji, synteza L-karnityny jest niewystarczająca dla zapewnienia prawidłowego działania tej substancji.
O jej przyjmowaniu nie mogą zapominać wegetarianie – dla nich najlepszą formą l-karnityny jest Carnipure, nie pochodząca z mięsa.
Działanie L-karnityny widać przede wszystkim wtedy, gdy uprawiamy sport i przyjmujemy ją w odpowiedniej dawce. Zwiększanie jej ilości powyżej pewnego progu nie sprawi, że automatycznie schudniemy.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...