Jump to content
Workout Athletes

W jaki sposób działa piperyna?


Michal
 Share

Recommended Posts

Piperyna to alkaloid nadający ostry smak dla pieprzu. Ma ona szereg właściwości zdrowotnych i przyczynia się do zmniejszenia masy ciała, dlatego warto przyjrzeć się jej bliżej.
Piperynę stosuje się już od tysięcy lat - to preparat, który wykorzystywano w medycynie chińskiej i indyjskiej.
 
Piperyna pomoże Ci schudnąć
Jej mechanizm działania jest bardzo ciekawy – dzięki piperynie poprawia się trawienie, a tym samym wchłanianie substancji odżywczych z pożywienia. Piperyna poprawia funkcjonowanie trzustki i skraca czas przebywania pokarmu w przewodzie pokarmowym.

To bardzo ważne dla osób, które trenują, bo w rezultacie można skrócić czas trawienia na przykład odżywki białkowej.
Można spotkać się także z opinią, że piperyna blokuje powstawanie nowych skupisk tłuszczu i przyśpiesza wchłanianie witamin i związków mineralnych. Jej kolejnym działaniem jest wpływ na nowotwory, jednak jeszcze daleka droga do pełnego potwierdzenia działania piperyny w ten właśnie sposób.

 

Piperyna wspomaga wzrost tkanki mięśniowej i przygotowuje nas do wysiłku fizycznego. Z tego powodu, jest często wykorzystywana w stackach przedtreningowych.

Ta substancja poprawia także funkcjonowanie mózgu. Najważniejszym zadaniem piperyny jest przyśpieszanie metabolizmu, objawiające się delikatnym wzrostem temperatury ciała. Po przyjęciu piperyny czujesz uczucie pieczenia, a wiele zauważa występujący pot na skroni. To oznacza, że organizm usuwa nadmiar niepotrzebnej energii właśnie w ten sposób. Podobne działanie ma związek często mylony z piperyną, czyli kapsaicyna. Jedna i druga substancja wpływa na wydzielanie hormonów szczęścia - endorfin.

 

W jakiej formie przyjmować piperynę?

Moim zdaniem, należy uważać na reklamowane preparaty, które zawierają bardzo mało tego składnika i są drogie. Ich reklamy często trafiają do naszych skrzynek e-mailowych, pokazując preparat, jako prawdziwy "lek" na odchudzanie.
Jeśli szukasz preparatu o prawdziwym działaniu, znacznie lepiej jest wybrać piperynę w naturalnej formie czarnego pieprzu, lub kupić preparat w aptece. Zawartość substancji aktywnej waha się od około 50 do 90%.
Pamiętaj, że nie ma środków, które odchudzają nawet wtedy, gdy nie stosujemy diety i nie ćwiczymy i piperyna nie ma takiego działania.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...