Jump to content
Workout Athletes

Boostery tlenku azotu


Michal
 Share

Recommended Posts

Tlenek azotu to substancja odpowiedzialna za odpowiednie funkcjonowanie śródbłonka naczyń krwionośnych.
Ma on wiele działań na organizm, a kulturyści korzystają przede wszystkim z tego, że wywołuje on pompę mięśniową – wyższy przepływ krwi do mięśni.
Wydzielanie tlenku azotu można stymulować dzięki stosowaniu substancji pochodzenia naturalnego.
 
AAKG – Alfa-Ketoglutaran argininy – określany jako najważniejszy środek na wzmocnienie wydzielania NO. Arginina w organizmie jest rozkładana do tlenku azotu, który przekłada się na pracę mięśni.
 
Jabłczan cytruliny – jest niezbędny do produkcji NO, poprawia zdolność do wysiłku i przy regularnym stosowaniu, zmniejsza zmęczenie. Jego kolejnym działaniem jest regulacja równowagi kwasowo-zasadowej. Cytrulina i arginina są często stosowane razem.
 
Mangostan – to roślina, która także wpływa na poziom tlenku azotu. Zawiera dużo antyoksydantów i wspiera wydzielanie substancji poprawiających wydajność treningu. Warto na niego zwrócić uwagę, jeśli jesteś za stosowaniem w pełni naturalnych środków.
 
Żeń-szeń – ma działanie pobudzające na organizm, zmniejsza stres i poprawia wydolność. Jego działanie odbywa się dzięki zastosowaniu ginsenozydów, substancji o budowie podobnej do testosteronu. Żeń-szen wchodzi w skład wielu preparatów wspomagających trening, jako dodatek. Możesz go przyjmować także w naturalnej formie - występuje, jako suszony korzeń.
 
Warzywa i owoce - uzupełnianie związków azotu może odbywać się także dzięki jedzeniu naturalnych produktów bogatych w białka. Dużą ilość azotanów zawiera między innymi sok z buraka
 
Pycnogenol – wyciąg z kory sosny – badania wykazały, że regularne przyjmowanie tej substancji wpływa pozytywnie na funkcjonowanie organizmu i lepsze wyniki na siłowni. Jest to powiązane przede wszystkim z tym, że wpływa on na poziom NO w organizmie.
Podsumowując - preparaty zwiększające ilość tlenku azotu, nie powinny być stosowane zbyt często - najlepiej jest stosować je w cyklach. Dzięki temu osiągniesz maksymalne korzyści z ich przyjmowania, a Twoje mięśnie będą znacznie mocniejsze.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...