Jump to content
Workout Athletes

Najlepsze suplementy na wieczór, stosowane w celu wzmocnienia mięśni i spalenia tłuszczu.


Michal
 Share

Recommended Posts

Spraw, by Twoje ciało pracowało nad budowaniem mięśni wtedy, gdy śpisz. Pozostań szczupły z tymi trzeba suplementami do stosowania na wieczór.
Świadomi sportowcy nigdy nie myślą o tym, że sen jest marnowaniem czasu. Zwykle traktuje się go jako bardzo ważny element dnia, wpływający na regenerację mięśni. Proces regeneracji wymaga jednak paliwa, którym mogą być na przykład węglowodany zachowane w wątrobie w formie glikogenu, tłuszcz z komórek tłuszczowych, lub w najgorszym przypadku, aminokwasy z mięśni.
 
Jeśli pracujesz nad masą mięśniową, na pewno nie chcesz, by Twój organizm korzystał z tego ostatniego źródła. Trzy suplementy, które wymieniamy poniżej, pomogą Ci zachować mięśnie także podczas snu i sprawią, że twój organizm będzie pozyskiwał więcej paliwa z tłuszczu. Dzięki temu nie będziesz musiał się martwić o swoją masę mięśniową.
 
Białka kazeinowe
Możesz być zaskoczony tym, że w w stackach treningowych na spalanie tłuszczu pojawiają się białka, ponieważ zwykle stosuje się je jako gainer. Białka kazeiny mają znacznie więcej zastosowań, niż tylko ochrona mięśni przed starzeniem i budowanie mięśni. Według badań przeprowadzonych w Holandii, kazeina zwiększa spalanie tłuszczu w nocy. Badacze opublikowali w 2009 roku wyniki swoich eksperymentów w American Journal of Clinical Nutrition.
Wynikało z nich, że kobiety i mężczyźni, którzy są na diecie wysokobiałkowej (ponad 25% kalorii pochodziło z kazeiny), odczuwali znacznie mniejszy głód w ciągu dnia i spalali więcej kalorii, szczególnie w nocy, od osób, które były na diecie niskobiałkowej. Ci ostatni zaspokajali 10% zapotrzebowania kalorycznego z białka.
Zacznij przyjmować od 20 do 40 gramów kazeiny (na przykład w formie kazeiny micelarnej), przed pójściem spać. Rozważ dodawanie od 10 do 20 gramów kazeiny do Twoich szejków przedtreningowych i potreningowych, a także przyjmuj ją między posiłkami.
 
Stężony kwas linolowy
Sprzężony kwas linolowy należy do zdrowych tłuszczy, które wspierają utratę zbędnych kilogramów i jednocześnie stymulują wzrost mięśni i zwiększają siłę. Badacze pokazują, że CLA mają kilka działań. Nie tylko pozwalają pozbyć się zbędnego tłuszczu, przez usunięcie go z komórek tłuszczowych i wspierają metabolizm, ale także zmniejszają ilość tłuszczu, spalanego podczas snu.
Wpływa to nie tylko na zmniejszenie masy ciała, ale także zapobiega wykorzystywaniu aminokwasów jako źródła energii. Kluczem jest tutaj przyjmowanie kwasów CLA konsekwentnie przez co najmniej kilka miesięcy. Nie powinieneś spodziewać się tego, że zmienisz swój wygląd przez jedną noc, jednak jeśli będziesz konsekwentny w swoich wyborach, Twoje ciało się zmieni.
Aby skorzystać z właściwości CLA, przyjmuj od 2 do 3 gramów tej substancji z szejkiem kazeinowym przed położeniem się spać, a następnie przyjmij dużą dawkę wieczorem, wraz z posiłkiem.
 
GABA
Kwas gammaaminomasłowy (GABA) to znacznie więcej niż zwykły aminokwas. To także neurotransmiter, czyli substancja, która wpływa na przesyłanie sygnałów nerwowych. W przeciwieństwie do wielu innych substancji, GABA spowalnia działanie komórek nerwowych. Oznacza to, że spowalnia pracę organizmu i pozwala się zrelaksować. Z tego powodu, kwas gammaaminomasłowy przyjmujemy wieczorem - pozwala lepiej się wyspać.
Innym powodem, dla którego warto stosować kwas GABA jest to, że wspomaga wydzielanie hormonu wzrostu. Dzięki temu, ze w nocy otrzymujesz dużą dawkę tego hormonu, Twoje mięśnie rosną większe i możesz uwalniać więcej tłuszczu z komórek tłuszczowych, spalając je podczas snu. Jeśli wymieszasz kwas gammaaminomasłowy z CLA i kazeiną, rano obudzisz się lżejszy.
Jak to przyjmować - weź 3- 5 gramów GABA wymieszane z szejkiem kazeinowym na czczo około 45 - 60 minut przed pójściem spać
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...