Jump to content
Workout Athletes

Dowiedz się, jak działa agmatyna


Michal
 Share

Recommended Posts

Agmatyna to substancja wpływająca na zwiększenie pompy mięśniowej, dzięki której można osiągnąć lepsze wyniki podczas treningu.
Agmatyna to pochodna argininy, która powstaje z jej w procesie dekarboksylacji. Naszym zdaniem, to jeden z najlepszych boosterów tlenku azotu, który sprawia, że trening jest wyjątkowo wydajny.
 
Jej mechanizm działania nie jest dokładnie poznany, ale większość kulturystów twierdzi, że dzięki niej osiągają lepsze wyniki podczas treningu.
Wpływa ona przede wszystkim na śródbłonek naczyń krwionośnych, w których zwiększa ilość wydzielanego tlenku azotu.
 
Drugim działaniem agmatyny jest wpływ na rozpoczęcie procesu syntezy białek mięśniowych. Dzięki niej można szybciej rozwijać mięśnie i spalać tłuszcz – ma ona także działanie na lipolizę. Agmatyna wpływa prawdopodobnie na wydzielanie kreatyny, insuliny i hormonu wzrostu. Wpływa na zmniejszenie bólu podczas treningu, zmniejsza stres, ma właściwości antydepresyjne i zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej w organizmie. jej kolejnym działaniem, jest zwiększenie wydzielania testosteronu. Poprawia także myślenie i reguluje ciśnienie.
W organizmie agmatynę można znaleźć w żołądku i jelitach, co wskazuje na jej powiązanie z ilością bakterii jelitowych.
 
Jakie są najlepsze źródła tej substancji?
Agmatyna to produkt powstający z białek, dlatego w celu zapewnienia jej odpowiedniej ilości w organizmie, zwiększ ilość spożywanej wołowiny, ryb i innego mięsa. Na jej ilość wpływają także produkty wspierające działanie probiotyków, jak kiszona kapusta, grzyby, sos sojowy. Ilość tej substancji maleje wraz z wiekiem, co jest związane zarówno z tym, że starsze osoby jedzą zwykle mniej białka, oraz ich organizm gorzej radzi sobie z jego trawieniem.
 
Skuteczność agmatyny jeszcze nie została potwierdzona, dlatego każdy, kto chce wypróbować jej skuteczność, musi eksperymentować na własnym organizmie. Jeśli jesteś na to gotowy, w sklepach znajdziesz mnóstwo preparatów, które zawierają ten składnik.
Jej stosowanie jest stosunkowo bezpieczne i nigdy nie spotkałem się z informacjami o jej niekorzystnym wpływie na ciało. Obecnie trwają badania nad zastosowaniem tej substancji w przypadku chorób serca i zaburzeń erekcji.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...